Прирічковий парк є улюбленим місцем відпочинку мешканців міста, має величезний рекреаційний та туристичний потенціал, є найбільшими легенями міста. Парк має цінну особливість — доступ до річки, головної водної артерії Полтави. Уже зараз простір парку приймає багато різноманітних подій, в яких беруть участь тисячі полтавців.
Але в той же час, парк виглядає занедбаним, а увагу до цієї території кілька останніх років звертають лише або у зв’язку зі скандалами (Льодовий палац, парковка), або під час традиційних толок із залученням волонтерів.Чи потрібен Полтаві й полтавцям Прирічковий парк і в якому вигляді?
про це вчора дискутували з представниками Полтавської міської ради, виконавчого комітету, комунальних підприємств, Регіонального офісу водних ресурсів, громадських організацій та активними полтавцями.
Порядок денний зустрічі:
Враховуючи, що Прирічковий парк постійно на слуху, дискусія по більшості питань була жвавою. І добре, що більшість присутніх підтримали необхідність та потенціал розвитку парку. Позиція відрізнялася у Андрія Матковського, керівника найбільшої фракції у міській раді, який зауважив що у міста інші пріорітети й грошей на фантазії активістів немає. Близькою була позиція Олексія Чепурка, який теж зазначив, що місто має багато нагальних проблем з інфраструктурою, і тому проект парку не на часі, але зазначив, що питання щодо поточного утримання та розчистки парку будуть розглянуті та вирішені вже найближчим часом.
В підсумку круглово столу досягли таких домовленостей:
Коли починаєш глибоко копати в одній проблемі, зазвичай, виявляється що цих проблем значно більше, ніж здається на перший погляд, або ця проблема є лише симптомом, а не самою хворобою. Подібна ситуаціє виявилася із розчисткою русла річки Ворскла: виявилося, що міст на Південний є аварійним, роботи на 100 м в обидві сторони від мосту заборонені, а це якраз найбільш проблемні ділянки. Якщо поглибити русло річки, це прискорить течію і призведе до додаткового навантаження нижньомлинської дамби, яка може не витримати. Регіональний офіс водних ресурсів як рішення пропонує провести обстеження дна та берегів річки в межах парку та укріпити береги, щоб в майбутньому облаштувати набережну.
Ініціативна група по збереженню та розвитку Прирічкового парку:
громадські організації «Нова Полтава», «Полтавська платформа», «City Lab»