08.04.2015 10:19
Лев Жиденко: «Новою Толокою ми хочемо об’єднати і згуртувати полтавців»

За кілька тижнів ініціативні полтавці, разом з активістами Відкритої громадської платформи «Нова Полтава», проведуть у місті Велике прибирання. Редакція нашої газети зустрілася з лідером громадської платформи Левом Жиденко і поцікавилася, чому «новополтавці» взялися за такий масштабний проект, як Толока і що отримають полтавці по її завершенню. 

 – Чому «Нова Полтава» взялася за такий масштабний і складний проект, як Толока?

– Наша команда відкрила в Полтаві громадську платформу для того, щоб об’єднувати людей, допомагати реалізовувати та підтримувати їхні ініціативні проекти. Багато полтавців приходили до офісу «Нової Полтави» з пропозицією організувати в місті велике загальне прибирання і спільними зусиллями навести порядок в Полтаві. Ми залюбки підтримали цю ідею, адже вона несе в собі три системних складових. Перше: в місті наводиться порядок, що дозволить Полтаві повернути собі звання лідера з благоустрою в Україні, як це було при Анатолію Кукобі. Друге: Толока – це спосіб об’єднатися навколо спільної мети і більш тісно співпрацювати з сусідами. Знайти спільну мову. Одним словом, потоваришувати. І третє: ця ініціатива покаже переваги так званого партиципаційного бюджету (громадський бюджет – Авт.), який дозволить частину коштів з міської казни виділяти саме громаді. Ми, фактично, допомагаємо людям отримати досвід того, як спільними зусиллями витрачати ці гроші. І це все вже сьогодні стане можливим завдяки нашій Толоці.

Цей проект стане корисним і для людей, які зневірилися у державі та суспільстві. Коли вони побачать, що все чітко працює і місто на очах змінюється, восени наступного року, до прибирання долучиться ще більше полтавців. І з кожним роком ініціативних мешканців міста, які мріють про нову Полтаву, більшатиме. Новою Толокою ми хочемо об’єднати і згуртувати полтавців.

На стр. 3

– Чи долучаються до Толоки соціально активні полтавські підприємці, адже нещодавно ви зверталися до них із закликом допомогти полтавцям у проведенні Великого прибирання?

– Звичайно долучаються. Серед підприємців є досить багато людей, які не менше нас хочуть бачити наше місто чистішим і красивішим. Від того, як ми будемо підходити до розвитку Полтави, залежить не тільки комфорт нашого життя, але і життя наших дітей. Наша мета – спільними зусиллями змінити місто на краще. Тому сьогодні безліч полтавських підприємців безкоштовно надають ініціативним полтавцям, які беруть участь у Толоці, необхідний інвентар та матеріали.

Втім, потреби досить такі великі. Зокрема, полтавцям потрібний цемент, фарба, вапно, брус, дошка, пензлики, саджанці тощо. Ми були б вдячні також тим бізнесменам, які нададуть вантажні машини для вивезення сміття.

Всіх підприємців, які мають бажання допомогти полтавцям у проведенні Толоки, ми просимо приходити до нашого офісу, який знаходиться на вулиці Котляревського, 6, або телефонувати за номерами (050) 80-90-100 та (095) 80-90-100.

– Чому ви вибрали не звичну дату проведення Толоки? Адже раніше її організовували до Пасхи.

– Насправді існує безліч різних традицій. В Радянському Союзі, для прикладу, щорічний суботник проходив в день народження Леніна. Також масштабне прибирання проводили до Великодніх свят. Але ми, коли визначали дату проведення Великого прибирання, перш за все поцікавилися думкою полтавців. Адже ми спільно будемо робити наше місто чистішим. Тому саме полтавцям потрібно визначати день, коли їм комфортно провести Толоку. Наші активісти вийшли на вулиці Полтави і запитали людей, якого саме числа, на їхню думку, потрібно провести прибирання. Більшість полтавців вирішили 25 квітня зробити днем проведення Толоки. Тим більше, як ми бачимо, останні роки зима рідко відступає до Пасхи. І проводити якісь роботи при такій погоді недоцільно.

