Нова Полтава: як її створити?

Наша країна пережила вже два Майдани, а віз і нині там. Замість підвищення рівня життя – суцільні економічні негаразди. Замість кардинальних реформ – їх імітація. Відкрита громадська платформа «Нова Полтава» пропонує об’єднатись, аби змінити власне місто. Як виглядає план перемін? Та якими будуть результати спільних зусиль?

 Кожен із нас хоче жити у нормальному місті. З людськими дорогами, якими можна їздити без страху розгубити запчастини авто на шляху. Морем зелені та квітів. Містом, у якому сучасні лікарні, достатня кількість дитячих садочків, спортивних майданчиків. Є новітні заклади освіти, робота, успішні підприємства. Одним словом, у місті, життя в якому – насолода!

«Я впевнений у тому, що ми можемо зробити нашу Полтаву найкращим містом для життя в Україні, – переконує Олександр Кутас, головний координатор Відкритої громадської платформи «Нова Полтава». – Для цього потрібні люди, які цього хочуть, бажання працювати і трохи терпіння».

Реформи, а не політик

 За місяць до виборів у місті з’являється кандидат, який дуже хоче потрапити до влади. Він знає, що потрібно виборцям. Незважаючи на постійну зневіру, люди ставляться до нього з довірою. Вкотре. Політик виграє вибори і забуває про обіцяне. Змусити його дотриматись слова неможливо. Результат: кандидат у виграші, люди вкотре – у розбитого корита.

Що ж робити з таким замкнутим колом? Ввести в дію новий механізм роботи. Полтавці об’єднуються не навколо особистості чи якоїсь партії, а навколо проекту, який планують втілити в життя. Скажімо, хочуть, аби на одній з вулиць міста якомога скоріше відремонтували аварійну ділянку дороги. Розробляють проект і звертаються з ним до представників різних політичних сил міста, щоб ті втілили його. В останніх просто вибору немає.

Вони змушені конкретною справою допомогти людям. Адже у разі відмови політики втратять голоси своїх виборців.

У чому виграш для полтавців? Люди розуміють, що вони можуть щось зробити. І чиновники мають працювати на них, а не вони на чиновників.

12

«Треба, Фєдя! Треба!»

 Нині в країні намагаються проводити активні чистки в кабінетах чиновників. Але ж, порядки в тих самих кабінетах швидко не наведеш. Тому полтавці мають розуміти – вони повинні змусити владу працювати. І в цьому допоможуть форми громадського тиску.

 У чому виграш для полтавців? Чиновник працюватиме спритніше. Він буде боятись гніву людей. Знатиме, якщо вчасно не подасть проект на розгляд комісії, то біля його будинку спочатку почнуть палити шини, а потім підвезуть сміттєвий бак, в якому його покатають.

Жорстко? Можливо. Але згадайте популярний вислів з фільму «Операция Ы и другие приключения Шурика»: «Треба, Фєдя! Треба!». Як це не сумно, але більшість можновладців розуміють тільки таку жорстку «мову».

Місто не дрімає, а пильнує

 Уявімо, що чиновника дотиснули і власний проект полтавці проштовхнули. Він запрацював. Та пити шампанське ще зарано. Так вже історично склалось: якщо хочеш, аби справа зрушила з місця, стій над виконавцем з добрячою різкою. Нині мешканці повинні мати ті самі добрячі різочки. Полтавці не повинні зупинятись, доки не побачать, що їх справа працює не на папері, а в житті. До такого громадського контролю мають долучитись журналісти та активісти. Такі дії – гарантія добробуту кожного жителя Полтави.

У чому виграш для полтавців? Громадський контроль – це те, що забезпечує так звану незворотність змін. Адже варто лишень дати владі слабинку, не тиснути на неї і не слідкувати, як всі добрі починання завершаться, ще й не розпочавшись. Всі тендери, сесії

депутатів, наради, котрі стосуються проектів, поданих за ініціативою полтавців, повинні бути відкритими. І жителі міста мають їх відвідувати.

Не гравці, а правила гри

 Згадайте, що зазвичай обіцяє зробити міський голова чи депутат? Обіцяє зміни, які носять кількісний характер. Наприклад, вкрутити сотню лампочок, прокласти кілометр дороги, поставити світлофор. Та у можновладця є бюджет, він його використовує на такі цілі. З одного боку хоч щось робить.

