19.06.2018 14:27
Історія «САМОСАДУ», як небайдужі мешканці змінюють простір навколо себе

Останнім часом велика увага приділяється захисту навколишнього середовища, його збереженню та відтворенню. Все в наших руках – це довели власним досвідом спільнота сусідів «Подоляночка» у м. Київ. Спільними силами, продуктивно розподіливши обов’язки кияни, за добрими традиціями звісно почали із звичайного прибирання занедбаного пустиря Старого Подолу.

Ініціативу підтримало багато охочих, і вже скоро почався наступний етап, що тривав близько двох місяців – всі сусіди готувались до створення громадського саду. І вже в середині травня 2015 року подоляни розмістили на території «Самосаду» перші ящики з рослинами, облаштували сцену та місця для сидіння. Згодом тут почали проводити публічні заходи та акції для киян та жителів Старого Подолу.

САМОСАД

З часом конструкції зносилися, тому було вирішено зібрати кошти на облаштування повноцінного скверу. Тож на початку травня 2017 року висадили близько 40 дерев, серед яких  клени, граби, липи, яблуні, сливи і черешні, 60 кущів дерну. Серед хвойних порід – сосни і ялини.

В рамках проекту «Міста для життя» відбулася реконструкція дерев’яних елементів, встановлення парковки для велосипедів та сонячних панелей для освітлення й зарядки гаджетів, також зроблено нову сцену і ящики. Причому для облагородження скверу використовувалась в основному вторинна сировина.

САМОСАД

Цікавим є те, що сквер знаходиться на території Посольства РФ. Земля була віддана під 1 грн РФ на термін у пів століття, але жодних будівельних робіт там не виконувалося й простір перетворився в пустку. Мешканці мікрорайону вирішили, що територія може мати інше, більш корисне, призначення й організували толоку. Зараз  «Самосад» є першим сквером у Києві, який створений жителями району – подолянами, та яскравим прикладом реалізації публічних просторів за участі громадськості. Він став місцем, де люди зустрічаються й спілкуються, обговорюють важливі питання, відпочивають чи слухають лекції. Доглядають же простір мешканці прилеглих будинків, які потім влаштовують там толоки, барахолки та концерти. Самосад є міні копією всесвітньо відомих громадських садів на Манхеттені в Нью-Йорку і «Садів Принцес» в Берліні.

Як завжди підтримуємо подібні ініціативи виявлення власної позиції громадян, вільного вибору жити в екологічно безпечному середовищі.

 

Чекаємо Ваші креативні ідеї втілені у найсміливіших рішеннях. Бо нову якість в місті створюємо ми самі, небайдужі мешканці.


Ольга Макеєва, менеджерка екологічного
напрямку ГО «Нова Полтава»

23.10.2021
Згідно із правил утримань зелених насаджень рівень озеленение міських вулиць має бути не меншим 25%, а території біля шкіл – 45-50%. Перш за все, вони слугують резервуарами для чистого повітря.
05.08.2021
Останні роки у Полтаві та інших містах України активно обговорюється нерозбірлива обрізка дерев, коли на вулицях міст замість зелених красенів залишаються лише страхітливі обрубки, які за пару років так-сяк жевріють, а потім тихо помирають. Через це у багатьох містах…
20.07.2021
Прийом документів до участі в установчих зборах Молодіжної Ради Полтавської міської територіальної громади триватиме до 26 липня включно. Раніше ж зазначені терміни були до 12-го липня. Подовжили терміни для того, щоб всі охочі встигли зібрати необхідний кейс для участі…
14.05.2021
У Полтавській громаді часто зустрічаються відпрацьовані автомобільні шини на прибудинкових територіях, клумбах та дитячих майданчиках. Також їх нерідко використовують, як відбійники для автівок. Проте мало хто задумувався, чому такого дворового «мистецтва» неможливо знайти у європейських країнах. Заборона на використання автопокришок…
26.04.2021
В Європі та багатьох країнах світу давно відмовились від пластику на кладовищах. Альтернативою стали живі квіти та охайна територія довкола могили. Багато громад в Україні та Полтавщині теж приєднались до цієї екологічної практики. Проте в самому обласному центрі питання…
18.06.2020
Чудова новина – Полтавською областю починає курсувати екобус для збору небезпених відходів! Вчора еколог нашої ГО Ольга Макеєва взяла участь у семінарі-презентації «Екобус для громад Полтавщини» (у продовження співпраці з Полтавською обласною радою в проєкті «Екологічні ініціативи Полтавської області»).
запис на прийом
Підписатись на новини