04.07.2018 12:45
На Полтавщині розпочалася підготовка до Всесвітнього дня прибирання

Світове прибирання почнеться 15 вересня 2018 року о 10 годині ранку в Новій Зеландії, пройде крізь 24 часові пояси і завершиться через 36 годин на Гавайських островах. Офіційний старт підготоки області до участі у цьому проекті розпочався 3 липня. 

Всесвітній день прибирання – привід аби привернути увагу людей до проблеми забруднення навколишнього середовища, дати максимально широку інформацію щодо того, як кожен може робити внесок в поліпшення глобальної екологічної ситуації.

В Україні площа сміттєзвалищ становить 7% від усієї території країни. Це можна прирівняти до площі всієї Данії (понад 43 тис. кв. км). Із 30 тис. сміттєзвалищ в Україні паспортизовані 6 тис., більшість з яких вже перевантажені сміттям та не відповідають вимогам екологічної безпеки. Лише 78% населення користується послугами зі збирання сміття. 

Юля Городчаніна, координаторка Всесвітнього дня прибирання, розповідає, що акція відбудеться 15 вересня одночасно більше ніж в 150 країнах світу. Розпочнеться о 10 годині у Новій Зеландії, пройде через всі 24 часові пояси і закінчиться через 36 годин на Гавайських островах:

– Україна попереду, ми починаємо теж о 10 годині. Тому запрошуємо усіх небайдужих мешканців долучатися до акції.

Головна проблема – недосконала система поводження з відходами. У європейських країнах, в середньому, переробці підлягають 50 – 60% побутових відходів, в Україні ці показники не перевищують 4,5%. У розвинутих країнах світу давно працює система роздільного збирання та переробки відходів.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, розповідає, що кожен хоче, щоб у їхньому місті та населеному пункті було чисто, але не вистачає людей, які б показали приклад та зацікавили. Минулорічне всеукраїнське прибирання під назвою “Зробимо Україну чистою разом” об’єднало навколо себе більше мільйона осіб:

– Прибирання сміття, мені здається, це повинно бути у нас у крові. Українці – господарі, прибирають, там, де проживають.

Зараз уже проявили ініціативу долучитися до акції частина міст області: Горішні Плавні, Лубни, Пирятин, Решетилівка, Чорнухи та Шишаки. Також цього року долучають до організації іноземних волонтерів, які своїм прикладом будуть показувати, що світова проблема та вирішується спільними зусиллями. Очікується, що в День всесвітнього прибирання буде організовано понад 5 тис. локацій по всій Україні.

Валентина Камінська

26.04.2021
В Європі та багатьох країнах світу давно відмовились від пластику на кладовищах. Альтернативою стали живі квіти та охайна територія довкола могили. Багато громад в Україні та Полтавщині теж приєднались до цієї екологічної практики. Проте в самому обласному центрі питання…
18.06.2020
Чудова новина – Полтавською областю починає курсувати екобус для збору небезпених відходів! Вчора еколог нашої ГО Ольга Макеєва взяла участь у семінарі-презентації «Екобус для громад Полтавщини» (у продовження співпраці з Полтавською обласною радою в проєкті «Екологічні ініціативи Полтавської області»).
20.02.2020
Уперше за всю історію економічного форуму у Давосі визначено, що п’ять найбільших світових ризиків – це екологічні ризики. Кліматичні катастрофи, втрати біорізноманіття та руйнування наземних і водних екосистем – це лише вершина айсбергу. Актуальним на сьогодні є…
24.09.2019
21 вересня, у Всесвітній день чистоти, полтавці не лише прибирали, а й займалися екологічною просвітою. Адже після прибирання двох парків – Прирічкового та «Перемога» й ставків у мікрорайоні Огнівка, ГО «Нова Полтава» влаштувала у центрі міста «Poltava Eco Family…
06.06.2019
У четвер, 30 травня, наша громадська організація  “Нова Полтава” в рамках  фестивалю “Майстерня міста” провела майстер-клас із розпису екоторб та нагородження учасників конкурсу “Еко візія”. Захід пройшов на площі біля театру Гоголя. Торби розмальовували на лляній сумці із вже готовим ескізом,…
29.05.2019
У суботу, 1 червня, полтавців запрошують на дискусію «Концепція сучасного двору». Захід відбудеться об 11:00 в подвір’ї ОСББ на Лідовій вулиці, 5. «Концепція сучасного двору» – панельна дискусія про облаштування прибудинкового простору, з точки зору розширення…
запис на прийом
Підписатись на новини