Кому довірити управління ОСББ?

Рішення прийнято й Ваш будинок стоїть на порозі створення ОСББ. Виникає серйозне питання, від правильної відповіді на яке залежать подальший стан і доля Вашого двору, будинку, оселі. Кому довірити управління об’єднанням?

Зараз у багатьох містах України існують різноманітні Асоціації ОСББ. Під ними часто приховуються приватні установи, які працюють по схемі ЖЕДів і намагаються взяти під своє «піклування» найбільш «цікаві» для них багатоповерхові будинки. Гарним «трофеєм» вважаються новобудови,  будинки, які мають велику кількість квартир (більше 60), та помешкання, збудовані після  «хрущовок». Якщо віддати будинок у володіння таким Асоціаціям, то на Вас чекатимуть завищені тарифи й байдуже ставлення до проблем мешканців. Також надання бухгалтерських послуг  Асоціаціями надає їм можливість повного розпорядження коштами, які Ви внесли на утримання Вашого будинку. 

Найкраще рішення – це самостійне управління своєю неподільною загальною власністю (багатоквартирним будинком).  Кожен співвласник має розуміти, що керівник ОСББ не повинен бути якоюсь химерною людиною, про яку лише звідкілясь чули або тільки бачили прізвище в офіційних паперах. Оберіть ініціативну, освічену, небайдужу  людину, яка є Вашим співвласником, сусідом та до якої Ви зможете звернутись будь-коли. Керівник ОСББ, виходячи зранку зі своєї квартири, має бачити всі нагальні проблеми, які необхідно вирішувати для обслуговування свого будинку. Дуже гарний варіант управління будинками,  що знаходяться поряд, в одному дворі, розташовані в одному кварталі – це самостійне утворення об’єднання цих будинків (Асоціація).  У цьому випадку повинна виникнути економія коштів за рахунок виплати заробітної плати одному керівнику, одному бухгалтеру та інше, і це, напевне, будуть люди, до яких Ви маєте довіру та яких обирали Ви.  Також, для повноцінного прийняття рішень по обслуговуванню будинку, до складу управління Асоціації повинні входити не тільки голова правління ОСББ, а й все правління, обране на загальних зборах будинку.  А перевіряти діяльність Вашої самостійно створеної Асоціації має право ревізійна комісія будинку, до якої може бути обрано кожного з Вас.

Управління своєю власністю є обов’язком громадянина України, як і надання допомоги в цьому – обов’язок міської ради та виконавчого комітету Полтавської міської ради. 

Не намагайтеся перекласти відповідальність за будинок на когось іншого, інакше навіщо Ви створювали ОСББ? На які зміни Ви очікуєте? Виключно особиста  відповідальність і контроль забезпечать якісну зміну обслуговування будинку.

15.07.2020
Напередодні Дня молоді Амбасадорка Фонду родини Богдана Гаврилишина у Полтавській області Юлія Городчаніна озвучила ідею створити у місті унікальні стінописи із пунктами Декларації відповідальності людини, що її написав Богдан Гаврилишин. Ініціативу підтримала ще одна випускниця Фонду – заступниця директора…
Цієї неділі говоримо з активною молоддю Полтави і Полтавщини, випускниками МЗУ про роль молоді в змінах у своїх громадах та країні, про можливості, виклики та потреби. День молоді зі змістом! Пул спікерів постійно доповнюється, але вже точно з нами дискутуватимуть: Олена Бекреньова…
Днями на сайті Полтавської міської ради з’явилися дві наші петиції. Вони насамперед покликані змінити підхід до молодіжної політики у місті. Адже йдеться про створення Молодіжної ради як повноцінного дорадчого органу, що дозволить молоді брати активну участь у вирішенні…
18.06.2020
Чудова новина – Полтавською областю починає курсувати екобус для збору небезпених відходів! Вчора еколог нашої ГО Ольга Макеєва взяла участь у семінарі-презентації «Екобус для громад Полтавщини» (у продовження співпраці з Полтавською обласною радою в проєкті «Екологічні ініціативи Полтавської області»).
До Дня молоді стартував конкурс на кращий дизайн стінопису пунктів Декларації відповідальності людини, укладеної всесвітньо відомим українцем Богданом Гаврилишиним. Стінопис буде нанесено на 3 стіни будинку управління фонтаном у центрі Парку культури та відпочинку «Перемога».
Днями Фонд родини Богдана Гаврилишина обрав свого амбасадора на Полтавщині. Подвійна приємність, бо цією людиною стала наша невтомна голова Юлія Городчаніна. І сама колишня випускниця програми Фонду відтепер Юля допомагатиме таким же молодим, активним, креативним і натхненним землякам, спраглим…
запис на прийом
Підписатись на новини