04.07.2018 12:45
На Полтавщині розпочалася підготовка до Всесвітнього дня прибирання

Світове прибирання почнеться 15 вересня 2018 року о 10 годині ранку в Новій Зеландії, пройде крізь 24 часові пояси і завершиться через 36 годин на Гавайських островах. Офіційний старт підготоки області до участі у цьому проекті розпочався 3 липня. 

Всесвітній день прибирання – привід аби привернути увагу людей до проблеми забруднення навколишнього середовища, дати максимально широку інформацію щодо того, як кожен може робити внесок в поліпшення глобальної екологічної ситуації.

В Україні площа сміттєзвалищ становить 7% від усієї території країни. Це можна прирівняти до площі всієї Данії (понад 43 тис. кв. км). Із 30 тис. сміттєзвалищ в Україні паспортизовані 6 тис., більшість з яких вже перевантажені сміттям та не відповідають вимогам екологічної безпеки. Лише 78% населення користується послугами зі збирання сміття. 

Юля Городчаніна, координаторка Всесвітнього дня прибирання, розповідає, що акція відбудеться 15 вересня одночасно більше ніж в 150 країнах світу. Розпочнеться о 10 годині у Новій Зеландії, пройде через всі 24 часові пояси і закінчиться через 36 годин на Гавайських островах:

– Україна попереду, ми починаємо теж о 10 годині. Тому запрошуємо усіх небайдужих мешканців долучатися до акції.

Головна проблема – недосконала система поводження з відходами. У європейських країнах, в середньому, переробці підлягають 50 – 60% побутових відходів, в Україні ці показники не перевищують 4,5%. У розвинутих країнах світу давно працює система роздільного збирання та переробки відходів.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, розповідає, що кожен хоче, щоб у їхньому місті та населеному пункті було чисто, але не вистачає людей, які б показали приклад та зацікавили. Минулорічне всеукраїнське прибирання під назвою “Зробимо Україну чистою разом” об’єднало навколо себе більше мільйона осіб:

– Прибирання сміття, мені здається, це повинно бути у нас у крові. Українці – господарі, прибирають, там, де проживають.

Зараз уже проявили ініціативу долучитися до акції частина міст області: Горішні Плавні, Лубни, Пирятин, Решетилівка, Чорнухи та Шишаки. Також цього року долучають до організації іноземних волонтерів, які своїм прикладом будуть показувати, що світова проблема та вирішується спільними зусиллями. Очікується, що в День всесвітнього прибирання буде організовано понад 5 тис. локацій по всій Україні.

Валентина Камінська

23.10.2021
Згідно із правил утримань зелених насаджень рівень озеленение міських вулиць має бути не меншим 25%, а території біля шкіл – 45-50%. Перш за все, вони слугують резервуарами для чистого повітря.
05.08.2021
Останні роки у Полтаві та інших містах України активно обговорюється нерозбірлива обрізка дерев, коли на вулицях міст замість зелених красенів залишаються лише страхітливі обрубки, які за пару років так-сяк жевріють, а потім тихо помирають. Через це у багатьох містах…
20.07.2021
Прийом документів до участі в установчих зборах Молодіжної Ради Полтавської міської територіальної громади триватиме до 26 липня включно. Раніше ж зазначені терміни були до 12-го липня. Подовжили терміни для того, щоб всі охочі встигли зібрати необхідний кейс для участі…
14.05.2021
У Полтавській громаді часто зустрічаються відпрацьовані автомобільні шини на прибудинкових територіях, клумбах та дитячих майданчиках. Також їх нерідко використовують, як відбійники для автівок. Проте мало хто задумувався, чому такого дворового «мистецтва» неможливо знайти у європейських країнах. Заборона на використання автопокришок…
26.04.2021
В Європі та багатьох країнах світу давно відмовились від пластику на кладовищах. Альтернативою стали живі квіти та охайна територія довкола могили. Багато громад в Україні та Полтавщині теж приєднались до цієї екологічної практики. Проте в самому обласному центрі питання…
18.06.2020
Чудова новина – Полтавською областю починає курсувати екобус для збору небезпених відходів! Вчора еколог нашої ГО Ольга Макеєва взяла участь у семінарі-презентації «Екобус для громад Полтавщини» (у продовження співпраці з Полтавською обласною радою в проєкті «Екологічні ініціативи Полтавської області»).
запис на прийом
Підписатись на новини