18.10.2016 17:40
9 НАУКОВИХ ФАКТІВ ПРО ТЕ, ЯК ПІШОХІДНІ ВУЛИЦІ ПОКРАЩУЮТЬ ЕКОНОМІКУ МІСТА

Продовження дослідження британської інженерної компанії Arup щодо причин, за якими всім городянам потрібні пішохідні вулиці.

1. ПІШОХІДНІСТЬ В ЦІЛОМУ ДОПОМАГАЄ ЗРОСТАННЮ ЕКОНОМІКИ

Все просто: чим більше на вулиці пішоходів, тим більше на вулиці покупців. Добре це чи ні, але пішоходи, як правило, витрачають гроші на 65% частіше, ніж водії. Пішоходи також знижують рівень безробіття: у Дубліні, наприклад, перероблена для потреб пішоходів вулиця збільшила кількість працевлаштованих мешканців району в три рази. Якщо на вулиці багато пішоходів і велосипедистів, кожен долар інвестицій повертається у $11,8 прибутку.

2. ПІШОХІДНІСТЬ ДОПОМАГАЄ РОЗВИВАТИСЯ ЛОКАЛЬНИМ ПІДПРИЄМСТВАМ

Коли в Брукліні парковку перетворили на невеликий ринок для пішоходів, продажі місцевих бізнесів виросли на 172%. У якості прикладу можна привести і Портленд, Орегон, де люди проводять за кермом на 20% менше часу, ніж інші американці: там городяни заощаджують на автомобілях до $1 млрд на рік, і значна частина цих грошей повертається до міських підприємців.

3. ПІШОХІДНІСТЬ ВПЛИВАЄ НА БРЕНД МІСТА

Коли місто стає більш пішохідним і придатним для життя, змінюється його ідентичність і воно стає більш привабливим в очах людей по всьому світу. Наприклад, Барселона, яка почала працювати з громадськими просторами і пішохідними вулицями у 80-х, за два десятиліття збільшила кількість візитів до міста на 335%.

4. ЗАВДЯКИ ПІШОХОДАМ РОЗВИВАЄТЬСЯ ТУРИЗМ

Для мандрівників піші прогулянки – кращій спосіб досліджувати нове місто. Чим більше «пішохідне» місто, тим більше в ньому туристів. Наприклад, після того, як Трафальгарська площа в Лондоні стала пішохідною, кількість туристів, які її відвідують, збільшилася втричі.

5. ПІШОХІДНІСТЬ “ЗАОХОЧУЄ” ІНВЕСТИЦІЇ

Варто місту вкласти кошти у перетворення тієї чи іншої вулиці на пішохідну, як до району починають надходити ще більші інвестиції від приватних компаній. Приклад – Хай-Лайн у Нью-Йорку: його поява призвела до більше $2 млрд, вкладених у навколишні території.

6. ПІШОХІДНІСТЬ ПІДВИЩУЄ ВАРТІСТЬ ЗЕМЛІ ТА ЖИТЛА

Завдяки пішохідності райони стають більш безпечними, більш доступними і більш придатними для життя, а значить, вартість нерухомості в районі зростає. У середньому, коли вулиця стає пішохідною, вартість квадратного метра на ній підвищується на $820, а орендна плата зростає на $300.
112113

7. ПІШОХІДНІСТЬ ЗНИЖУЄ ЕКОНОМІЧНІ ВТРАТИ ВІД ТРАФІКУ

Так, автомобілі не дуже-то позитивно впливають на економіку. Наприклад, в області затоки Сан-Франциско компанії втрачають до $2 млрд щорічно через те, що їх співробітники проводять час у пробках.

8. ПІШОХІДНІСТЬ ЕКОНОМИТЬ ГРОШІ НА БУДІВНИЦТВО

У фінансовому плані будівництво тротуарів і пішохідних доріг значно доступніше, ніж будівництво проїжджої частини. А ті витрати, що йдуть на очищення повітря і ризики охорони здоров’я, ще сильніше підвищують повну вартість автодоріг. До речі, згідно з планом, до 2020 року уряд Америки витратить тільки на утримання і ремонт вже існуючої автомобільної інфраструктури більше $3,6 трлн.

9. ПІШОХІДНІСТЬ ЕКОНОМИТЬ ГРОШІ НА ОХОРОНУ ЗДОРОВ’Я

І справа не тільки в якості повітря і автомобільних аваріях. Ще більше проблем з’являється через низьку фізичну активність автомобілістів – саме вона провокує безліч хвороб. У Сполучених штатах тільки на хвороби, пов’язані з ожирінням, на рік витрачається більше $ 190 млрд.

Джерело: urbanurban

10.11.2021
Цінуємо нашу постійну і різноманітну співпрацю з Полтавською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Олеся Гончара. Цього разу це була “Антикорупційна мафія: місто проти корупції” з десятикласниками з 38 школи. У Києві за цією грою влаштовують турніри,…
Днями Фонд родини Богдана Гаврилишина обрав свого амбасадора на Полтавщині. Подвійна приємність, бо цією людиною стала наша невтомна голова Юлія Городчаніна. І сама колишня випускниця програми Фонду відтепер Юля допомагатиме таким же молодим, активним, креативним і натхненним землякам, спраглим…
Напередодні Міжнародного дня боротьби за права жінок пропонуємо поговорити про гендер та жінку в українській мові. Мова – це не лише засіб спілкування, а й спосіб вираження нашого світосприйняття. Українська мова в останні…
Місто критично потребує нової якості політики! Школа депутата – це підготовка політичних лідерів на нових принципах, відповідно до сучасних викликів. За три місяці навчань слухачі Школи отримають необхідні знання та навички,…
06.02.2020
Увага! Ми оголошуємо сьомий набір на навчання майбутніх керівників ОСББ.  Чому це важливо і на часі? Тому що 1 травня 2020  року вступають у дію зміни до закону “Про житлово-комунальні послуги”; Тому що ринку житлово-комунальних…
НАБІР НА ПРОГРАМУ “МОЛОДЬ ЗМІНИТЬ УКРАЇНУ – ПОЛТАВЩИНА” ФОНДУ РОДИНИ БОГДАНА ГАВРИЛИШИНА! Програма для молодих патріотичних мешканців та мешканок Полтавщини, які бажають бути активними у громадському житті краю та України та готові бути рушійною…
запис на прийом
Підписатись на новини