На що витратити 10 гривень у Полтаві?

Нині за десять гривень можна дозволити собі дуже небагато: кілограм яблук або пачку чіпсів, найдешевшу шоколадку або триста грамів зефіру. Але ж, це з’їв і забув. Інша справа побачити й дізнатись щось нове за ті ж десять гривень. Як можна використати цю суму з користю?

Музей дальньої авіації

171550579Після Другої Світової війни авіабазу «Полтава-4» вважали секретною. Вона слугувала місцем дислокації бомбардувальників Радянського Союзу. Після розпаду СРСР у Полтаві залишилась єдина в Україні важка бомбардувальна дивізія, озброєна дальніми бомбардувальниками-ракетоносіями. Вона не вписувалась у військову доктрину країни, тому всі літаки повинні були знищити. Втім, знайшлись льотчики, які запропонували на цьому місці створити музей. Так і зробили: з 2007 року тут діє Музей дальньої авіації.

На жаль, нині музей не в найкращому стані. Але й досі тут можна побачити дев’ять літаків різного призначення та авіаційні засоби ураження: авіаційні бомби вагою від 100 до 9000 кілограмів, авіаційні крилаті ракети, аварійно-рятувальне спорядження. Та головним експонатом вважається унікальний ракетоносець Ту-160, який льотчики називають «Білий лебідь». Такого літака більше немає в жодному музеї світу! Ту-160 – найбільший в історії військової авіації надзвуковий літак, найпотужніший і найважчий бойовий літак у світі.

За додаткову платню ви можете замовити екскурсію, яку проведуть колишні військові льотчики. Та, заплативши додаткові десять гривень, піднятись у кабіну літака й зробити фото на пам’ять.

Довідка: музей працює щоденно, крім понеділка і вівторка, з 9.00 до 17.00. Телефон: (050) 584-54-18

Музей-заповідник «Поле Полтавської битви»

image013Туристи з різних країн приїздять, аби подивитись на місце, де шведська армія зазнала поразки. Тим більше полтавці, яким і їхати нікуди не потрібно, мають відвідати це історичне місце. Найкраще вкладення десяти гривень!

Полтавська битва відбулась у 1709 році. Тоді загинуло майже 10 тисяч шведів і ще три тисячі взято у полон. На місці, де вона відбулась, створено Музей-заповідник «Поле Полтавської битви». Поруч із пам’ятниками захисникам Полтави стоять два пам’ятники шведським солдатам і офіцерам, збудовані у 1909 році з приводу 200-річчя Полтавської битви.
У музеї діє дев’ять залів. Ви зможете побачити унікальні експонати кінця 17 сторіччя й періоду Північної війни (1700-1721): портрети українських гетьманів, гравюри, медалі, колекцію холодної та вогнепальної зброї європейського та східного зразків, особисті речі Петра I.

Довідка: музей працює щодня, крім понеділка, з 9.00 до 17.00 (у п’ятницю до 16.00). Телефон: (05322) 7-26-79

Краєзнавчий музей імені Василя Кр ичевського

09665440_739ae040Наш музей – один із найстаріших у країні. Окрім пам’яток, котрі знайомлять з історією Полтавщини, тут можна побачити цінні історичні речі Стародавнього Єгипту, Індії, Китаю, Японії.

Музей складається із сорока залів і фондосховищ. І тут знаходиться 300 тисяч експонатів! Є що подивитись на будь-який смак: зали природознавчі, стародавньої історії, нової історії, історії 20-го століття. В музеї виставлені колекції народної вишивки, ткацтва, килимарства, церковної атрибутики, археологічні, нумізматичні, найбільш унікальні зібрання полтавської писанки 19-20-хх століть. Є особисті речі відомих полтавців, серед яких співачка Раїса Кириченко та актриса Клара Лучко.

Краєзнавчий музей вважається найбільш популярним серед мешканців і туристів Полтави, щорічно тут буває близько півмільйона відвідувачів. Завітайте і ви. Хоча б для того, щоб побачити один із найбільш популярних експонатів – гігантський скелет мамонта.

Довідка: музей працює щодня, крім середи, з 9.00 до 17.00. Телефон: (05322) 7-42-34

Цієї неділі говоримо з активною молоддю Полтави і Полтавщини, випускниками МЗУ про роль молоді в змінах у своїх громадах та країні, про можливості, виклики та потреби. День молоді зі змістом! Пул спікерів постійно доповнюється, але вже точно з нами дискутуватимуть: Олена Бекреньова…
Днями на сайті Полтавської міської ради з’явилися дві наші петиції. Вони насамперед покликані змінити підхід до молодіжної політики у місті. Адже йдеться про створення Молодіжної ради як повноцінного дорадчого органу, що дозволить молоді брати активну участь у вирішенні…
  У понеділок в офісі ГО «Нова Полтава», що на вулиці Котляревського, 6, гостинно відкрив двері молодіжний воркшоп «Активуй!». Цей освітній проєкт став можливим завдяки перемозі «Нової Полтави» у конкурсі проєктів…
  Полтава цілком може стати одним із чотирьох пілотних міст, де буде внесено зміни до Статуту міста та містобудівної документації. З такою ініціативою до міської влади та всіх зацікавлених партнерів вийшла громадська організація «Нова Полтава». А поштовхом до…
Східноєвропейський центр багатопартійної демократії (СЦБД) оголошує конкурс на набір учасників в школи демократії у Львові, Одесі, Полтаві, Дніпрі та Києві на новий навчальний 2019-2020 рік.  Це вже другий набір слухачів у Полтаві, партнером якого виступає ГО…
Ми занепокоєні величезною шкодою, яку приносять повітряні кульки, та пропонуємо дошкільним та середнім навчальним закладам, зокрема випускним класам, директорам закладів освіти і батькам відмовитись від традиційних запусків у небо повітряних кульок на святкових заходах, зокрема під час…
запис на прийом
Підписатись на новини