З іншого – це шлях в нікуди, бо такі проекти не змінюють систему. Вони дають миттєвий ефект. А від миттєвих ефектів Полтава втомилась. Потрібна СИСТЕМА і системні проекти.

Ще один важливий момент, про який потрібно пам’ятати, коли мова йде про якісні зміни в системі. Українці звикли до того, що нова мітла мете по-новому. Як тільки новообраний міський голова чи новий керівник комунального підприємства приходить до влади, починає звільняти усю стару команду і скрізь ставити своїх людей. Це неправильно. Серед старих працівників чимало професіоналів, котрі добре знають свою роботу. Тому варто розуміти: непотрібно змінювати всіх гравців на полі влади. Потрібно змінити правила гри, за якими чиновники будуть змушені навчитись працювати.

Нові обличчя

У Полтаві багато людей, які можуть змінити власне місто. І хочуть щось робити, а не сидіти, скиглити й критикувати. Відкритій громадській платформі «Нова Полтава» потрібні саме такі полтавці! «Нам важливе бачення полтавців щодо розвитку соціальної сфери, інфраструктури міста, бізнесу. Ми чекаємо ініціативних та енергійних земляків. Готові навчати їх і допомагати», – запевняє Лев Жиденко, ідейний натхненник створення Відкритої громадської платформи «Нова Полтава».

 Яких людей у «Новій Полтаві» чекають вже сьогодні? Громадських активістів, закоханих у власне місто. Та експертів, які компетентні у питаннях управління містом, комунальним господарством, енергетикою тощо.

 У Відкритій платформі розуміють, що активіст може мати бажання щось змінити, але не знати, з чого почати. Тут готові допомогти! Полтавець проходить навчання у спеціальній школі, отримує можливість поїхати на стажування в інше місто України, де вже працює проект, який він планує втілити в життя у рідному місті. Заплановані освітні поїздки і до країн Євросоюзу, аби перейняти досвід європейських колег. У підготовці проектів громадських активістів будуть активно допомагати профільні експерти. «Нова Полтава» надасть усі необхідні консультації.

 

Якщо ви хочете змін у власному місті, прийдіть і спробуйте!

Відкрита громадська платформа «Нова Полтава» чекає саме на вас.

Телефонуйте: (050) 80-90-100, (095) 80-90-100.

Цієї неділі говоримо з активною молоддю Полтави і Полтавщини, випускниками МЗУ про роль молоді в змінах у своїх громадах та країні, про можливості, виклики та потреби. День молоді зі змістом! Пул спікерів постійно доповнюється, але вже точно з нами дискутуватимуть: Олена Бекреньова…
Днями на сайті Полтавської міської ради з’явилися дві наші петиції. Вони насамперед покликані змінити підхід до молодіжної політики у місті. Адже йдеться про створення Молодіжної ради як повноцінного дорадчого органу, що дозволить молоді брати активну участь у вирішенні…
  У понеділок в офісі ГО «Нова Полтава», що на вулиці Котляревського, 6, гостинно відкрив двері молодіжний воркшоп «Активуй!». Цей освітній проєкт став можливим завдяки перемозі «Нової Полтави» у конкурсі проєктів…
  Полтава цілком може стати одним із чотирьох пілотних міст, де буде внесено зміни до Статуту міста та містобудівної документації. З такою ініціативою до міської влади та всіх зацікавлених партнерів вийшла громадська організація «Нова Полтава». А поштовхом до…
Східноєвропейський центр багатопартійної демократії (СЦБД) оголошує конкурс на набір учасників в школи демократії у Львові, Одесі, Полтаві, Дніпрі та Києві на новий навчальний 2019-2020 рік.  Це вже другий набір слухачів у Полтаві, партнером якого виступає ГО…
Ми занепокоєні величезною шкодою, яку приносять повітряні кульки, та пропонуємо дошкільним та середнім навчальним закладам, зокрема випускним класам, директорам закладів освіти і батькам відмовитись від традиційних запусків у небо повітряних кульок на святкових заходах, зокрема під час…
запис на прийом
Підписатись на новини