Голова тріщить, очі неймовірно болять, дратує світло, а кожен звук здалека неначе хтось на вухо репетує. Хочеться закрити очі і прокинутись, коли все мине. Так може час звернути увагу на свій тиск?
Високий тиск – це не просто неймовірний дискомфорт, це реально небезпечно. Адже він змінює структуру ваших судин. У пошкодженому місці починається запалювальний про-
цес, до судин проникають клітини крові, а з ними й холестерин. Атеросклеротичні бляшки призводять до атеросклерозу. Перевантаження судин – до інсульту, інфаркту, серцевої недостатності, порушення ритму серця. З часом тиск може «зачепити» й нирки, аж до ниркової недостатності.
Якщо ваша бабуся чи мама постійно бігали з тонометром по хаті й ковтали пігулки, як тільки тиск хоч трошки підвищувався, ви у зоні ризику. Гіпертонічна хвороба передається у спадок на 30-60%. Тому тим, у кого в сім’ї від нього страждали, потрібно постійно слідкувати за здоров’ям. Забудьте про гамбургери зі щедрою
дозою солі, пивко літрами у компанії друзів, про цигарку, постійне сидіння біля комп’ютера чи лежання на дивані біля телевізору. Все це – друзі високого тиску.
Завтра ж біжіть на консультацію до лікаря і записуйтесь до спортзалу, групи здоров’я. Тим, у кого проблеми із тиском, гріх не займатись спортом і носити на собі таке «багатство», як зайві кілограми. Не можете себе змусити? Ну, тоді хоча б щодня прогулюйтесь на свіжому повітрі. Все ж краще, ніж сидіти у задушливій квартирі. Перегляньте свій раціон. Гостра, надто солона, жирна їжа – у дуже мінімальній кількості. Засмажене м’ясо замінюємо на рибу. Не любите або б’є по гаманцю? Тоді придбайте капсули риб’ячого жиру. Не наїдайтесь на ніч – повечеряли о сьомій і забили дверці холодильника. І обов’язково придбайте тонометр для вимірювання тиску та проконсультуйтесь у лікаря.
Матеріал підготувала Зоя Єфимович