08.04.2015 10:28
Архітектори представили інноваційні плани змін набережної

Нещодавно у офісі Відкритої громадської платформи «Нова Полтава» відбулася презентація реконструкції набережної нашого міста. Як і обіцяли, наша газета перша розповідає читачам про майбутнє прибережної зони.

Полтавці долучаться до розробки проекту

Коли архітектори тільки бралися до роботи, то планували зробити єдиний проект реконструкції нашої набережної. Але вивчивши територію, усі нюанси комунікацій та документи на землю, вирішили, що без допомоги громадськості просто не обійтися. Адже майбутнє цієї місцевості мають вирішувати ті, хто буде тут проводити час – мешканці Полтави і особливо прилеглих районів.

– Ми поки що розкрили усі проблеми і перспективи цієї території, адже місцевість дуже велика. Проблему потрібно розглядати комплексно, враховуючи не тільки саму набережну, а й, наприклад, привокзальну площу. Щоб людям було комфортно приїжджати до міста і вони мали стимул гуляти набережною, поки чекають на автобус чи потяг. Звісно, у нас є певні проекти того, що буде розташовано на прибережній зоні, – розповідає архітектор, лідер урбан-платформи City Lab, експерт громадської платформи «Нова Полтава» Дмитро Козиренко.

За задумом архітекторів, занехаяна територія має перетворитися на сучасну європейську набережну, де зручно і приємно проводити час усім мешканцям міста. Проект передбачає не тільки велодоріжки, а й пішохідну зону, дитячі майданчики, місце для вигулу тварин, різноманітні кафе та ресторани, футбольні поля та навіть зону для проведення різноманітних фестивалів.

Зелені насадження не постраждають

Архітектори запевняють, що одним з головних завдань є збереження дерев на сучасній набережній. Навіть після глобальної реконструкції, існуючі зелені насадження не постраждають.

– При плануванні проекту ми намагалися врахувати потреби усіх полтавців і максимально зберегти рекреаційну зону. Не забули і про рибалок – ми плануємо окремі пірси, де любителі риболовлі зможуть відпочити. Також маємо надію реалізувати ідею відкритого кінотеатру на набережній. Можливо, це буде навіть плаваюча платформа з екраном, а місця для перегляду розташуємо на березі Ворскли. Звичайно, після того, як до обговорення проекту набережної долучиться громадськість, можливі деякі зміни у попередніх планах, – говорить архітектор Марія Кобзар.

vbvbn

Зрозуміло, що нова набережна – це не робота сьогоднішнього дня. Розробка самого проекту та його узгодження з громадськістю – справа не одного місяця. Але найголовніший крок уже зроблено – новою набережною вже зацікавилися підприємці та полтавці. Всі звикли відпочивати на березі Ворскли, але хочуть робити це з комфортом. Тож архітектори на базі Відкритої громадської платформи «Нова Полтава» продовжують працювати.

 

qwЛев Жиденко, лідер Відкритої громадської платформи «Нова Полтава»:

На даному етапі ми побачили проект концепції реконструкції набережної Полтави. Що саме робити і змінити – має бути обов’язково обговорено з жителями міста. Полтавці мають самі відібрати те, що їм більше подобається і що вони хочуть бачити на нашій набережній. Але те, що сьогодні запропонували архітектори по справжньому заворожує – це інноваційні ідеї, які можуть у майбутньому перетворити сьогоднішню прибережну територію на комфортне місце відпочинку. Я сьогодні побачив, що усі присутні бажають, аби набережна змінилася на краще. Щоб ми могли не тільки відпочивати там з друзями та сім’ями, а й з гордістю приводити туди своїх друзів та знайомих з інших міст.

26.04.2021
В Європі та багатьох країнах світу давно відмовились від пластику на кладовищах. Альтернативою стали живі квіти та охайна територія довкола могили. Багато громад в Україні та Полтавщині теж приєднались до цієї екологічної практики. Проте в самому обласному центрі питання…
18.06.2020
Чудова новина – Полтавською областю починає курсувати екобус для збору небезпених відходів! Вчора еколог нашої ГО Ольга Макеєва взяла участь у семінарі-презентації «Екобус для громад Полтавщини» (у продовження співпраці з Полтавською обласною радою в проєкті «Екологічні ініціативи Полтавської області»).
20.02.2020
Уперше за всю історію економічного форуму у Давосі визначено, що п’ять найбільших світових ризиків – це екологічні ризики. Кліматичні катастрофи, втрати біорізноманіття та руйнування наземних і водних екосистем – це лише вершина айсбергу. Актуальним на сьогодні є…
24.09.2019
21 вересня, у Всесвітній день чистоти, полтавці не лише прибирали, а й займалися екологічною просвітою. Адже після прибирання двох парків – Прирічкового та «Перемога» й ставків у мікрорайоні Огнівка, ГО «Нова Полтава» влаштувала у центрі міста «Poltava Eco Family…
06.06.2019
У четвер, 30 травня, наша громадська організація  “Нова Полтава” в рамках  фестивалю “Майстерня міста” провела майстер-клас із розпису екоторб та нагородження учасників конкурсу “Еко візія”. Захід пройшов на площі біля театру Гоголя. Торби розмальовували на лляній сумці із вже готовим ескізом,…
29.05.2019
У суботу, 1 червня, полтавців запрошують на дискусію «Концепція сучасного двору». Захід відбудеться об 11:00 в подвір’ї ОСББ на Лідовій вулиці, 5. «Концепція сучасного двору» – панельна дискусія про облаштування прибудинкового простору, з точки зору розширення…
запис на прийом
Підписатись на новини