02.06.2017 12:35
Переможці Толоки 2017

У чиємусь сприйнятті Толока – це прибирання, це зелена фарба, навіть спільний шашлик. Для нас це теж саме, та насамперед це цінності, які спонукають нас з Вами проводити Толоки та піклуватися про наше місто.

Цінності

 Цією весною на Толоку вийшли 6807 мешканців 160 полтавських дворів. У зв’язку з погодними умовами цього разу прибирання проходило у два етапи, полтавці працювали на протязі двох тижнів, підтверджуючи тим, що відповідальність за свій будинок  це діло не одного дня!
Переможці номінаціяГероїв АТО, 116, корп.3

За адресою вул. Героїв АТО, 116, корп. 3 крім власного матеріального внеску відчувалося щось дещо більше! Зокрема в кожному під’їзді та на кожному поверсі чистота і порядок, всі поверхи та сходи прикрашені картинами, які безпосередньо малювали чи вишивали мешканці, квітами, розмальовками, повсюди килимки, вироби ручної роботи. Справжня рідкість такі підїзди! В самому дворі здійснено загальне прибирання території. Відремонтовано дитячій майданчик. Встановлено дошки для оголошень. Пофарбовано шини, лавки. Двір прикрашений казковими героями. Висаджено квіти. Саме за постійний догляд, любов та турботу про свій двір та помешкання, чистоту та прагнення жити в цивілізованому просторі, який люди створили власноручно перший приз дістався цьому будинку. Координувала роботу переможців активіст будинку Світлана Романюк. Також хочемо похвалити мешканців за відповідальний крок – створення ОСББ.

Цікава історія сталась із активістами будинку по вул. Кучеренка, 9, корп. 3. На минулому досвіді участі в ініціативі «Мій двір-моя відповідальність», активісти чекали Весняної Толоки з нетерпінням, бо тепер, коли було знято обмеження для участі дворів тільки з формою правління ОСББ та обслуговуючих кооперативів, будинок мав можливість взяти заявку на матеріали, що полегшувало навантаження на бюджет проведення прибирання. Заявка була видана, та прийнята у всі строки, та через декілька днів до нас завітала голова ініціативної групи Тетяна Турбіна з дивним проханням – анулювати заявку, та переписати їх двір на участь в номінації «Мій двір- моя відповідальність». І не даремно! Минулорічний досвід організатора та мотивація мешканців будинку дали результати. Окрім звичайного прибирання території активісти будинку облагородили квітники, пофарбували шини та лавочки, встановили дошки оголошень, висадили саджанці дерев, відремонтували козирьки над під’їздами, змайстрували зі зрубів деревини елементи дитячого майданчика та стіл з лавками. З креативом підійшли і до облагородження навколишнього простору, відтворивши силами жителів фірмовий стиль Нової Полтави на стінах та парканах.

Кучеренка, 9, корп. 3

По вул. Великотирнівській, 4 також вразила організація людей! В Толоці брали участь люди різного віку та статі. Видно було великий власний внесок: фарби для дитячого майданчику, під’їздів. Встановлений штахетник, прибрана прибудинкова територія, почищені та відремонтовані піддашники над під’їздами, обпиляні дерева, відремонтовані лавки, побілено бордюри, прибрано та прополено квітники. Всю роботу вдалося організувати завдяки Ярославу Шапошнику.
великотирнівська, 4

Це приклади Толок, які не чекають допомоги, а працюють при будь-яких умовах. Організатори, які не бояться відповідальності, а головне, мешканці, які готові докласти більше зусиль задля досягнення бажаних результатів та перемог.
Переможці

За результатами підведення підсумків Толоки перше місце отримав двір по вул. Шевченка, 115. Тут  відчувається турбота про майбутнє власного будинку, оскільки було проведено не тільки прибирання прибудинкової території та благоустрій двору. На спільних зборах мешканцями було прийнято рішення зробити вагомий крок до енергозбереження, а саме встановлення пластикових вікон у під’їздах будинку за власний рахунок також були проведені роботи по заміні каналізаційного випуску. За 5 толок, проведених Новою Полтавою спільно з мешканцями міста це є найбільший власний внесок будинку, сумою 18897 грн. Це свідчить про те, що заходи щодо енергозбереження реально втілювати самостійно, а відповідальність за будинок та його майбутнє лежить на кожному з нас. Вітаємо всю громаду будинку  на чолі з організатором, головою ОСББ Аллою Шартдіновою з перемогою, та бажаємо не зупинятися в прагненні зробити свій двір кращим.

Шевченка, 115

Вразив незмамний дух нашого випускника, голови ОСББ по вул. Великотирнівська, 35/2, який в досить юному віці зразково тримає на собі управління багатоповерхівкою в спальному районі міста. Толока у дворі проходила під керівництвом Степана Чуприни. Не зважаючи на погоду, що сприяла для висадки картоплі та огородніх робіт, жителі ОСББ все встигли, правильно розпланувавши фронт робіт. Толока одним днем не пройшла теж, оскільки було зроблено багато підготовчих робіт, а саме підготовка території для асфальтування встановлення бордюрів та відновлення пандусів. Також був встановлений та пофарбований штахетник та проведений новий електрокабель. Серед інших робіт вагомий крок щодо енергозбереження – заміна лампочок на енергозберігаючі. Цей будинок яскравий приклад того що, успіх і процвітання будинку в першу чергу залежить від господаря з твердою життєвою позицією та організаторськими здібностями.

