Ми вже писали, що активісти Відкритої громадської платформи «Нова Полтава» опитали полтавців і поцікавилися у них на які першочергові справи варто виділяти гроші з міського бюджету. Як з’ясувалося, міська влада і полтавці по-різному дивляться на вирішення проблем Полтави. Саме тому «новополтавці» взялись за створення альтернативного, і по-справжньому народного, бюджету міста.
Втім, альтернативний бюджет з’явиться восени. Адже саме тоді міські депутати будуть розглядати питання ухвалення бюджету Полтави на 2016 рік. Але контролювати виділення коштів на розвиток міста потрібно вже сьогодні.
Під контролем
Саме для цього, аби конструктивно працювати над справжнім народним бюджетом, і не бути голослівними, в «Новій Полтаві» почали розробляти своєрідний бюджетний календар. Цей документ дозволить полтавцям контролювати кожен етап затвердження щорічного бюджету. Простіше кажучи, «новополтавці» будуть оприлюднювати дати проведення всіх засідань різноманітних міських управлінь, де можуть бути присутніми, як представники «Нової Полтави», так і полтавці.
– За кожним із управлінь, які працюють у Міськраді, закріплені кошти, якими вони розпоряджаються і вирішують на що потрібно їх виділяти, – розповідає Андрій Любич, експерт громадської платформи «Нова Полтава» та керівник громадської організації «Інститут фінансів та права». – Щороку, скажімо, до 15 вересня, ці управління повинні подати бюджетний запит. Тобто, скільки і на що їм потрібно грошей на наступний рік. А процес розподілення цих грошей розпочинається фактично вже зараз. Від того, як саме пройдуть ці засідання, залежить і доля міста. Тому надзвичайно важливо, аби у ньому приймали участь полтавці. Враховуючи те, що управління не афішують свою роботу, ми і вирішили розробити для полтавців такий календар.
Народний бюджет
Щоб зрозуміти ініціативу «Нової Полтави» можна навести простий приклад. Скажімо, на засіданні Управління містобудування та архітектури, будуть обговорювати будівництво басейну на околиці міста. І це в той час, коли в центральній частині в аварійному стані перебуває безліч історичних будинків. Полтавці, які будуть присутні на цьому засіданні, зможуть поправити чиновників і нададуть свої пропозиції, щодо того, на що в першу чергу потрібно виділяти гроші. Адже це питання може хвилювати мешканців міста набагато більше ніж новий басейн.
В «Новій Полтаві» кажуть, що отримати календар кожен бажаючи полтавець зможе звернувшись до офісу «Нової Полтави», який знаходиться на вулиці Котляревського, 6. Там же, поспілкувавшись з експертами громадської платформи, можна сформувати свій запит до кожного окремого управління і віддати «новополтавцям». Всі ці побажання мешканців міста, активісти «Нової Полтави» передадуть чиновникам. І будуть слідкувати за тим, аби вони були внесені у міський бюджет на наступний рік.
Лідер «Нова Полтава» Лев Жиденко запевняє, що громадська платформа, разом з ініціативними полтавцями, як ніхто інші зацікавлені в тому, аби гроші розподілялися справедливо та з урахуванням побажань мешканців міста. Саме тому вони беруть на себе відповідальність контролювати процес формування бюджету Полтави і зробити його дійсно народним.