19.06.2018 14:27
Історія «САМОСАДУ», як небайдужі мешканці змінюють простір навколо себе

Останнім часом велика увага приділяється захисту навколишнього середовища, його збереженню та відтворенню. Все в наших руках – це довели власним досвідом спільнота сусідів «Подоляночка» у м. Київ. Спільними силами, продуктивно розподіливши обов’язки кияни, за добрими традиціями звісно почали із звичайного прибирання занедбаного пустиря Старого Подолу.

Ініціативу підтримало багато охочих, і вже скоро почався наступний етап, що тривав близько двох місяців – всі сусіди готувались до створення громадського саду. І вже в середині травня 2015 року подоляни розмістили на території «Самосаду» перші ящики з рослинами, облаштували сцену та місця для сидіння. Згодом тут почали проводити публічні заходи та акції для киян та жителів Старого Подолу.

САМОСАД

З часом конструкції зносилися, тому було вирішено зібрати кошти на облаштування повноцінного скверу. Тож на початку травня 2017 року висадили близько 40 дерев, серед яких  клени, граби, липи, яблуні, сливи і черешні, 60 кущів дерну. Серед хвойних порід – сосни і ялини.

В рамках проекту «Міста для життя» відбулася реконструкція дерев’яних елементів, встановлення парковки для велосипедів та сонячних панелей для освітлення й зарядки гаджетів, також зроблено нову сцену і ящики. Причому для облагородження скверу використовувалась в основному вторинна сировина.

САМОСАД

Цікавим є те, що сквер знаходиться на території Посольства РФ. Земля була віддана під 1 грн РФ на термін у пів століття, але жодних будівельних робіт там не виконувалося й простір перетворився в пустку. Мешканці мікрорайону вирішили, що територія може мати інше, більш корисне, призначення й організували толоку. Зараз  «Самосад» є першим сквером у Києві, який створений жителями району – подолянами, та яскравим прикладом реалізації публічних просторів за участі громадськості. Він став місцем, де люди зустрічаються й спілкуються, обговорюють важливі питання, відпочивають чи слухають лекції. Доглядають же простір мешканці прилеглих будинків, які потім влаштовують там толоки, барахолки та концерти. Самосад є міні копією всесвітньо відомих громадських садів на Манхеттені в Нью-Йорку і «Садів Принцес» в Берліні.

Як завжди підтримуємо подібні ініціативи виявлення власної позиції громадян, вільного вибору жити в екологічно безпечному середовищі.

 

Чекаємо Ваші креативні ідеї втілені у найсміливіших рішеннях. Бо нову якість в місті створюємо ми самі, небайдужі мешканці.


Ольга Макеєва, менеджерка екологічного
напрямку ГО «Нова Полтава»

26.04.2021
В Європі та багатьох країнах світу давно відмовились від пластику на кладовищах. Альтернативою стали живі квіти та охайна територія довкола могили. Багато громад в Україні та Полтавщині теж приєднались до цієї екологічної практики. Проте в самому обласному центрі питання…
18.06.2020
Чудова новина – Полтавською областю починає курсувати екобус для збору небезпених відходів! Вчора еколог нашої ГО Ольга Макеєва взяла участь у семінарі-презентації «Екобус для громад Полтавщини» (у продовження співпраці з Полтавською обласною радою в проєкті «Екологічні ініціативи Полтавської області»).
20.02.2020
Уперше за всю історію економічного форуму у Давосі визначено, що п’ять найбільших світових ризиків – це екологічні ризики. Кліматичні катастрофи, втрати біорізноманіття та руйнування наземних і водних екосистем – це лише вершина айсбергу. Актуальним на сьогодні є…
24.09.2019
21 вересня, у Всесвітній день чистоти, полтавці не лише прибирали, а й займалися екологічною просвітою. Адже після прибирання двох парків – Прирічкового та «Перемога» й ставків у мікрорайоні Огнівка, ГО «Нова Полтава» влаштувала у центрі міста «Poltava Eco Family…
06.06.2019
У четвер, 30 травня, наша громадська організація  “Нова Полтава” в рамках  фестивалю “Майстерня міста” провела майстер-клас із розпису екоторб та нагородження учасників конкурсу “Еко візія”. Захід пройшов на площі біля театру Гоголя. Торби розмальовували на лляній сумці із вже готовим ескізом,…
29.05.2019
У суботу, 1 червня, полтавців запрошують на дискусію «Концепція сучасного двору». Захід відбудеться об 11:00 в подвір’ї ОСББ на Лідовій вулиці, 5. «Концепція сучасного двору» – панельна дискусія про облаштування прибудинкового простору, з точки зору розширення…
запис на прийом
Підписатись на новини