Цього року церкви різних країн закликають хоча б на період посту відмовитися від одноразового пластику, щоб зменшити негативні дії, які він завдає довкіллю, сповненому все тією ж енергією життя.
Глобальна ідея челенджу – звернути увагу людства і вірян на проблему забруднення планети більш ніж 8 мільярдами тонн пластикових відходів, вироблених на Землі від 1950 років.
Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак запропонував взяти приклад з Великобританії і США і приєднатися до ековиклику #Великий_Піст_без_пластику або #giveupplasticforlent
Як обмежити використання пластику в повсякденному житті?
🌿 Беріть напої з собою у своє горнятко. Паперові стаканчики насправді не є паперовими, тому що містять пластикову плівку, і їх в Україні майже неможливо переробити. А також, взявши напій у свою чашку, ви також уникните пластикових кришечок, мішалочок, які теж не підлягають переробці.
🌿 Пакетований чай замініть на розсипний і інвестуйте в красиве ложко-ситечко для чаю (не тільки корисно, але й вельми інстаграмно).
🌿 Використовуйте багаторазові торбинки..
🌿 Латте і коктейлі смакують краще без соломинок, але як не можете без неї обійтись, то оберіть альтернативу (металеву, бамбукову, скляну).
🌿 Використовуйте власні контейнери для їжі. Виділіть трохи часу звечора і приготуйте обід, який візьмете на роботу у своєму лотку.
🌿 Використовуйте багаторазові пляшки для води (це не лише екологічно, але і економічно вигідно – ви економитимете на кожній новій непридбаній пляшці).
🌿 Подбайте про багатрразовий посуд і незапаковані в пластик частування, коли збиратиметесь на пікнік з друзями чи сім’єю.
🌿 Сходіть для різноманіття на ринок, а не в супермаркет, закупіться в свою тару, адже там величезний вибір товарів без пакування.
🌿 Спробуйте тверді мила, шампуні та кондиціонери. Хоча б тому, що вони без упаковки.
Взяти участь можна до 27 квітня, а також 28 квітня під час святкування Великодня. А ви готові приєднатись до такого челенджу?