IMG_1774

Надзвичайно відповідально до організації Весняної толоки поставилися мешканці будинку по бульвару Богдана Хмельницького, 12. Після Толоки двір засяяв яскравими кольорами, оскільки було проведено багато надвірних робіт (облагородили клумби, підлаштували металевий паркан, встановили штахетник), доводили до ладу входи в підвали.  Про внутрішньобудинкові  роботи також не забули – ремонтували під’їзди, прибирали в підвалі. Для того, щоб на прибудинковій території був порядок зібралося попрацювати більше 60 мешканців з дітлахами. Завдяки Олександру Кіблицькому – організатору Толоки, кожен був зайнятий своєю справою і  результат роботи вдався на «відмінно»!

бульв. Б.Хмельницького, 12 (2)

Толока в Горянській школі була прикладом взаємодопомоги та партнерства, адже для організації Толоки було залучено крім матеріалів, що надавала Нова Полтава, саджанці ялівцю та самшиту від Чалівського лісництва, троянди, будівельні матеріали, фарбу, пісочницю надано Щербанівською сільською радою, самі учасники Толоки додатково зібрали кошти та придбали саджанці, інвентар та багато іншого. Окремо хочемо подякувати організаторці – Оксані Калинич, директорці ЗОШ за любов до своєї школи та своєї справи! Турбота про майбутнє в руках справжнього лідера невідворотно приводить до перемог, вітаємо!

школа Гора (1)

Цікавим і вражаючим фактом є умови виживання мешканців за адресою вул. Ореста Левицького, 19. Цей «будинок» під своє тепле крило взяла активістка Нової Полтави Нелля Жовнір. Ще один приклад жіночої незламності та твердої життєвої позиції господаря. Зазвичай зі звітами по Толоці жителі приносять фото до роботи і після, це найкраще демонструє ефект перетворень. Фото-звіт цього будинку вразив найбільше. Не можливо уявити в яких умовах мешкали жителі до моменту 29 квітня 2017 року, і тільки після появи організатора змогли згуртуватись та кропітко попрацювати над облагородженням як прибудинкової території так і всередині будинку, важливо зазначити, що дитячий майданчик чепурили дітлахи власноруч. Толока у дворі проводилась уперше, тому такі двори варто заохочувати. Яскравий старт неодмінно заслуговує на перемогу, відповідно 3 місце.

Ореста Левицького, 19, 2

Беззаперечно 3 місце посіли жителі по вул. Ціолковського, 15 на чолі з головою кооперативу «Огонек 2» Володимиром Цимбалюком. Жителями будинку було прийнято рішення, на основі проведеного Новою Полтавою енергоаудиту, зробити теплоізоляцію бойлера, тепломережі, виготовлено та пофарбовано 30 енергозберігаючих вікон для горищного приміщення. Також виготовлено бордюрів для відмощення по периметру будинку.

Ціолковського, 15 (1)

Менеджер проекту,
Ольга Козуб

Можемо трішки похвалитися наше місто вийшло на третє місце в Україні по підтримці ОСББ з енергоефективних заходів. На програму було виділено 5 млн. грн. Рейтинг українських міст щодо програм співфінансування презентували на XII Всеукраїнському Форумі ОСББ у Львові, який…
23.11.2021
Одна з задач нашої організацій – різними інструментами підвищувати активність населення та залучення його до прийняття рішень. Цим ми займаємось понад 5 років. Проте для ефективних результатів співпраці населення та активістів замало. Тут потрібна взаємодія влади і громади. Саме про…
У Полтаві створено понад 250 ОСББ і щороку їх кількість збільшується. Є будинки, мешканці яких бояться йти на кардинальні зміни, а є ті, які мають успішну практику в реалізації заходів з енергоефективності, безпеки, облаштування прибудинкової території тощо. Минулого тижня…
5 багатоповерхівок у Полтаві отримали компенсацію коштів за програмою підтримки ОСББ. Частину грошей, із 5 мільйонів грн закладених на цей рік,  депутати виділили на минулій сесії міської ради. Хто може долучитися до програми та на яких умовах, розповіла депутатка…
19.04.2021
До кінця  2021 року у Полтаві планують ліквідувати КП «ЖЕО №2», а будинки, які обслуговувало комунальне підприємство, передати управлінським компаніям. Це потягне за собою збільшення вартості послуг. Призначення управлінських компаній здійснює міська рада без участі мешканців. ОСББ ж самостійно обирають…
06.02.2020
Увага! Ми оголошуємо сьомий набір на навчання майбутніх керівників ОСББ.  Чому це важливо і на часі? Тому що 1 травня 2020  року вступають у дію зміни до закону “Про житлово-комунальні послуги”; Тому що ринку житлово-комунальних…
запис на прийом
Підписатись на новини