Полтава спроможна забезпечити себе електроенергією

Своє тепло

Варто лише було новорічним святам відступити, як у квартирах полтавців знову почали вимикати електроенергію. Люди змушені корегувати своє життя відповідно до планів Обленерго. А попереду ще довга зима, і ніхто не може гарантувати, що відключення не почастішають. Більше всього гнітить те, що ситуація здається безвихідною.

Але це не так. Звичайні полтавці з «Нової Полтави» запропонували шлях до енергонезалежності нашого міста. Впровадження їхньої ініціативи в життя вже в найближчому майбутньому дозволить Полтаві стати повністю енергетично незалежним містом України.

В громадській платформі «Нова Полтава» розробили енергетичну програму, яка дозволить зробити Полтаву енергонезалежним містом, в якому люди зможуть регулювати тарифи і не залежати від цін, які нам нав’язуватимуть в столичних кабінетах.

Зокрема, пропонується обладнати всі котельні міста когенераційним устаткуванням, яке генерує два види енергії. Простіше кажучи, це турбіна, що спалює газ, в результаті чого виробляється електроенергія. Залишки ж тепла, які отримуються під час виробництва світла, транспортуються для обігріву помешкань. Це надзвичайно продуктивне обладнання, оскільки сьогодні звичайні котельні використовують газ виключно для обігріву осель. В той час, когенераційне устаткування, споживаючи таку ж кількість газу, не тільки обігріває, але ще й виробляє електроенергію. Місто забуде про відключення світла і холод в квартирах.

Питання з фінансуванням переобладнання також практично зняте. Адже в Європі останнім часом дуже зацікавлені в тому, щоб Україна зменшила свою залежність від російського газу. На ці цілі Захід готовий виділяти чималі кошти. В «Новій Полтаві» запевняють, що місто зможе їх отримати, адже експерти відкритої платформи мають контакти і підтримку європейських колег.

Котельні нового типу дозволять не тільки економити, але і заробляти. Для прикладу, в Черкасах когенераційне обладнання, яке встановили ще у 2012 році, дозволило місту на 50% забезпечити себе власною електрикою. А до кінця 2013 року черкащанам вдалось і витрачені гроші повернути, і міську скарбницю поповнити, продаючи електроенергію. За їх прогнозами, щорічний прибуток від трьох таких установок становитиме 1,5 млн. грн.

Альтернативна енергія

Втім, це тільки один із шляхів розвитку енергонезалежності міста, який запропонували в «Новій Полтаві». Ще одна ідея, над якою працюють сьогодні ініціативні полтавці, полягає в переведені міських котелень на альтернативні види палива – дрова, вугілля чи навіть солому. В Європі давно зрозуміли, що покладатися на російський газ, яким наш сусід вже кілька років шантажує півсвіту, не варто. В європейських країнах розроблені плани поступового переходу на альтернативне паливо, яке значно дешевше, а подекуди й ефективніше по тепловіддачі. Це означає, що тепло для міста стане дешевшим. До того ж його джерелом може слугувати будь-яка сировина, а не лише газ, вугілля чи мазут.

В «Новій Полтаві» впевнені, якщо вже сьогодні зайнятися переустаткуванням, то за п’ять років місто зможе перейти на альтернативне паливо. Значну увагу, запевняють в громадській платформі «Нова Полтава», слід приділити і утепленню фасадів міських будівель. Робити це потрібно централізовано. Для цього, за участі громадських організацій та місцевої влади, повинні бути створені нові програми по утепленню цілих вулиць. Фінансуватися вони також будуть за рахунок європейських коштів. У «Новій Полтаві» зазначають, що їх активісти зможуть залучити необхідну кількість коштів завдяки тісній співпраці з європейцями та глибинній розробці своїх програм.
Також на утеплення можна буде використати кошти, заощаджені завдяки встановленню когенераційного устаткування.

Встановивши турбіни замість старих котелень, полтавці отримають безперебійне джерело електроенергії та тепла для власних квартир.

Важливим напрямком своєї роботи в розробці програми енергоефективності міста представники «Нової Полтави» вважають правильне використання надлишкового тиску газу, який видобувається в Полтавській області. Вже сьогодні «новополтавці» звертаються до Кабінету міністрів, Адміністрації Президента та РНБО зі своєю ініціативою. Згідно документу, пропонується встановлювати на труби, по яких транспортується газ, спеціальні турбіни. Надлишковий тиск газу буде розкручувати їх і тим самим вироблятиме електроенергію.

