26.04.2021 16:29
Пластиковим квітам не місце на кладовищі, краще обирати живі

В Європі та багатьох країнах світу давно відмовились від пластику на кладовищах. Альтернативою стали живі квіти та охайна територія довкола могили. Багато громад в Україні та Полтавщині теж приєднались до цієї екологічної практики. Проте в самому обласному центрі питання пластикових ритуальних атрибутів і досі не вирішено.

Щороку до поминального понеділка на цвинтарі Полтави приносять тисячі штучних вінків та квітів. Меншу частину цього пластику з часом вивозять на сміттєзвалище, а більшу – спалюють на території самих кладовищ. Цим завдають чималої шкоди довкіллю.

Чому не варто приносити на могили штучні квіти та яка є альтернатива – розповімо нижче у статті.

Сама традиція приносити на цвинтар штучні квіти відносно нова – ними почали торгувати в 90-х. До того на могили носили квіти з ниток та паперу, вінки з природних матеріалів, живі квіти та свічки. Пластик швидко завоював прихильність серед людей через практичність, бо не потребує догляду.

Щороку екологи з усього світу привертають увагу до забруднення планети пластиком. Проблема в тому, що більшість виробів з нього навіть не переробляються, бо не мають відповідного маркування через низьку якість та невідоме походження.

Більшість пластикової атрибутики не вивозять на сміттєзвалище, а спалюють прямо на кладовищах, що забруднює повітря різними токсичними речовинами. А навіть, потрапляючи на полігон, пластик не переробляють, а залишають перегнивати. Розкладається він щонайменше 200 років.

Нині є чимало аналогів пластиковим ритуальним атрибутам. Вони безпечні для довкілля, не потребують великого догляду та не коштують великих грошей. Зокрема:

  • живі квіти (висаджені або в букеті);
  •  
  • вінки з хвої та живих квітів;
  • сухоцвіти;
  • озеленення території багаторічними травами;
  • різноманітні лампадки, тощо.

До речі, пластикові вінки та квіти у поминальні дні дорожчі за ті, що з природного матеріалу. Висаджені ж квіти у землю будуть слугувати не один рік. А газонна  чи багаторічна трава зменшить кількість бур’яну та зробить ґрунт міцнішим.

Ще кілька років тому еколог ГО «Нова Полтава» Ольга Макеєва подала петицію щодо заборони продажу та розміщення на кладовищах пластикових квітів, вінків та іншої ритуальної атрибутики. Вона швидко набрала необхідну кількість голосів, її розглянули депутати. Проте до голосування так і не дійшло.

08.02.2022
Наявність газонів у містах асоціювалися із безпекою, чистотою та благополуччям. Такий штучно створений трав’яний покрив красивий та підкреслює архітектурні композиції. Проте мало хто задавався питанням, чи корисний він? Як виявляється, для сучасного міста – ні. Що таке газони та звідки…
17.12.2021
З 10 грудня вступив в дію Закон про обмеження обігу пластикових пакетів. На першому етапі заборона стосується тонких і надтонких та оксорозкладних пластикових пакетів – тих, в які зазвичай покупці складають товар. Тепер надавати їх безоплатно в…
23.10.2021
Згідно із правил утримань зелених насаджень рівень озеленение міських вулиць має бути не меншим 25%, а території біля шкіл – 45-50%. Перш за все, вони слугують резервуарами для чистого повітря.
05.08.2021
Останні роки у Полтаві та інших містах України активно обговорюється нерозбірлива обрізка дерев, коли на вулицях міст замість зелених красенів залишаються лише страхітливі обрубки, які за пару років так-сяк жевріють, а потім тихо помирають. Через це у багатьох містах…
20.07.2021
Прийом документів до участі в установчих зборах Молодіжної Ради Полтавської міської територіальної громади триватиме до 26 липня включно. Раніше ж зазначені терміни були до 12-го липня. Подовжили терміни для того, щоб всі охочі встигли зібрати необхідний кейс для участі…
14.05.2021
У Полтавській громаді часто зустрічаються відпрацьовані автомобільні шини на прибудинкових територіях, клумбах та дитячих майданчиках. Також їх нерідко використовують, як відбійники для автівок. Проте мало хто задумувався, чому такого дворового «мистецтва» неможливо знайти у європейських країнах. Заборона на використання автопокришок…
запис на прийом
Підписатись на новини