04.09.2015 18:13
Наведення порядку у дворах – лише перший крок. Потрібно об’єднатись у підготовці Полтави до зими, – Лев Жиденко

Полтавці – мешканці Великотирнівської, 18 власними силами облаштували у своєму будинку ліфт, який милує око. Після Весяної  Толоки люди зрозуміли – комфорт їхніх помешкань  – у їх же руках – розповідає мешканка будинку Людмила Пустовар.

– Ми відновили ліфт, пофарбували стіни – тепер же і до під’їзду приємно зайти. Ми почали з Толоки, облаштували прибудинкову територію, а потім вирішили – а чого зупинятись? Це ж наш будинок, наше місто, наше життя, –ділиться жінка.

лев і вікна

А у дворі на Фрунзе, 110, після Весняної Толоки з’явився чудовий дитячий будиночок з гіркою. Із залишків будівельних матеріалів, які мешканці отримали для упорядкування вони і створили це чудо «архітектури». Тепер тут – місце відпочинку і малюків, і їх батьків. Автор проекту будиночку Сергій Панібратенко розповів  – давно вже хотіли оновити цей майданчик. Та, на його думку, мало хто у місті цікавиться потребами простих полтавців.

– Почули про Толоку. І були здивовані, коли одразу після нашої заявки нам надали матеріали для благоустрою. – розповідає чоловік. – Тепер не сумніваємось – з такою організацією місто можна привести до ладу».

будиночок 2

Ініціатор Весняної Толоки, прихильник ідеї об’єднання полтавської громади навколо проблем рідного міста Лев Жиденко разом зі своєю командою особисто брав і бере участь у багатьох проектах благоустрою. Фахівець з енергоаудиту, він допоміг не одному двору вирішити їх проблеми. Зокрема, мешканці будинку за адресою Соколова, 10 перемогли у одній з номінацій Весняної Толоки. Приз – нові пластикові вікна для всього будинку – уже закінчують встановлювати у будинку-переможці.

– Людина сказала – людина зробила. І от цьому докази – увесь наш будинок, усі наші сусіди. Вірите, просто не хочеться дивитись телевізор! Припиніть оці ниці, гидкі випади проти Лева Жиденка! Займайтесь краще своєю роботою» – заявила мешканка будинку Наталія Бондарєва.

лев і діти

– Ми провели значну роботу. За минулі півроку обійшли близько чверті будинків і дворів Полтави. Тепер ми зсередини розуміємо проблеми міського господарства. Головними з них є аварійний стан підвалів, дахів. Поширеною є така небезпечна річ, як аварійний стан козирків над під’їздами та розбиті дворові проїзди. Місто потребує негайного капітального ремонту, – розповідає ініціатор Толоки Лев Жиденко.

Та, незважаючи на загальний успіх Весняної Толоки, полтавці розповідають – знаходяться у місті поодинокі заздрістники, які намагаються збити людей з пантелику. Люди обурюються – і самі нічого не роблять, і конструктивні справи інших брудом обливають.

– Приходили до нас тут провокатори. Кажуть – нічого вам не зроблять. Ми їй не повірили зразу. Бо такі ж і на першу Толоку ходили, каркали – а бачите, у нас тепер і підїзд відремонтований, і дитячий майданчик як новий. У них – лише слова, а у Жиденка – справи,–обурюється полтавка Тамара Гончаренко.

лев і мешканці

– А найголовніше – від наших прохань ніхто не відвернувся. Матеріали привезли секунда в секунду, як обіцяли, вивантажили де нам зручно, а не кинули і гайнули. І як після такого отим вірити, що ходять і оббріхують? Я їх сам питаю:  «А щовихоч для свого двору зробили, щоб отаке ходити розказувати?» Це ж не тільки «Нова Полтава» робила. Це ж і наша справа! – емоційно розповідає Руслан Осипов.

Тому, незважаючині на що, щасливі мешканці об лаштованих дворів готуються до нового, ще грандіознішого заходу – Великої Толоки від,куди заявки можуть подати мешканці абсолютно всіх дворів у місті.

– Давайте організуємось і почнемо готувати Полтаву до зими, –закликає Лев Жиденко. – Це складний процес, і прибирання дворів  –  лише перший крок, але необхідний.  Бо порядок і чистота всього міста починається у кожному дворі. Подавайте заявки на проведення Толоки до 20 вересня. Це можна зробити у наших наметах і в офісі «Нової Полтави» на Котляревського, 6.  Або у координатора вашого мікрорайону.

Можемо трішки похвалитися наше місто вийшло на третє місце в Україні по підтримці ОСББ з енергоефективних заходів. На програму було виділено 5 млн. грн. Рейтинг українських міст щодо програм співфінансування презентували на XII Всеукраїнському Форумі ОСББ у Львові, який…
23.11.2021
Одна з задач нашої організацій – різними інструментами підвищувати активність населення та залучення його до прийняття рішень. Цим ми займаємось понад 5 років. Проте для ефективних результатів співпраці населення та активістів замало. Тут потрібна взаємодія влади і громади. Саме про…
У Полтаві створено понад 250 ОСББ і щороку їх кількість збільшується. Є будинки, мешканці яких бояться йти на кардинальні зміни, а є ті, які мають успішну практику в реалізації заходів з енергоефективності, безпеки, облаштування прибудинкової території тощо. Минулого тижня…
5 багатоповерхівок у Полтаві отримали компенсацію коштів за програмою підтримки ОСББ. Частину грошей, із 5 мільйонів грн закладених на цей рік,  депутати виділили на минулій сесії міської ради. Хто може долучитися до програми та на яких умовах, розповіла депутатка…
19.04.2021
До кінця  2021 року у Полтаві планують ліквідувати КП «ЖЕО №2», а будинки, які обслуговувало комунальне підприємство, передати управлінським компаніям. Це потягне за собою збільшення вартості послуг. Призначення управлінських компаній здійснює міська рада без участі мешканців. ОСББ ж самостійно обирають…
06.02.2020
Увага! Ми оголошуємо сьомий набір на навчання майбутніх керівників ОСББ.  Чому це важливо і на часі? Тому що 1 травня 2020  року вступають у дію зміни до закону “Про житлово-комунальні послуги”; Тому що ринку житлово-комунальних…
запис на прийом
Підписатись на новини