Полтава увійшла у ТОП 3 кращих міст України по підтримці ОСББ з енергоефективності

Можемо трішки похвалитися наше місто вийшло на третє місце в Україні по підтримці ОСББ з енергоефективних заходів. На програму було виділено 5 млн. грн.

Рейтинг українських міст щодо програм співфінансування презентували на XII Всеукраїнському Форумі ОСББ у Львові, який відбувся наприкінці жовтня.

Лідером серед українських міст став Львів. Друге місце посів Володимир-Волинський.

Щоб менше платити – треба менше використовувати

Сучасні ціни на електроенергію, тепло та газ сильно б’ють по гаманцю звичайного українця. Надалі ці ціни ростимуть ще більше, а тому єдиний вихід – менше використовувати, щоб менше платити. А зекономити та залишатися у теплій оселі вам допоможуть заходи з енергоефективності.

Так це дорого скажете Ви. Так, але саме для того щоб допомогти мешканцям здійснити термомодернізацію житла і економити до 50 % за комунальні послуги діють програми підтримки.

На державному рівні це – програма «Енергодім» Фонду енергоефективності для ОСББ та «Теплі кредити» для приватних будинків. 
«Теплі кредити» надаються домогосподарствам на заміну пластикових вікон (35 % компенсації), заміну котлів (20% компенсації; 35 % для субсидіантів) через державні банки. Сума однієї кредитної угоди не може перевищувати 14 тис. грн. 

На місцевому рівні у нас діє міська Програма підтримки ОСББ, через яку теж можна отримати погашення % по кредитам та 30% від позики, якщо Ви є учасником програми «Енергодім». 

Полтавські ОСББ свої зусилля спрямували на енергоощадні заходи та скористалися програмами енергоефективності «Енергодім». За допомогою неї змогли замінити вікна та двері у під’їздах, встановили індивідуальні теплові пункти та балансувальні клапани на стояках і відразу ж відчули різницю у платіжках на опалення – різниця із сусідніми будинками становить 25-30%. Цього ж року різниця у платіжках стане ще більшою – деякі ОСББ утеплили стіни будинку.

Детальніше, які саме ОСББ долучилися до енергоефективних програм Ви можете дізнатися з нашого попереднього матеріалу: Екскурсія по ОСББ, яким вдалося. Це, наприклад, ОСББ “Наш дім – 21”, вул. Нечуя Левицького, 21, ОСББ “Полюсна,10”, ОСББ “Мирне-18” і т.д.

Крім зменшення платіжок, заходи з енергоефективності підвищують комфорт проживання у Ваших оселях, покращують технічний стан будинку та зовнішній вигляд, підвищують вартість Вашого майна. 

Тому, якщо розділяєте нашу думку, звертайтеся 066-628-3054. Завжди раді проконсультувати та допомогти. 

Детальніше про програму підтримки, як отримати співфінансування на ремонти і заходи з енергоефективності розповідаю в ефірі UA: суспільне.

 

23.11.2021
Одна з задач нашої організацій – різними інструментами підвищувати активність населення та залучення його до прийняття рішень. Цим ми займаємось понад 5 років. Проте для ефективних результатів співпраці населення та активістів замало. Тут потрібна взаємодія влади і громади. Саме про…
У Полтаві створено понад 250 ОСББ і щороку їх кількість збільшується. Є будинки, мешканці яких бояться йти на кардинальні зміни, а є ті, які мають успішну практику в реалізації заходів з енергоефективності, безпеки, облаштування прибудинкової території тощо. Минулого тижня…
5 багатоповерхівок у Полтаві отримали компенсацію коштів за програмою підтримки ОСББ. Частину грошей, із 5 мільйонів грн закладених на цей рік,  депутати виділили на минулій сесії міської ради. Хто може долучитися до програми та на яких умовах, розповіла депутатка…
19.04.2021
До кінця  2021 року у Полтаві планують ліквідувати КП «ЖЕО №2», а будинки, які обслуговувало комунальне підприємство, передати управлінським компаніям. Це потягне за собою збільшення вартості послуг. Призначення управлінських компаній здійснює міська рада без участі мешканців. ОСББ ж самостійно обирають…
06.02.2020
Увага! Ми оголошуємо сьомий набір на навчання майбутніх керівників ОСББ.  Чому це важливо і на часі? Тому що 1 травня 2020  року вступають у дію зміни до закону “Про житлово-комунальні послуги”; Тому що ринку житлово-комунальних…
24.09.2019
21 вересня, у Всесвітній день чистоти, полтавці не лише прибирали, а й займалися екологічною просвітою. Адже після прибирання двох парків – Прирічкового та «Перемога» й ставків у мікрорайоні Огнівка, ГО «Нова Полтава» влаштувала у центрі міста «Poltava Eco Family…
запис на прийом
Підписатись на новини