08.04.2015 10:28
Архітектори представили інноваційні плани змін набережної

Нещодавно у офісі Відкритої громадської платформи «Нова Полтава» відбулася презентація реконструкції набережної нашого міста. Як і обіцяли, наша газета перша розповідає читачам про майбутнє прибережної зони.

Полтавці долучаться до розробки проекту

Коли архітектори тільки бралися до роботи, то планували зробити єдиний проект реконструкції нашої набережної. Але вивчивши територію, усі нюанси комунікацій та документи на землю, вирішили, що без допомоги громадськості просто не обійтися. Адже майбутнє цієї місцевості мають вирішувати ті, хто буде тут проводити час – мешканці Полтави і особливо прилеглих районів.

– Ми поки що розкрили усі проблеми і перспективи цієї території, адже місцевість дуже велика. Проблему потрібно розглядати комплексно, враховуючи не тільки саму набережну, а й, наприклад, привокзальну площу. Щоб людям було комфортно приїжджати до міста і вони мали стимул гуляти набережною, поки чекають на автобус чи потяг. Звісно, у нас є певні проекти того, що буде розташовано на прибережній зоні, – розповідає архітектор, лідер урбан-платформи City Lab, експерт громадської платформи «Нова Полтава» Дмитро Козиренко.

За задумом архітекторів, занехаяна територія має перетворитися на сучасну європейську набережну, де зручно і приємно проводити час усім мешканцям міста. Проект передбачає не тільки велодоріжки, а й пішохідну зону, дитячі майданчики, місце для вигулу тварин, різноманітні кафе та ресторани, футбольні поля та навіть зону для проведення різноманітних фестивалів.

Зелені насадження не постраждають

Архітектори запевняють, що одним з головних завдань є збереження дерев на сучасній набережній. Навіть після глобальної реконструкції, існуючі зелені насадження не постраждають.

– При плануванні проекту ми намагалися врахувати потреби усіх полтавців і максимально зберегти рекреаційну зону. Не забули і про рибалок – ми плануємо окремі пірси, де любителі риболовлі зможуть відпочити. Також маємо надію реалізувати ідею відкритого кінотеатру на набережній. Можливо, це буде навіть плаваюча платформа з екраном, а місця для перегляду розташуємо на березі Ворскли. Звичайно, після того, як до обговорення проекту набережної долучиться громадськість, можливі деякі зміни у попередніх планах, – говорить архітектор Марія Кобзар.

vbvbn

Зрозуміло, що нова набережна – це не робота сьогоднішнього дня. Розробка самого проекту та його узгодження з громадськістю – справа не одного місяця. Але найголовніший крок уже зроблено – новою набережною вже зацікавилися підприємці та полтавці. Всі звикли відпочивати на березі Ворскли, але хочуть робити це з комфортом. Тож архітектори на базі Відкритої громадської платформи «Нова Полтава» продовжують працювати.

 

qwЛев Жиденко, лідер Відкритої громадської платформи «Нова Полтава»:

На даному етапі ми побачили проект концепції реконструкції набережної Полтави. Що саме робити і змінити – має бути обов’язково обговорено з жителями міста. Полтавці мають самі відібрати те, що їм більше подобається і що вони хочуть бачити на нашій набережній. Але те, що сьогодні запропонували архітектори по справжньому заворожує – це інноваційні ідеї, які можуть у майбутньому перетворити сьогоднішню прибережну територію на комфортне місце відпочинку. Я сьогодні побачив, що усі присутні бажають, аби набережна змінилася на краще. Щоб ми могли не тільки відпочивати там з друзями та сім’ями, а й з гордістю приводити туди своїх друзів та знайомих з інших міст.

08.02.2022
Наявність газонів у містах асоціювалися із безпекою, чистотою та благополуччям. Такий штучно створений трав’яний покрив красивий та підкреслює архітектурні композиції. Проте мало хто задавався питанням, чи корисний він? Як виявляється, для сучасного міста – ні. Що таке газони та звідки…
17.12.2021
З 10 грудня вступив в дію Закон про обмеження обігу пластикових пакетів. На першому етапі заборона стосується тонких і надтонких та оксорозкладних пластикових пакетів – тих, в які зазвичай покупці складають товар. Тепер надавати їх безоплатно в…
23.10.2021
Згідно із правил утримань зелених насаджень рівень озеленение міських вулиць має бути не меншим 25%, а території біля шкіл – 45-50%. Перш за все, вони слугують резервуарами для чистого повітря.
05.08.2021
Останні роки у Полтаві та інших містах України активно обговорюється нерозбірлива обрізка дерев, коли на вулицях міст замість зелених красенів залишаються лише страхітливі обрубки, які за пару років так-сяк жевріють, а потім тихо помирають. Через це у багатьох містах…
20.07.2021
Прийом документів до участі в установчих зборах Молодіжної Ради Полтавської міської територіальної громади триватиме до 26 липня включно. Раніше ж зазначені терміни були до 12-го липня. Подовжили терміни для того, щоб всі охочі встигли зібрати необхідний кейс для участі…
14.05.2021
У Полтавській громаді часто зустрічаються відпрацьовані автомобільні шини на прибудинкових територіях, клумбах та дитячих майданчиках. Також їх нерідко використовують, як відбійники для автівок. Проте мало хто задумувався, чому такого дворового «мистецтва» неможливо знайти у європейських країнах. Заборона на використання автопокришок…
запис на прийом
Підписатись на новини