03.05.2016 11:29
ПІДСУМКИ НАЙМАСШТАБНІШОГО ПРИБИРАННЯ МІСТА «ЗРОБИМО ПОЛТАВУ ЧИСТОЮ РАЗОМ!»

23 квітня Полтава мала змогу навести чистоту перед Великодніми святами. Хто, де і як прибирали, скільки сміття було зібрано загалом – звітуються організатори.
Допомогли Полтаві «очиститися» волонтери акції «Зробимо Україну чистою разом», які спільними зусиллями зібрали 54080 л сміття (пакети для сміття, зазвичай, вимірюються в літрах).
Волонтерами акції в Полтаві стали: громадські активісти, учні та студенти, колективи комерційних організацій, державних установ, політичні партії та звичайні полтавці. Усього до акції долучилися 662 волонтери.
Акція з прибирання сміття проводилася з метою об’єднання людей для боротьби з проблемою накопичення сміття та задля залучення уваги громадськості до захисту навколишнього середовища. Тому волонтери акції збирали сміття роздільно, акцентуючи увагу на правильній поведінці з відходами. У результаті на вторинну переробку було відправлено 5400 л скла та 11100 л пластику.

Найактивнішими та найбільш працьовитими учасниками акції стали волонтери, які прибирали Огнівські ставки: співпробітники компанії «Нова Пошта», учні та вчителі Полтавської спеціалізованої школи-інтернату для дітей з вадами слуху та всі, хто до них доєднався! Окрема вдячність відповідальному локації – Лесі Веретник, яка вже не перший рік організовує та координує прибирання на ставках. Саме на цій локації було зібрано найбільшу кількість сміття: 3450 л скла, 4800 л пластику, 9900 л загального сміття!
Огнівські ставки

Ще 2 найбільші за чисельністю учасників та виконаним об’ємом робіт локації: Набережна р. Ворскла та Співоче поле ім. Марусі Чурай! Тут працювало 210 волонтерів. А саме: ГО «Новий Акрополь, Фонд захисту дітей, ГО «Студреспубліка», ПП «Самопоміч», Урбан платформа «Сity Lab», вихованці Полтавської федерації тхеквондо, Обласне управління водних ресурсів, працівники та учасники проектів «Обласного молодіжного центру», студенти Української медичної стоматологічної академії. Волонтери працювали під чітким модераторством координаторів локацій – Анни Шавиро та Світлани Матяш.

Набережна 2

Співоче поле 2

Окрема вдячність групі архітекторів з «Сity Lab» за представлений проект Набережної та можливість долучитися до нього зі своїми пропозиціями. Волонтерам «ОМЦ» завдячуємо за пофарбовані сходи до Співочого поля, відремонтований та приведений до ладу спортивний майданчик!

Набережна р. Ворскла

Співоче поле

Білу Альтанку для полтавців причепурили волонтери «Молодіжної ініціативи міст» та співробітники банку «Креді Агріколь» – прибрали спуск, пофарбували лавки та смітники на площі перед ротондою.

Біла Альтанка (2)

Прибирання не оминуло Кобищани. Парк «Зелений гай» було прибрано силами волонтерів 8 школи та Кобищанської культурної спілки. Їх роботу організувала Сало Вікторія.

«Патріоти Полтавщини» власними силами організували прибирання Гришкиного лісу, чию роботу координував Євген Мавлєтбаєв.

Найорганізованішою виявилася команда волонтерів, яка прибирала Дендропарк: студенти Полтавського університету економіки і торгівлі, представники Мусульманської діаспори та волонтери, які приходили на прибирання цілими сім’ями. Батьки надали дуже гарний особистий приклад для малечі. Роботу в парку організувала на вищому рівні координатор локації – Людмила Познякова.

Дендропарк

Нелегкою була праця волонтерів під шляхопроводом Половки-Браїлки у зв’язку із великою засміченістю та наближеністю локації до колії залізної дороги. Але працьовитість та дисципліна волонтерської команди дала свої результати. Надточій Валентина чудово cкоординувала роботу співробітників гіпермаркету «ВелМарт» та особового складу Пенітенціарної служби.
09384f02-d0d3-4253-83df-1186308c9696

Шефство за Спаським оглядовим майданчиком взяли волонтери Цивільного корпусу «Азов», які не вперше наводять порядок на Панянських схилах.

