У середньому, щоб отримати певну довідку в Україні, потрібно зробити 12 дій: подати заявку на отримання документа, отримати його, віднести в іншу установу, тощо. Електронне самоврядування дозволяє в рази швидше отримати комунальні, державні та приватні послуги. На пострадянському просторі найактивніше його впроваджували в Естонії, яка зараз на 15 місці у світі у цій галузі. Там можна навіть взяти рецепт лікаря через інтернет. Про естонський досвід, особливості та реальні приклади такого врядування в Україні дізналися і слухачі «Школи мерів», яка діє при Києво-Могилянській бізнес школі. Перспективи та здобутки у цій галузі окреслила естонський експерт, позаштатний радник міського голови Львова з питань впровадження електронного врядування Яніка Меріло:
– Усі електронні послуги вже існують, не треба нічого винаходити. Треба лише запровадити це в себе. Оголошено, що в Україні існують 6000 електронних баз. Думаю, ще є не менше 6000, про які нам не говорять. Але оскільки ці бази не об’єднані одним ключем-номером, це не є електронним врядуванням.
Як впровадити цю систему у Полтаві знає Лев Жиденко, лідер , який опанував досвід міст-піонерів – Вінниці та Івано-Франківська.
– У Вінницькій мерії вже давно впровадили електронний документообіг. Швидкість погоджень збільшена в рази, бо не потрібно сидіти у чергах до чиновників, а досить лише подати заявку, все інше робиться за допомогою електронної системи. В Івано-Франківську є чудовий мобільний додаток для містян і туристів. На жаль, Полтавській міській раді до такої системи ще далеко. Полтава відстала від прогресивної Вінниці років на десять.
Але лідер «Нової Полтави» впевнений, що Полтава теж може перейняти позитивний досвід цих українських міст.