Ця технологія надзвичайно ефективна і дозволить забезпечити електрикою практично всю область. Вже сьогодні таке устаткування працює на Солохівському родовищі і виробляє 1,2 МВт електроенергії. Для розуміння, цього об’єму електроенергії вистачить, щоб на місяць забезпечити електрикою близько 4300 квартир.

Полтавці з Відкритої громадської платформи «Нова Полтава» вбачають в цьому чи не єдиний шлях до енергетичної незалежності нашого міста. Адже впровадження їх ініціатив дозволить не тільки власними силами виробляти тепло та електроенергію, але і практично повністю відмовитися від дорогого газу. Окрім того, ми зможемо самі регулювати тарифи і не залежати від цін, які нам нав’язуватимуть в столичних кабінетах.

Behtir_404x303
Юрій Бехтір, екс-віце-мер Полтави (2006-2007 роки)

Ідея Лева Жиденко створити в Полтаві громадську платформу «Нова Полтава» – надзвичайно цікавий і потрібний проект. Завдяки цій платформі можна не тільки знайти таланти серед полтавців, але і підготувати нові професійні кадри.

Вже сьогодні ми бачимо результати роботи платформи і конкретні ідеї, які справді можуть змінити наше місто. Незважаючи на те, що когенерація для Полтави не нове
слово, пан Жиденко намагається вдихнути в неї нове життя. Сьогодні в більшості котелень міста стоять печі, яким по 30 років. Нехай навіть певна частина обладнання вже замінена на щось нове. За рахунок чого ми трішки і економимо. Але цього не достатньо для Полтави. Те, що пропонує Лев Жиденко надзвичайно ефективно і раціонально, враховуючи, що технічно переобладнати котельні можна протягом одного міжсезонного періоду – за весну і літо.

З огляду на роботу, якою займається «Нова Полтава», можу сказати, що Лев Жиденко рухається зі своєю командою в правильному напрямку, який безумовно зможе привести Полтаву до кардинальних змін в кращу сторону. Він пропонує не тільки конкретні реформи міського господарства, але і на високому та професійному рівні підходить до питання підготовки кадрів, які в майбутньому зможуть керувати Полтавою. Лев Жиденко, як я бачу, займається комплексним рішення сьогоднішніх проблем нашого міста. І це правильна стратегія.

Можемо трішки похвалитися наше місто вийшло на третє місце в Україні по підтримці ОСББ з енергоефективних заходів. На програму було виділено 5 млн. грн. Рейтинг українських міст щодо програм співфінансування презентували на XII Всеукраїнському Форумі ОСББ у Львові, який…
У Полтаві створено понад 250 ОСББ і щороку їх кількість збільшується. Є будинки, мешканці яких бояться йти на кардинальні зміни, а є ті, які мають успішну практику в реалізації заходів з енергоефективності, безпеки, облаштування прибудинкової території тощо. Минулого тижня…
5 багатоповерхівок у Полтаві отримали компенсацію коштів за програмою підтримки ОСББ. Частину грошей, із 5 мільйонів грн закладених на цей рік,  депутати виділили на минулій сесії міської ради. Хто може долучитися до програми та на яких умовах, розповіла депутатка…
24.09.2019
21 вересня, у Всесвітній день чистоти, полтавці не лише прибирали, а й займалися екологічною просвітою. Адже після прибирання двох парків – Прирічкового та «Перемога» й ставків у мікрорайоні Огнівка, ГО «Нова Полтава» влаштувала у центрі міста «Poltava Eco Family…
3 вересня Фонд енергоефективності розпочинає прийом заявок від ОСББ за Програмою “Енергодім” на отримання часткової компенсації витрат на термореновацію багатоквартирних будинків. Заявки подаються через усі відділення банка-партнера: http://bit.ly/2zmee6j.  Що відшкодовує грант?  ✅ проведення енергетичного аудиту;✅ розробку проектної документації та її…
Вчора, 21 березня, на форумі «Цілі сталого розвитку: полтавський вимір» було нагороджено переможців конкурс «Кращі практики реалізації енергоефективних технологій серед ОСББ та ЖБК Полтавської області».  До трійки призерів ввійшли одразу два ОСББ з Горішніх Плавень: І…
запис на прийом
Підписатись на новини