23.11.2017 18:14
Досвід для ефективного управління ОСББ

Одна із місій Нової Полтави – освітня. Ми прагнемо, щоб люди набували знання і вміння, які дозволяють їм більш ефективно робити свою справу. Тому вже традиційним став курс підготовки кваліфікованих голів та бухгалтерів ОСББ на базі ГО «Нова Полтава». Цього разу сертифікати про підвищення кваліфікації отримали 25 ініціативних полтавців. Як завжди на студентів чекали змістовні лекції професорсько-викладацького складу Харківського університету міського господарства ім. Бекетова та практикуючих голів ОСББ.

Навчальна програма тривала 72 навчальні години. Графік занять був дуже щільний, та попри це викладачами було надано максимум інформації за наступними напрямками: новації законодавства з питань створення та діяльності ОСББ; система будівельних конструкцій і приміщень, інженерне обладнання будинку; основи енергоменеджменту; особливості фінансування і кредитування ОСББ; вирішення питань заборгованості в ОСББ. Специфіка документообігу в ОСББ; психологічні аспекти взаємовідносин голови правління та співвласників житлового будинку. 

Окремим блоком відбувся шестигодинний семінар по бухгалтерії практикуючого сертифікованого бухгалтера, директора ПП «Аудиторська фірма «Константа»» Пантелійчук Лариси Борисівни.

Вже невід’ємною частиною навчальної програми стали лекції Жесткової Аліни Анатоліївни, юристки, управительки багатоквартирними будинками, представниці у суді, керівниці Ресурсного центру ефективного управління житлом м. Харків в межах проекту HOME (IWO), викладачка Центру підвищення кваліфікації Харківського національного університету міського господарства ім. О.М.Бекетова. 
Жесткова ОСББЗа словами Аліни Жесткової, процедура формування інституту управління знаходиться на стадії розробки та формування: « В Україні на сьогодні інститут управителя житлом не сформований остаточно, а ні в частині нормативного забезпечення діяльності, а ні у фактичній наявності суб’єктів ринку. Професійне управління житлом,  не є професією у розумінні системи формальної освіти, та все ж запит починає формуватись і саме від організованих співвласників. Після створення ОСББ співвласники також мають змогу винаймати управителя, передаючи йому частково, або повністю функції з управління , що значно спрощує роботу виконавчого органу ОСББ – правління та голови правління безпосередньо. Навчальні заклади України вже реагують на запит ринку та через впровадження навчальних курсів  в межах підвищення кваліфікації провадять лекції для слухачів курсів та видають відповідні сертифікати. Є також можливість отримати сертифікат підтвердження компетенції у відповідній сфері діяльності. Більша кількість слухачів, це люди зрілого віку, бо управління потребує певного життєвого досвіду з точки зору роботи з людьми. Є й інший бік, саме з підстав особливостей роботи з людьми, молодь не поспішає до цієї сфери діяльності, вважаючи її надмірно складною та непрестижною.»

Як завжди, традиційне вручення сертифікатів про підвищення кваліфікації супроводжувалося екскурсією в Харківський університет міського господарства ім. Бекетова, де студентам було проведено лекцію по розробці інвестиційного проекту здійснення енергозберігаючих заходів у будинку та урочисто вручено сертифікати про підвищення кваліфікації по напрямку  «Організація та управління діяльністю об’єднань співвласників багатоквартирного будинку», також за доброю традицією відбулася екскурсія по домоволодінню Юлії Самойлової, викладача ЦПК, голови правління ОСББ “Альма-Центр”, яка вкотре гостинно відкриває двері свого будинку, для гостей із Полтави, задля того, щоб поділитися вагомим досвідом управління ОСББ протягом 20 років.

