04.09.2015 18:13
Наведення порядку у дворах – лише перший крок. Потрібно об’єднатись у підготовці Полтави до зими, – Лев Жиденко

Полтавці – мешканці Великотирнівської, 18 власними силами облаштували у своєму будинку ліфт, який милує око. Після Весяної  Толоки люди зрозуміли – комфорт їхніх помешкань  – у їх же руках – розповідає мешканка будинку Людмила Пустовар.

– Ми відновили ліфт, пофарбували стіни – тепер же і до під’їзду приємно зайти. Ми почали з Толоки, облаштували прибудинкову територію, а потім вирішили – а чого зупинятись? Це ж наш будинок, наше місто, наше життя, –ділиться жінка.

лев і вікна

А у дворі на Фрунзе, 110, після Весняної Толоки з’явився чудовий дитячий будиночок з гіркою. Із залишків будівельних матеріалів, які мешканці отримали для упорядкування вони і створили це чудо «архітектури». Тепер тут – місце відпочинку і малюків, і їх батьків. Автор проекту будиночку Сергій Панібратенко розповів  – давно вже хотіли оновити цей майданчик. Та, на його думку, мало хто у місті цікавиться потребами простих полтавців.

– Почули про Толоку. І були здивовані, коли одразу після нашої заявки нам надали матеріали для благоустрою. – розповідає чоловік. – Тепер не сумніваємось – з такою організацією місто можна привести до ладу».

будиночок 2

Ініціатор Весняної Толоки, прихильник ідеї об’єднання полтавської громади навколо проблем рідного міста Лев Жиденко разом зі своєю командою особисто брав і бере участь у багатьох проектах благоустрою. Фахівець з енергоаудиту, він допоміг не одному двору вирішити їх проблеми. Зокрема, мешканці будинку за адресою Соколова, 10 перемогли у одній з номінацій Весняної Толоки. Приз – нові пластикові вікна для всього будинку – уже закінчують встановлювати у будинку-переможці.

– Людина сказала – людина зробила. І от цьому докази – увесь наш будинок, усі наші сусіди. Вірите, просто не хочеться дивитись телевізор! Припиніть оці ниці, гидкі випади проти Лева Жиденка! Займайтесь краще своєю роботою» – заявила мешканка будинку Наталія Бондарєва.

лев і діти

– Ми провели значну роботу. За минулі півроку обійшли близько чверті будинків і дворів Полтави. Тепер ми зсередини розуміємо проблеми міського господарства. Головними з них є аварійний стан підвалів, дахів. Поширеною є така небезпечна річ, як аварійний стан козирків над під’їздами та розбиті дворові проїзди. Місто потребує негайного капітального ремонту, – розповідає ініціатор Толоки Лев Жиденко.

Та, незважаючи на загальний успіх Весняної Толоки, полтавці розповідають – знаходяться у місті поодинокі заздрістники, які намагаються збити людей з пантелику. Люди обурюються – і самі нічого не роблять, і конструктивні справи інших брудом обливають.

– Приходили до нас тут провокатори. Кажуть – нічого вам не зроблять. Ми їй не повірили зразу. Бо такі ж і на першу Толоку ходили, каркали – а бачите, у нас тепер і підїзд відремонтований, і дитячий майданчик як новий. У них – лише слова, а у Жиденка – справи,–обурюється полтавка Тамара Гончаренко.

лев і мешканці

– А найголовніше – від наших прохань ніхто не відвернувся. Матеріали привезли секунда в секунду, як обіцяли, вивантажили де нам зручно, а не кинули і гайнули. І як після такого отим вірити, що ходять і оббріхують? Я їх сам питаю:  «А щовихоч для свого двору зробили, щоб отаке ходити розказувати?» Це ж не тільки «Нова Полтава» робила. Це ж і наша справа! – емоційно розповідає Руслан Осипов.

Тому, незважаючині на що, щасливі мешканці об лаштованих дворів готуються до нового, ще грандіознішого заходу – Великої Толоки від,куди заявки можуть подати мешканці абсолютно всіх дворів у місті.

– Давайте організуємось і почнемо готувати Полтаву до зими, –закликає Лев Жиденко. – Це складний процес, і прибирання дворів  –  лише перший крок, але необхідний.  Бо порядок і чистота всього міста починається у кожному дворі. Подавайте заявки на проведення Толоки до 20 вересня. Це можна зробити у наших наметах і в офісі «Нової Полтави» на Котляревського, 6.  Або у координатора вашого мікрорайону.

19.04.2021
До кінця  2021 року у Полтаві планують ліквідувати КП «ЖЕО №2», а будинки, які обслуговувало комунальне підприємство, передати управлінським компаніям. Це потягне за собою збільшення вартості послуг. Призначення управлінських компаній здійснює міська рада без участі мешканців. ОСББ ж самостійно обирають…
06.02.2020
Увага! Ми оголошуємо сьомий набір на навчання майбутніх керівників ОСББ.  Чому це важливо і на часі? Тому що 1 травня 2020  року вступають у дію зміни до закону “Про житлово-комунальні послуги”; Тому що ринку житлово-комунальних…
3 вересня Фонд енергоефективності розпочинає прийом заявок від ОСББ за Програмою “Енергодім” на отримання часткової компенсації витрат на термореновацію багатоквартирних будинків. Заявки подаються через усі відділення банка-партнера: http://bit.ly/2zmee6j.  Що відшкодовує грант?  ✅ проведення енергетичного аудиту;✅ розробку проектної документації та її…
Вчора, 21 березня, на форумі «Цілі сталого розвитку: полтавський вимір» було нагороджено переможців конкурс «Кращі практики реалізації енергоефективних технологій серед ОСББ та ЖБК Полтавської області».  До трійки призерів ввійшли одразу два ОСББ з Горішніх Плавень: І…
13.03.2019
Запрошуємо взяти участь  в конкурсі на кращі практики реалізації енергоефективних технологій серед ОСББ та ЖБК Полтавської області. Головна мета – популяризувати ідеї та практики енергозаощаджувальних проектів, активізувати зусилля співвласників багатоквартирних будинків задля енергомодернізації житлового фонду. Згідно експертних висновків, житловий сектор України…
14.02.2019
Європейський Союз та Програма розвитку ООН (ПРООН) запустили дворічний проект «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» Проект тісно співпрацюватиме з Фондом енергоефективності та іншими програмами та донорами, які підтримують ОСББ, впровадження заходів енергозбереження. Це дворічний…
запис на прийом
Підписатись на новини