Підсумки конкурсу із енергоефективності та дискусії

Вчора, 21 березня, на форумі «Цілі сталого розвитку: полтавський вимір» було нагороджено переможців конкурс «Кращі практики реалізації енергоефективних технологій серед ОСББ та ЖБК Полтавської області». 

До трійки призерів ввійшли одразу два ОСББ з Горішніх Плавень:

І місце – ОСББ «Добровольського, 77», м. Горішні Плавні.

Здійснено: встановлення ІТП, замінено вікна та вхідні двері на енергозберігаючі в місцях загального користування, модернізація та заміна внутрішньо-будинкових інженерних мереж; встановлено будинковий прилад обліку теплової енергії на опалення, модернізація системи освітлення.
Загальна вартість робіт: 915 574 грн. Сума залучених коштів: 811,2 тис. грн.
Економія: тепло 32,1%; електроенергія – 26,3%.

ІІ місце – ОСББ «Пушкіна – 116», м. Полтава.

Здійснено: встановлення індивідуального теплопункту; капітальний ремонт даху; заміна вікон на енергозберігаючі в місцях загального користування; модернізація та заміна внутрішньо-будинкових інженерних мереж; встановлення будинкового лічильника на опалення, заміна освітлювальних приладів у місцях загального користування на енергоефективні, утеплення вхідних дверей у під’їздах, утеплення вентиляційних отворів у підвалах.
Загальна вартість робіт: 409 тис. грн. Сума залучених коштів: 232 тис. грн.
Економія: тепло 38 %; електроенергія – 73 %.

ІІІ місце – ОСББ «Дніпряночка 80», м. Горішні Плавні.

«Капітальний ремонт системи теплопостачання житлового будинку», вартість 675019,59 грн, з яких:

– кошти ОСББ – 40 114,59 грн;

– грантові кошти ЄС//ПРООН – 322 920,00 грн;

– кошти міського бюджету – 311 985,00 грн.

ОСББ брало участь у спільному Проекті ЄС/ПРООН “МРГ-ІІІ”, загальною вартістю 675 019,59 грн.,з яких: кошти ОСББ – 40114,59 грн; грантові кошти ЄС//ПРООН – 322 920,00 грн; кошти міського бюджету – 311 985,00 грн.

Загальна вартість робіт: 675 тис. грн. Сума залучених коштів: 635 тис. грн.

Економія: тепло 24,9 %.

Крім того, було проведено панельну дискусію «Енергоефективність у житловому секторі» за участі президента Асоціації ОСББ «Запоріжжя» Максима Рогальського, Голови Асоціації ОСББ «Відповідальність. Справедливість. Єдність» Богдана Лиса, експерта Програми «Енергоефективність в Україні» Володимира Колієнка, експерта з енергоефективності Дмитра Сирих, голів ОСББ Полтави та області, представників ОМС, представників ЕСКО-кампаній. Модерувала зустріч голова нашої громадської організації Юлія Городчаніна.

54255567_305393180155702_3867577316578164736_n

Узагальнені тези дискусії:

 

  1. Приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня з впровадженням програм адресної підтримки соціально вразливих верств населення.
  1. Масове створення ОСББ, які виступають колективним органом управління житлом та можуть залучати кредитні кошти для термомодернізації житлових будівель.
  1. Довгострокова та стабільна політика держави щодо підтримки заходів енергоефективності, у тому числі шляхом співфінансування позик із утеплення житлових будинків.
  1. Щонайшвидший запуск Фонду енергоефективності, який акумулює кошти державного бюджету, кошти міжнародних донорів та кредиторів (таких, як Світовий банк, ЄБРР тощо) на співфінансування заходів з утеплення житлових будинків;
  1. Активна фінансова підтримка населення в реалізації заходів із енергоефективності з боку місцевої влади, яка вже зараз у рамках процесу децентралізації в Україні отримує більше фінансового ресурсу, ніж було до цього;
  1. Довгострокова кампанія з пояснення, чому тепло потрібно економити, з участю неурядових організацій в інформуванні всіх верств населення у перевагах реалізації заходів з енергоефективності та необхідних для цього кроків тощо.

В Україні вже накопичений значний досвід у модернізації житлових будинків. Все більше і більше мешканців багатоквартирних будинків по всій Україні усвідомили необхідність об’єднатись у ОСББ, взяти повну відповідальність за свої будинки, залучили позики на утеплення та відчули значну економію, яка може сягати більше 50%.

Завдяки вже запущеним програмам фінансової підтримки з державного та місцевого бюджетів у деяких випадках компенсація на обладнання може сягати 70%.

Це дозволить значно знизити платіжки за опалення, газ та електроенергію, підвищити комфорт власного житла, підвищивши і його вартість, знизити залежність держави від імпорту енергоносіїв та підвищити її енергетичну безпеку, знизити державні видатки на енергетичні субсидії.

 

53921494_421227448642206_579586324558774272_n

 

Можемо трішки похвалитися наше місто вийшло на третє місце в Україні по підтримці ОСББ з енергоефективних заходів. На програму було виділено 5 млн. грн. Рейтинг українських міст щодо програм співфінансування презентували на XII Всеукраїнському Форумі ОСББ у Львові, який…
23.11.2021
Одна з задач нашої організацій – різними інструментами підвищувати активність населення та залучення його до прийняття рішень. Цим ми займаємось понад 5 років. Проте для ефективних результатів співпраці населення та активістів замало. Тут потрібна взаємодія влади і громади. Саме про…
У Полтаві створено понад 250 ОСББ і щороку їх кількість збільшується. Є будинки, мешканці яких бояться йти на кардинальні зміни, а є ті, які мають успішну практику в реалізації заходів з енергоефективності, безпеки, облаштування прибудинкової території тощо. Минулого тижня…
5 багатоповерхівок у Полтаві отримали компенсацію коштів за програмою підтримки ОСББ. Частину грошей, із 5 мільйонів грн закладених на цей рік,  депутати виділили на минулій сесії міської ради. Хто може долучитися до програми та на яких умовах, розповіла депутатка…
19.04.2021
До кінця  2021 року у Полтаві планують ліквідувати КП «ЖЕО №2», а будинки, які обслуговувало комунальне підприємство, передати управлінським компаніям. Це потягне за собою збільшення вартості послуг. Призначення управлінських компаній здійснює міська рада без участі мешканців. ОСББ ж самостійно обирають…
06.02.2020
Увага! Ми оголошуємо сьомий набір на навчання майбутніх керівників ОСББ.  Чому це важливо і на часі? Тому що 1 травня 2020  року вступають у дію зміни до закону “Про житлово-комунальні послуги”; Тому що ринку житлово-комунальних…
запис на прийом
Підписатись на новини