Лев ЖИДЕНКО: «За мої принципи мені погрожували спалити підприємство»

Журналісти нашої газети зустрілися з депутатом Полтавської обласної ради та лідером Відкритої громадської платформи «Нова Полтава» Левом Жиденко. Ми розпитали його про депутатську діяльність, труднощі, з якими йому, як обранцю народу, довелося стикнутися і чи вдалося виконати всі обіцянки, дані своїм виборцям.

– Ви депутат Полтавської обласної ради, розкажіть про свою діяльність, чи вдалося реалізувати все, що ви планували, йдучи на вибори?

– Якщо мені поставити питання, чи задоволений я вирішенням всіх задач, які перед собою ставив, то не вагаючись відповім, що ні. Ще недавно в країні існувала абсолютно корумпована і безвідповідальна система влади. Незважаючи на те, що сьогодні нам вдалося її змінити на верхах, на рівні областей, районів та міст пережитки тієї системи ще залишаються. Вони якраз і гальмують всі реформаторські процеси.

Я йшов на вибори з метою допомогти людям та підтримати всіх, хто власними силами буде щось виробляти. Втім, як ми знаємо, останні роки для України були надзвичайно важкими. Попередня влада не бажала нічого в державі розвивати і не дозволяла це робити звичайним людям. Ці штучні перепони, в результаті, стали надзвичайно серйозним бар’єром для розвитку ринкової економіки. Звичайно, не зважаючи ні на що, зі своєї сторони, я постійно робив все можливе, щоб виконати головний принцип моєї кампанії – підтримати ініціативних громадян. Допомагав всім людям, які зверталися до мене. Але це крапля в морі. Без системних реформ зміни будуть відчувати тільки одиниці. А так не повинно бути.

Для того, аби цю ситуацію переломити, потрібно, щоб така позиція була не тільки у мене, як депутата обласної ради, але і у прем’єр-міністра та керівників профільних міністерств. З часом я зрозумів, що самому мені не справитися, тому спробував свою позицію донести до колег-депутатів. І за це ледь не поплатився. Одна із мафіозних структур, а точніше представники Едуарда Ставицького на Полтавщині, навіть погрожували спалити одне із моїх підприємств.

– Зрозуміло, що з об’єктивних причин реалізувати все вам не вдалося. Але в окрузі, де ви обиралися, ви працюєте, допомагаєте людям?

– Все, що від мене залежить я роблю в повній мірі. Регулярно працює громадська приймальня, а два рази на тиждень здійснюються виїзні прийоми в селах. Там працюють професійні юристи, які допомагають людям вирішити їхні проблеми. Адже я прекрасно розумію, що через брак юридичної освіти, людям не завжди вдається захистити свої права. А послуги приватних правників інколи просто не підйомні.

Взагалі, зробленим я не люблю вихвалятися. Не вважаю це своєю заслугою! Це обов’язок та робота депутата. Бо саме для цього мене і обрали. Втім, хочу сказати, що на досягнутому не збираюся зупинятися. Влада змінилася, в країні проводяться кардинальні реформи і я сподіваюся, що теж зміниться система. Все, що мені не вдалося реалізувати раніше, я буду намагатися зробити зараз. Принаймні, я бачу сьогодні набагато більше перспектив для цього, ніж, скажімо, рік назад.

– Якось Ви згадували, що працюєте директором зі стратегічного розвитку ТОВ «СтандартЕнерго». Розкажіть детальніше, як створювалося підприємство і як вдалося вийти на такий якісний рівень роботи?

– Коли я прийшов на підприємство, воно переживало не найкращі часи. Там залишилося працювати лише двоє людей. Заборгованість по зарплаті вже перейшла піврічний рубіж. З того часу, як я з’явився на підприємстві, компанія безболісно пережила дві фінансові кризи. Не було ні скорочень, ні затримок з зарплатою, чи інших системних проблем. Але це не лише моя заслуга, це досягнення професіоналів, які працюють на підприємстві. Сьогодні «СтандартЕнерго» – успішна інженерна компанія, де працює близько 50 працівників, які займаються проектуванням, розробкою та будівництвом енергетичних об’єктів.

Цієї неділі говоримо з активною молоддю Полтави і Полтавщини, випускниками МЗУ про роль молоді в змінах у своїх громадах та країні, про можливості, виклики та потреби. День молоді зі змістом! Пул спікерів постійно доповнюється, але вже точно з нами дискутуватимуть: Олена Бекреньова…
Днями на сайті Полтавської міської ради з’явилися дві наші петиції. Вони насамперед покликані змінити підхід до молодіжної політики у місті. Адже йдеться про створення Молодіжної ради як повноцінного дорадчого органу, що дозволить молоді брати активну участь у вирішенні…
  У понеділок в офісі ГО «Нова Полтава», що на вулиці Котляревського, 6, гостинно відкрив двері молодіжний воркшоп «Активуй!». Цей освітній проєкт став можливим завдяки перемозі «Нової Полтави» у конкурсі проєктів…
  Полтава цілком може стати одним із чотирьох пілотних міст, де буде внесено зміни до Статуту міста та містобудівної документації. З такою ініціативою до міської влади та всіх зацікавлених партнерів вийшла громадська організація «Нова Полтава». А поштовхом до…
Східноєвропейський центр багатопартійної демократії (СЦБД) оголошує конкурс на набір учасників в школи демократії у Львові, Одесі, Полтаві, Дніпрі та Києві на новий навчальний 2019-2020 рік.  Це вже другий набір слухачів у Полтаві, партнером якого виступає ГО…
Ми занепокоєні величезною шкодою, яку приносять повітряні кульки, та пропонуємо дошкільним та середнім навчальним закладам, зокрема випускним класам, директорам закладів освіти і батькам відмовитись від традиційних запусків у небо повітряних кульок на святкових заходах, зокрема під час…
запис на прийом
Підписатись на новини