Павленко ОСББ«Наш будинок відносно молодий, але ОСББ, ще не створено. Як голова ініціативної групи, я отримав дуже корисні знання для того, щоб продовжувати роботу в цьому напрямку. В силу своєї роботи часто подорожую по містам України, для себе відзначив управління ОСББ у місті Черкаси, де плата за обслуговування становить всього 2,50 грн, і цього виявляється достатньо для ефективного домоуправління. Корисну інформацію для себе почерпнув із Харкова, майстер своєї справи Юлія Самойлова на відмінно справляється зі своїми обов’язками, після екскурсії по її домоволодінню, зрозумів, що навіть і у новому будинку є ще багато над чим працювати» – говорить студент п’ятого випуску Іван Павленко. 

Глушко ОСББ«Дуже вражений навчанням, вся інформація подана шановними викладачами навіть не помістилась у моєму комп’ютері. В нас вже створено ОСББ, чекаємо лише документацію. Дуже сподобалась екскурсія до ОСББ « Альма-центр», після якої розумієш, ти не один в такій ситуації, й інколи не дуже легко, але все під силу досягти громаді будинку. Вже чекаю нових семінарів та лекцій, адже про оновлення нормативної бази в галузі ОСББ інформації обмаль» – зазначає студент Іван Глушко. 

Канівець ОСББ«На лекціях ми вивчали облік господарських операцій, порядок ремонту у будинку, питання енергозбереження. На екскурсії у Харкові нас познайомили з «реальностями» створення та функціонування ОСББ, із двадцятирічним стажем. На даний момент у нас створено ОСББ, але документи ще не передані, тому зараз маючи достатньо теоретичної та практичної інформації ми готові взяти все господарювання в свої руки. Відповідно до слів лекторів,  Нова Полтава є єдиною організацією в Україні, яка безкоштовно здійснює навчання голів, управителів та бухгалтерів ОСББ. Також досить важливою є для нас ініціатива проведення Толок, на прикладі яких і почалась ініціатива колективної відповідальності за своє житло» – зазначає випускниця Людмила Канівець. 

06.02.2020
Увага! Ми оголошуємо сьомий набір на навчання майбутніх керівників ОСББ.  Чому це важливо і на часі? Тому що 1 травня 2020  року вступають у дію зміни до закону “Про житлово-комунальні послуги”; Тому що ринку житлово-комунальних…
3 вересня Фонд енергоефективності розпочинає прийом заявок від ОСББ за Програмою “Енергодім” на отримання часткової компенсації витрат на термореновацію багатоквартирних будинків. Заявки подаються через усі відділення банка-партнера: http://bit.ly/2zmee6j.  Що відшкодовує грант?  ✅ проведення енергетичного аудиту;✅ розробку проектної документації та її…
Вчора, 21 березня, на форумі «Цілі сталого розвитку: полтавський вимір» було нагороджено переможців конкурс «Кращі практики реалізації енергоефективних технологій серед ОСББ та ЖБК Полтавської області».  До трійки призерів ввійшли одразу два ОСББ з Горішніх Плавень: І…
13.03.2019
Запрошуємо взяти участь  в конкурсі на кращі практики реалізації енергоефективних технологій серед ОСББ та ЖБК Полтавської області. Головна мета – популяризувати ідеї та практики енергозаощаджувальних проектів, активізувати зусилля співвласників багатоквартирних будинків задля енергомодернізації житлового фонду. Згідно експертних висновків, житловий сектор України…
14.02.2019
Європейський Союз та Програма розвитку ООН (ПРООН) запустили дворічний проект «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» Проект тісно співпрацюватиме з Фондом енергоефективності та іншими програмами та донорами, які підтримують ОСББ, впровадження заходів енергозбереження. Це дворічний…
23.01.2019
ГО «Нова Полтава» оголошує шостий набір слухачів на проходження навчальної програми «Організація та управління діяльністю об’єднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ)». Курс буде проведено спільно з Харківським національним університетом міського господарства імені О.М. Бекетова. Навчання платне, проте,…
запис на прийом
Підписатись на новини