14.02.2019 13:50
НЕ ВТОМЛЮЄМОСЯ ЗМІНЮВАТИ МАЙБУТНЄ!

За три тижні від початку Екомарафону з сортування сміття понад 500 учнів середніх закладів міста долучились до екологічно-свідомих змінотворців майбутнього.

Статистика невблаганна: гора в 350 кг відходів у рік стоїть за спиною кожного з нас.

Тому в очікуванні появи сертифікованих контейнерів для роздільного збору твердих побутових відходів на вулицях Полтави, поспішаємо навчити усіх бажаючих, а особливо підростаюче покоління. Оскільки, як ми знаємо, без теорії не можлива і практика. Минулого тижня до учнів старшої школи долучились найменшенькі. Щиро дякуємо за запрошення до школи-інтернату №1, вихованці четвертого класу щиро здивували дорослими поглядами на проблеми охорони навколишнього природного середовища. Жваво граючи в ігри по сортуванню сміття та енергозбереженню, маленькі полтавці показали гарний результат та засвоїли корисні поради.

51144430_2311073715781931_2471438088946057216_n

А що ж робити, якщо Ви вже не навчаєтесь у школі, а все таки цікаво, що то за кольорові контейнери, і що з ними робити?

Починаємо давати вичерпні відповіді на всі хвилюючі питання. Що ж таке спрощена система сортування сміття, про яку знає вже третина учнів м. Полтави.

Спрощена система сортування полягає у відокремленні ресурсоцінної сировини: папір, скло, пластик, також, як окремий вид відокремлюємо небезпечні відходи, про які ми напишемо згодом. Надалі ж, маємо надію, будемо вчитися відокремлювати ще й органіку та метал. Але повернемося до системи чотирьох контейнерів та обговоримо правила сортування відповідно до даної системи.

Рисунок1

Оцинкований контейнер для роздільного збору сміття (скло) має зелений колір кришки або всього корпусу, зверху два круглі отвори, які унеможливлюють потрапляння будь-якого іншого сміття. Як правило, туди потрапляють пляшки з-під напоїв будь-якого кольору та склобій, але ні в якому разі не дзеркала та фарфор, який не здатний переплавлятись. Головне правило – весь ресурсоцінний матеріал повинен бути чистим: це підвищує вартість прийому сировини, яку виставляє підприємець якого ви обираєте для збуту відсортованого сміття.

Рисунок2

Оцинкований контейнер для роздільного збору сміття (пластик) має жовтий колір кришки або всього корпусу, зверху спеціальний отвір прямокутної форми середнього розміру. Чому не великий отвір, щоб помістилась, наприклад, двох літрова ПЕТ-пляшка? Тому що з цим ресурсом трішки складніше: якщо скло повинно бути тільки чисте, то пластикові пляшки повинні бути ще і спресовані, наскільки вистачає сили у господаря. Знову ж таки, така собі ранкова чи вечірня зарядка неспроста, тому що таким чином ми зменшуємо об’єм заповнення контейнеру, і в результаті маємо більше вигоди від ваги пластику. До ПЕТ-пляшок додаємо пакети та плівки, але виключаємо ТЕТРА-пак (соки, вершки). Увага! До переробки приймаються тільки прозорі пляшки. Тому контролюйте попадання пляшок зеленого, білого та коричневого кольору в залишкове сміття (в світі вони потрапляють під утилізацію (спалювання), а НЕ на полігон).

Рисунок3

Оцинкований контейнер для роздільного збору сміття (папір) має синій колір кришки або всього корпусу, зверху повздовжній отвір зосереджує на тому, що будь-яка картонна упаковка повинна бути максимально складена в об’ємі. Є також свої нюанси, тому разом з відпрацьованим офісним папером, газетами, журналами, упаковками з-під чаю, піци, засобів гігієни, ніколи не повинні зустрічатись магазинні чеки, паперові серветки, одноразовий посуд, упаковки від яєць та, звичайно, туалетний папір.

Правила сортування паперу

Нагадуємо, що ГО «Нова Полтава» продовжує безкоштовно проводити інструктажі та навчальні лекції по сортуванню твердих побутових відходів для всіх бажаючих! Чекаємо Ваших заявок за тел: (050)80-90-100.

 

Не чекайте, майбутнє ми створюємо сьогодні.

 

Ольга Макеєва,

керівник екологічного напрямку ГО “НОВА ПОЛТАВА”

08.02.2022
Наявність газонів у містах асоціювалися із безпекою, чистотою та благополуччям. Такий штучно створений трав’яний покрив красивий та підкреслює архітектурні композиції. Проте мало хто задавався питанням, чи корисний він? Як виявляється, для сучасного міста – ні. Що таке газони та звідки…
17.12.2021
З 10 грудня вступив в дію Закон про обмеження обігу пластикових пакетів. На першому етапі заборона стосується тонких і надтонких та оксорозкладних пластикових пакетів – тих, в які зазвичай покупці складають товар. Тепер надавати їх безоплатно в…
23.10.2021
Згідно із правил утримань зелених насаджень рівень озеленение міських вулиць має бути не меншим 25%, а території біля шкіл – 45-50%. Перш за все, вони слугують резервуарами для чистого повітря.
05.08.2021
Останні роки у Полтаві та інших містах України активно обговорюється нерозбірлива обрізка дерев, коли на вулицях міст замість зелених красенів залишаються лише страхітливі обрубки, які за пару років так-сяк жевріють, а потім тихо помирають. Через це у багатьох містах…
20.07.2021
Прийом документів до участі в установчих зборах Молодіжної Ради Полтавської міської територіальної громади триватиме до 26 липня включно. Раніше ж зазначені терміни були до 12-го липня. Подовжили терміни для того, щоб всі охочі встигли зібрати необхідний кейс для участі…
14.05.2021
У Полтавській громаді часто зустрічаються відпрацьовані автомобільні шини на прибудинкових територіях, клумбах та дитячих майданчиках. Також їх нерідко використовують, як відбійники для автівок. Проте мало хто задумувався, чому такого дворового «мистецтва» неможливо знайти у європейських країнах. Заборона на використання автопокришок…
запис на прийом
Підписатись на новини