Також акція розширила свої заплановані межі завдяки волонтерам Автоагрегатного заводу, які активно долучилися до прибирання на 11-ій локації: вул. Зіньківська (від вул. 9 січня до вул. Шведська Могила).

image-e169c860ce603a507fd680a1da685ae0426f73987fb98dd10a082780b932ccf4-V

Першою ластівкою акції «Зробимо Україну чистою разом» було прибирання на кінцевій зупинці с. Вороніна. Боротьбу с несанкціонованим звалищем вели мешканці селища, селищна рада та представники дачних кооперативів. Тепер на місці звалища стоять і охороняють чистоту 3 сміттєвих баки. Дякуємо за підтримку та злагоджену роботу селищній голові – Ларисі Карповій!
с. Вороніна

Акція була реалізована в Полтаві завдяки її головним організаторам: ВГП «Нова Полтава», ГО «ЕкоЛтава» та КУ «ОМЦ» ПОР.
Забезпечення учасників акції необхідним інвентарем взяв на себе засновник ВГП «Нова Полтава» Лев Жиденко. Зокрема, було надано: рукавиці – 520 пар; мішки для сміття – 275 шт.; пакети для сміття – 1600 шт. на 60 л., 200 шт. на 120 л; граблі звичайні – 48 шт.; граблі веєрні – 25 шт.; мітли – 16 шт.; піки для наколювання сміття – 70 шт. Більшість інвентарю по завершенню акції було передано установам, що брали участь у прибиранні, для підтримання чистоти у майбутньому.
Комерційні організації, які долучилися до прибирання, самі забезпечили інвентарем своїх працівників-волонтерів.
Минулі акції проходили зі значними проблемами із вивозом сміття, але цього року саме в цьому питанні приємно здивувала робота комунальних служб! Всі локації були забезпечені вчасним вивозом сміття! Організатори акції дякують за підтримку КТП 1628, КП «Декоративні культури», особисто Начальнику відділу оперативного реагування на звернення громадян виконавчого комітету Полтавської міської ради Сергію Зубаню та Заступнику міського голови з питань ЖКГ Олексію Чепурку.
Також організатори щиро вдячні за інформаційну підтримку управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради, а також всім ЗМІ, які допомогли у розповсюдженні інформації про прибирання. Адже без інформаційної підтримки масові акції проводити складно
Рукавиці
«У цілому по області участь в акції взяли понад 4500 волонтерів! Особливо масштабно прибирання пройшло у Шишацькому і Хорольскому районах. Також активними були Пирятинський, Лубенський, Диканський райони і місто Комсомольськ» – підбив підсумки роботи обласний координатор акції Максим Макуха.
Друзі, нам все під силу разом! Давайте будемо носіями тих змін, які ми хочемо побачити в суспільстві.
Хай небо буде мирним, а Україна – чистою!

Координатор акції в м. Полтава
Юлія Городчаніна

08.02.2022
Наявність газонів у містах асоціювалися із безпекою, чистотою та благополуччям. Такий штучно створений трав’яний покрив красивий та підкреслює архітектурні композиції. Проте мало хто задавався питанням, чи корисний він? Як виявляється, для сучасного міста – ні. Що таке газони та звідки…
17.12.2021
З 10 грудня вступив в дію Закон про обмеження обігу пластикових пакетів. На першому етапі заборона стосується тонких і надтонких та оксорозкладних пластикових пакетів – тих, в які зазвичай покупці складають товар. Тепер надавати їх безоплатно в…
23.10.2021
Згідно із правил утримань зелених насаджень рівень озеленение міських вулиць має бути не меншим 25%, а території біля шкіл – 45-50%. Перш за все, вони слугують резервуарами для чистого повітря.
05.08.2021
Останні роки у Полтаві та інших містах України активно обговорюється нерозбірлива обрізка дерев, коли на вулицях міст замість зелених красенів залишаються лише страхітливі обрубки, які за пару років так-сяк жевріють, а потім тихо помирають. Через це у багатьох містах…
20.07.2021
Прийом документів до участі в установчих зборах Молодіжної Ради Полтавської міської територіальної громади триватиме до 26 липня включно. Раніше ж зазначені терміни були до 12-го липня. Подовжили терміни для того, щоб всі охочі встигли зібрати необхідний кейс для участі…
14.05.2021
У Полтавській громаді часто зустрічаються відпрацьовані автомобільні шини на прибудинкових територіях, клумбах та дитячих майданчиках. Також їх нерідко використовують, як відбійники для автівок. Проте мало хто задумувався, чому такого дворового «мистецтва» неможливо знайти у європейських країнах. Заборона на використання автопокришок…
запис на прийом
Підписатись на новини