– Дехто до подібних ініціатив ставиться з обережністю і вважає, що ця Толока – це своєрідне «гречкосійство» перед виборами. Мовляв, хтось роздавав гречку людям, аби завоювати симпатії виборців, а ви роздаєте фарбу.

– Дійсно, більше чотирьох років ми живемо при міській адміністрації, яка прийшла до влади за гречку. Звідси у людей така недовіра до таких акцій. Мер Полтави та міські депутати не бажають нічого змінювати. Ми бачимо до чого призводить подібне «грекосійство». Я не втомлююся повторювати, що наше завдання – зробити Полтаву кращим містом в Україні.

Крім того, в даній ситуації потрібно звернути увагу на те, що гречка і Толока – абсолютно різні речі. Адже гречку видавали окремо взятій людині. Вона брала цей пакет крупи і несла його додому. Ми ж допомагаємо людям провести облаштування своїх дворів, спільної, а не приватної території.

Також потрібно розуміти, що Толока, це свого роду волонтерство для міста, яке не тільки зробить Полтаву чистішою, але і дозволить наповнити казну. Адже, коли люди починають об’єднуватися навколо однієї ідеї і разом щось роблять, це напряму починає рухати економіку. В країнах, де люди живуть самі по собі, рівень життя набагато нижчий, ніж в державах де громадяни працюють на благо суспільства. Волонтерство, яким «Нова Полтава» сьогодні займається, в певних країнах впливає на загальні економічні показники. Частка внеску волонтерів в національну економіку сягає 3-5% ВВП. Тому, вважаю, що порівнювати Толоку з «гречкосійством», як мінімум не коректно. Адже ми маємо на меті не отримати владу, а прибрати Полтаву та зробити її найкрасивішим містом в Україні.

– До якого числа «Нова Полтава» прийматиме заявки на проведення Толоки?

– У полтавців ще є трохи часу. Але я б рекомендував їм поспішити. Адже з 7 квітня ми припиняємо  приймати заявки і починаємо звозити всі необхідні матеріали для зареєстрованих Толок, та активно готуватимемося до проведення Великого прибирання.

Можемо трішки похвалитися наше місто вийшло на третє місце в Україні по підтримці ОСББ з енергоефективних заходів. На програму було виділено 5 млн. грн. Рейтинг українських міст щодо програм співфінансування презентували на XII Всеукраїнському Форумі ОСББ у Львові, який…
23.11.2021
Одна з задач нашої організацій – різними інструментами підвищувати активність населення та залучення його до прийняття рішень. Цим ми займаємось понад 5 років. Проте для ефективних результатів співпраці населення та активістів замало. Тут потрібна взаємодія влади і громади. Саме про…
У Полтаві створено понад 250 ОСББ і щороку їх кількість збільшується. Є будинки, мешканці яких бояться йти на кардинальні зміни, а є ті, які мають успішну практику в реалізації заходів з енергоефективності, безпеки, облаштування прибудинкової території тощо. Минулого тижня…
5 багатоповерхівок у Полтаві отримали компенсацію коштів за програмою підтримки ОСББ. Частину грошей, із 5 мільйонів грн закладених на цей рік,  депутати виділили на минулій сесії міської ради. Хто може долучитися до програми та на яких умовах, розповіла депутатка…
19.04.2021
До кінця  2021 року у Полтаві планують ліквідувати КП «ЖЕО №2», а будинки, які обслуговувало комунальне підприємство, передати управлінським компаніям. Це потягне за собою збільшення вартості послуг. Призначення управлінських компаній здійснює міська рада без участі мешканців. ОСББ ж самостійно обирають…
06.02.2020
Увага! Ми оголошуємо сьомий набір на навчання майбутніх керівників ОСББ.  Чому це важливо і на часі? Тому що 1 травня 2020  року вступають у дію зміни до закону “Про житлово-комунальні послуги”; Тому що ринку житлово-комунальних…
запис на прийом
Підписатись на новини