18.04.2019 12:05
Підсумки дискусії “Кому потрібен Прирічковий парк?”

Прирічковий парк є улюбленим місцем відпочинку мешканців міста, має величезний рекреаційний та туристичний потенціал, є найбільшими легенями міста. Парк має цінну особливість — доступ до річки, головної водної артерії Полтави. Уже зараз простір парку приймає багато різноманітних подій, в яких беруть участь тисячі полтавців.

Але в той же час, парк виглядає занедбаним, а увагу до цієї території кілька останніх років звертають лише або у зв’язку зі скандалами (Льодовий палац, парковка), або під час традиційних толок із залученням волонтерів.
cover_1000Чи потрібен Полтаві й полтавцям Прирічковий парк і в якому вигляді?

про це вчора дискутували з представниками Полтавської міської ради, виконавчого комітету, комунальних підприємств, Регіонального офісу водних ресурсів, громадських організацій та активними полтавцями.

Порядок денний зустрічі:

 1. Аналіз наявної ситуації зі станом паркової зони, очікувань мешканців мікрорайону Левада та громади міста щодо розвитку парку, аналіз проблем та загроз.
 2. Обговорення проектів рішень щодо:
 • визначення меж Прирічкового парку;
 • виготовлення технічної документації та очистки русла р. Ворскла в межах парку;
 • проведення конкурсу на розробку концепції розвитку Прирічкового парку;
 • розробки детального плану території.
 1. Планування заходів на виконання міських цільових програм, планів та стратегій розвитку міста, у яких зазначено розвиток рекреаційних зон та Прирічкового парку зокрема:
 • Програми охорони довкілля на 2017-2021 рр.;
 • Програми реконструкції, благоустрою та впорядкування парків, скверів, бульварів та інших зелених зон та зелених насаджень у м. Полтава на 2018-2020 роки;
 • Плану дій сталого енергетичного розвитку міста Полтави до 2020 року;
 • Плану дій в галузі довкілля та енергетики;
 • Концепції інтегрованого розвитку Полтава 2030;
 • Стратегії економічного розвитку міста Полтави на період до 2027 року.
 1. Підведення підсумків, визначення та закріплення відповідальних осіб за розробку проектів рішень та реалізації визначених ініціатив.

Враховуючи, що Прирічковий парк постійно на слуху, дискусія по більшості питань була жвавою. І добре, що більшість присутніх підтримали необхідність та потенціал розвитку парку. Позиція відрізнялася у Андрія Матковського, керівника найбільшої фракції у міській раді, який зауважив що у міста інші пріорітети й грошей на фантазії активістів немає. Близькою була позиція Олексія Чепурка, який теж зазначив, що місто має багато нагальних проблем з інфраструктурою, і тому проект парку не на часі, але зазначив, що питання щодо поточного утримання та розчистки парку будуть розглянуті та вирішені вже найближчим часом.

57154601_2253167868279985_5183916008900919296_n
  В підсумку круглово столу досягли таких домовленостей:

 1. Зробити презентацію технічного завдання по проведенню конкурсу на розробку концепції розвитку Прирічкового парку 7 травня 2019 року в приміщенні Подільської районної у місті Полтаві ради, о 17:00 год.
  Відповідальні: КО «Інститут розвитку міста», О. Глазов, Є. Нагорний.
 1. Провести та повідомити про результати обстеження стану дерев в Прирічковому парку. Пропрацювати механізми залучення бізнесу для прискорення розчистки парку. Відповідальна сторона: КП «Декоративні культури», С. Луценко.
 2. Обмежити в’їзд до паркової зони для автотранспорту. Відповідальні сторони: КП «Декоративні культури» та Подільська районна у м. Полтава рада.
 3. Встановити сміттєві баки вздовж лінії парку по вул. Миру. Відповідальна сторона: КАТП-1628.
 4. Ініціювати на найближчій постійній комісії та сесії міської ради завдання та встановити відповідальну сторону по визначенню меж Прирічкового парку. Відповідальні сторони: Бойко Ю.О., Ямщиков В.В.
 5. Спільне проведення прибирання Прирічкового парку 12 травня із залученням мешканців міста, представників громадських організацій, КП, Структурних підрозділів виконавчого комітету Полтавської міської ради.
  Відповідальні: Ініціативна група.

Коли починаєш глибоко копати в одній проблемі, зазвичай, виявляється що цих проблем значно більше, ніж здається на перший погляд, або ця проблема є лише симптомом, а не самою хворобою. Подібна ситуаціє виявилася із розчисткою русла річки Ворскла: виявилося, що міст на Південний є аварійним, роботи на 100 м в обидві сторони від мосту заборонені, а це якраз найбільш проблемні ділянки. Якщо поглибити русло річки, це прискорить течію і призведе до додаткового навантаження нижньомлинської дамби, яка може не витримати. Регіональний офіс водних ресурсів як рішення пропонує провести обстеження дна та берегів річки в межах парку та укріпити береги, щоб в майбутньому облаштувати набережну.

 Ініціативна група по збереженню та розвитку Прирічкового парку:
громадські організації «Нова Полтава», «Полтавська платформа», «City Lab»

20.02.2020
Уперше за всю історію економічного форуму у Давосі визначено, що п’ять найбільших світових ризиків – це екологічні ризики. Кліматичні катастрофи, втрати біорізноманіття та руйнування наземних і водних екосистем – це лише вершина айсбергу. Актуальним на сьогодні є…
24.09.2019
21 вересня, у Всесвітній день чистоти, полтавці не лише прибирали, а й займалися екологічною просвітою. Адже після прибирання двох парків – Прирічкового та «Перемога» й ставків у мікрорайоні Огнівка, ГО «Нова Полтава» влаштувала у центрі міста «Poltava Eco Family…
06.06.2019
У четвер, 30 травня, наша громадська організація  “Нова Полтава” в рамках  фестивалю “Майстерня міста” провела майстер-клас із розпису екоторб та нагородження учасників конкурсу “Еко візія”. Захід пройшов на площі біля театру Гоголя. Торби розмальовували на лляній сумці із вже готовим ескізом,…
29.05.2019
У суботу, 1 червня, полтавців запрошують на дискусію «Концепція сучасного двору». Захід відбудеться об 11:00 в подвір’ї ОСББ на Лідовій вулиці, 5. «Концепція сучасного двору» – панельна дискусія про облаштування прибудинкового простору, з точки зору розширення…
29.05.2019
У п’ятницю, 31 травня, полтавців запрошують на публічну дискусію «Зелений каркас міста Полтава».  Захід відбудеться о 16:00 у Павільйоні на Театральній площі. Мета заходу – привернути увагу до проблем функціонування та благоустрою зелених зон в умовах…
29.05.2019
 У четвер, 30 травня, о 13:00 на Тетральну площу запрошуються школярі та молоді сім’ї на майстер-клас із виготовлення та розпису екоторб. Майстер-клас організований ГО «Нова Полтава» в рамках Майстерні Міста. Організатори зазначають, проект полягає у…
запис на прийом
Підписатись на новини