12.03.2015 15:13
«Нова Полтава» допомагає полтавцям зменшити тарифи

Відповідно до державної програми реформ, вже з липня цього року українці забудуть, що таке ЖЕКи. Їх просто ліквідують. Але це не означає, що люди забудуть, що таке комунальні проблеми. Громадян змусять обирати: або зорганізуватися в ОСББ, або чекати, коли держава призначить керуючу компанію.

Вибір не великий, але його потрібно зробити. Керуюча компанія буде сама назначати тарифи і керувати вашим будинком. В ОСББ все вирішувати будуть мешканці. Багато українців, яким увірвався терпець, вже об’єднуються в ініціативні групи і створюють ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків – Авт.).

Сам собі господар

Будинки, в яких створені й успішно функціонують сьогодні ОСББ, в різній мірі, але відрізняються від інших, що, безумовно, є прикладом для тих домовласників, які ще не створили подібні об’єднання. Зрозуміло, що це питання не одного дня і на його реалізацію може піти кілька років, але ситуація в житлофонді критична і місту просто необхідні зміни.

Сьогодні ОСББ – формування нового відповідального господаря, який розуміє, що будинок – це його власність і від того, як він буде до нього ставитися, залежатиме не тільки краса самої будівлі, чистота в під’їзді, а й товщина власного гаманця.

– Сьогодні я керую кількома ОСББ в Полтаві. І вважаю, що це перспективний напрямок розвитку нашого міста, – розповідає Алла Лимар, керівник одного з полтавських ОСББ. – Адже об’єднання співвласників дозволяє мешканцям певного будинку створити свій статут по якому вони житимуть. Дозволить відкрити свій власний рахунок, де накопичуватимуться кошти на різні потреби самого будинку. Мешканці зможуть регулювати свої тарифи і самі розпоряджатися грошима, а не чиновники із ЖЕ Ків, від яких і звичайного ремонту в під’їздах не доб’єшся. Зовсім інша ситуація в об’єднанні. Для прикладу, в одному із будинків, де я керую ОСББ, коли мешканці зрозуміли, що тарифи на тепло просто не підйомні, ми власними силами відключилися від центрального опалення і поставили в кожній квартирі індивідуальне. Це дозволило суттєво зекономити. Раніше ми платили за тепло 600 грн. з квартири на місяць, а після переобладнання помешкань – 70 грн. І така суттєва економія стала можливою завдяки об’єднанню мешканців.

Звичайно, перевести квартиру на автономне опалення – справа не з дешевих. Але воно того варте. Ви самі регулюєте температуру в помешканні та можете справді економити.

 

24

В «Новій Полтаві» кажуть, що при створенні ОСББ, на його баланс передається не тільки будівля, а й прилегла до неї прибудинкова територія. У зв’язку з цим у вигідному становищі можуть опинитися об’єднання, що мають відносно велику земельну ділянку, а також будинки з нежитловими приміщеннями, які придатні для здачі в оренду. Доходи від оренди цієї нерухомості допоможуть ще більш суттєво знизити квартплату.

Громадська допомога

Втім, хоч тема ОСББ достатньо вигідна для простих українців, більшість наших громадян не володіють вичерпною інформацією, як же створити подібні об’єднання і відмовитися від звичних ЖЕКів.

Для них це питання здається напрочуд складним і занадто дорогим. Місто, начебто, не проти створення в Полтаві якомога більшої кількості об’єднань мешканців будинків, але тільки на словах. Не зважаючи на затверджену програму кредитування та підтримки ОСББ, жодної копійки на цю справу не було виділено. Як і не створено консультаційних та інформаційних центрів.

Розуміючи важливість вирішення цієї проблеми і прагнучи зробити наше місто більш комфортним для життя, ініціативні полтавці з «Нової Полтави» нещодавно створили фонд, з якого виділятимуться кошти у розмірі 600 грн. на реєстрацію ОСББ.

Більше того, «новополтавці» запрошують ініціативних мешканців міста до свого офісу, де всі бажаючі зможуть отримати кваліфіковану юридичну консультацію з цього питання. Юристи громадської платформи допоможуть навіть оформити всі необхідні документи.

– Наша ініціатива направлена на те, щоб об’єднати полтавців навколо спільної ідеї і зробити наше місто комфортнішим для життя, де статки людей не залежатимуть від фінансової кризи і примх столичних чиновників. Від полтавців потрібно тільки бажання змінювати місто і змінюватися самим, – пояснив Лев Жиденко, ідейний натхненник створення «Нової Полтави».

Можемо трішки похвалитися наше місто вийшло на третє місце в Україні по підтримці ОСББ з енергоефективних заходів. На програму було виділено 5 млн. грн. Рейтинг українських міст щодо програм співфінансування презентували на XII Всеукраїнському Форумі ОСББ у Львові, який…
23.11.2021
Одна з задач нашої організацій – різними інструментами підвищувати активність населення та залучення його до прийняття рішень. Цим ми займаємось понад 5 років. Проте для ефективних результатів співпраці населення та активістів замало. Тут потрібна взаємодія влади і громади. Саме про…
У Полтаві створено понад 250 ОСББ і щороку їх кількість збільшується. Є будинки, мешканці яких бояться йти на кардинальні зміни, а є ті, які мають успішну практику в реалізації заходів з енергоефективності, безпеки, облаштування прибудинкової території тощо. Минулого тижня…
5 багатоповерхівок у Полтаві отримали компенсацію коштів за програмою підтримки ОСББ. Частину грошей, із 5 мільйонів грн закладених на цей рік,  депутати виділили на минулій сесії міської ради. Хто може долучитися до програми та на яких умовах, розповіла депутатка…
19.04.2021
До кінця  2021 року у Полтаві планують ліквідувати КП «ЖЕО №2», а будинки, які обслуговувало комунальне підприємство, передати управлінським компаніям. Це потягне за собою збільшення вартості послуг. Призначення управлінських компаній здійснює міська рада без участі мешканців. ОСББ ж самостійно обирають…
06.02.2020
Увага! Ми оголошуємо сьомий набір на навчання майбутніх керівників ОСББ.  Чому це важливо і на часі? Тому що 1 травня 2020  року вступають у дію зміни до закону “Про житлово-комунальні послуги”; Тому що ринку житлово-комунальних…
запис на прийом
Підписатись на новини