26.04.2021 16:29
Пластиковим квітам не місце на кладовищі, краще обирати живі

В Європі та багатьох країнах світу давно відмовились від пластику на кладовищах. Альтернативою стали живі квіти та охайна територія довкола могили. Багато громад в Україні та Полтавщині теж приєднались до цієї екологічної практики. Проте в самому обласному центрі питання пластикових ритуальних атрибутів і досі не вирішено.

Щороку до поминального понеділка на цвинтарі Полтави приносять тисячі штучних вінків та квітів. Меншу частину цього пластику з часом вивозять на сміттєзвалище, а більшу – спалюють на території самих кладовищ. Цим завдають чималої шкоди довкіллю.

Чому не варто приносити на могили штучні квіти та яка є альтернатива – розповімо нижче у статті.

Сама традиція приносити на цвинтар штучні квіти відносно нова – ними почали торгувати в 90-х. До того на могили носили квіти з ниток та паперу, вінки з природних матеріалів, живі квіти та свічки. Пластик швидко завоював прихильність серед людей через практичність, бо не потребує догляду.

Щороку екологи з усього світу привертають увагу до забруднення планети пластиком. Проблема в тому, що більшість виробів з нього навіть не переробляються, бо не мають відповідного маркування через низьку якість та невідоме походження.

Більшість пластикової атрибутики не вивозять на сміттєзвалище, а спалюють прямо на кладовищах, що забруднює повітря різними токсичними речовинами. А навіть, потрапляючи на полігон, пластик не переробляють, а залишають перегнивати. Розкладається він щонайменше 200 років.

Нині є чимало аналогів пластиковим ритуальним атрибутам. Вони безпечні для довкілля, не потребують великого догляду та не коштують великих грошей. Зокрема:

  • живі квіти (висаджені або в букеті);
  •  
  • вінки з хвої та живих квітів;
  • сухоцвіти;
  • озеленення території багаторічними травами;
  • різноманітні лампадки, тощо.

До речі, пластикові вінки та квіти у поминальні дні дорожчі за ті, що з природного матеріалу. Висаджені ж квіти у землю будуть слугувати не один рік. А газонна  чи багаторічна трава зменшить кількість бур’яну та зробить ґрунт міцнішим.

Ще кілька років тому еколог ГО «Нова Полтава» Ольга Макеєва подала петицію щодо заборони продажу та розміщення на кладовищах пластикових квітів, вінків та іншої ритуальної атрибутики. Вона швидко набрала необхідну кількість голосів, її розглянули депутати. Проте до голосування так і не дійшло.

18.06.2020
Чудова новина – Полтавською областю починає курсувати екобус для збору небезпених відходів! Вчора еколог нашої ГО Ольга Макеєва взяла участь у семінарі-презентації «Екобус для громад Полтавщини» (у продовження співпраці з Полтавською обласною радою в проєкті «Екологічні ініціативи Полтавської області»).
20.02.2020
Уперше за всю історію економічного форуму у Давосі визначено, що п’ять найбільших світових ризиків – це екологічні ризики. Кліматичні катастрофи, втрати біорізноманіття та руйнування наземних і водних екосистем – це лише вершина айсбергу. Актуальним на сьогодні є…
24.09.2019
21 вересня, у Всесвітній день чистоти, полтавці не лише прибирали, а й займалися екологічною просвітою. Адже після прибирання двох парків – Прирічкового та «Перемога» й ставків у мікрорайоні Огнівка, ГО «Нова Полтава» влаштувала у центрі міста «Poltava Eco Family…
06.06.2019
У четвер, 30 травня, наша громадська організація  “Нова Полтава” в рамках  фестивалю “Майстерня міста” провела майстер-клас із розпису екоторб та нагородження учасників конкурсу “Еко візія”. Захід пройшов на площі біля театру Гоголя. Торби розмальовували на лляній сумці із вже готовим ескізом,…
29.05.2019
У суботу, 1 червня, полтавців запрошують на дискусію «Концепція сучасного двору». Захід відбудеться об 11:00 в подвір’ї ОСББ на Лідовій вулиці, 5. «Концепція сучасного двору» – панельна дискусія про облаштування прибудинкового простору, з точки зору розширення…
29.05.2019
У п’ятницю, 31 травня, полтавців запрошують на публічну дискусію «Зелений каркас міста Полтава».  Захід відбудеться о 16:00 у Павільйоні на Театральній площі. Мета заходу – привернути увагу до проблем функціонування та благоустрою зелених зон в умовах…
запис на прийом
Підписатись на новини