Полтавці самі вирішуватимуть на що витрачати міські кошти

Сьогодні в Полтаві, та і в цілому по Україні, вплив громади на формування бюджету обмежується тільки публічними слуханнями, на яких часто ігнорується думка мешканців міста. Це відбувається, в основному, через необізнаність полтавців в тому, як місто формує свою казну. В результаті, щороку отримуємо бюджет з фантастичними сумами, які не зрозуміло куди витрачаються. Адже на ділі ми не бачимо жодних змін в місті. Втім, як стверджують експерти Відкритої громадської платформи «Нова Полтава», змінити ситуацію можна, але тільки за участі двох зацікавлених сторін – громадян і влади.

Ініціатива від народу

Ще років 20 назад, в Польщі зіткнулися з тією ж проблемо, що й ми сьогодні. Можновладці на верхах звертали увагу тільки на глобальні потреби і нераціонально витрачали міські кошти. Вони забували, нехай і про дрібні, але важливі для звичайних мешканців міста проблеми. Проте, їхнім політикам вистачило розуміння і вони поступово почали запроваджувати в містах, районах та навіть селах технологію, так званого, партіціпаторного бюджетування. Слово, на перший погляд, хоч і складне, але несе в собі досить таки простий і зрозумілий для людей принцип.

Він полягає в тому, щоб посадити за один стіл, скажімо, полтавців, незалежних експертів, представників мерії і дати городянам можливість розібратися в тому, як працює бюджет міста, з чого він складається, запропонувати свої ініціативи та безпосередньо взяти участь у розподілі бюджетних коштів.

q

В «Новій Полтаві» говорять, що подібний принцип можна і потрібно запровадити в нашому місті. Тим більше, що якихось чітких правил, форм чи алгоритмів роботи за цією технологією не існує. Все залежить від специфіки конкретного міста та потреб його жителів. Незмінним залишається тільки те, що у всіх випадках, прямо, чи опосередковано, у розподіленні міського бюджету повинні брати участь самі мешканці.

Простіше кажучи, жителі міста самі визначатимуть, куди витрачати гроші. І ми більше не будемо дивуватися тому, як, для прикладу, можна в бюджет закладати реконструкцію доріжок в басейні за понад мільйон гривень в той час, коли в будинках полтавців прориває труби, а через розбиті вікна замітає в під’їзди сніг.

Громадський контроль

В «Новій Полтаві» додають, що сьогодні працюють над тим, аби у мерії з’явилася альтернативна бюджетна комісія, яка працюватиме за партіціпаторним принципом і до складу якої увійдуть ініціативні полтавці. При чому, стати членом цієї комісії зможе кожен бажаючий. Потрібно тільки подати заявку до офісу «Нової Полтави». З цих заявок буде відібрано представницьку команду.

Основним завданням комісії стане робота з пропозиціями полтавців щодо вирішення певних проблем в місті. Оцінка їх нагальності, обговорення потреб мешканців міста з експертами і міським керівництвом та контроль за виділенням коштів.

w

Представники «Нової Полтави» впевнені, що саме такий принцип формування міського бюджету – знизу догори, а не навпаки, як зараз – дозволить чітко сформувати перелік проблем, які дійсно потребують вирішення.

Полтавці самі знають на що потрібно виділяти гроші. Адже, нажаль, міське керівництво бачить тільки ті проблемні питання, які у них існують на папері. Їм не видно, що відбувається в оселях полтавців, в якому стані ліфти та під’їзди. По яких дорогах і тротуарах їздять та ходять мешканці міста. І, як не крути, не усунувши ці проблеми, Полтаві не стати найкращим містом в Україні. Але все можна змінити, говорять в «Новій Полтаві». Нам потрібно тільки проявити ініціативу і об’єднатися, щоб разом змінити наше місто.

e

Цієї неділі говоримо з активною молоддю Полтави і Полтавщини, випускниками МЗУ про роль молоді в змінах у своїх громадах та країні, про можливості, виклики та потреби. День молоді зі змістом! Пул спікерів постійно доповнюється, але вже точно з нами дискутуватимуть: Олена Бекреньова…
Днями на сайті Полтавської міської ради з’явилися дві наші петиції. Вони насамперед покликані змінити підхід до молодіжної політики у місті. Адже йдеться про створення Молодіжної ради як повноцінного дорадчого органу, що дозволить молоді брати активну участь у вирішенні…
  У понеділок в офісі ГО «Нова Полтава», що на вулиці Котляревського, 6, гостинно відкрив двері молодіжний воркшоп «Активуй!». Цей освітній проєкт став можливим завдяки перемозі «Нової Полтави» у конкурсі проєктів…
  Полтава цілком може стати одним із чотирьох пілотних міст, де буде внесено зміни до Статуту міста та містобудівної документації. З такою ініціативою до міської влади та всіх зацікавлених партнерів вийшла громадська організація «Нова Полтава». А поштовхом до…
Східноєвропейський центр багатопартійної демократії (СЦБД) оголошує конкурс на набір учасників в школи демократії у Львові, Одесі, Полтаві, Дніпрі та Києві на новий навчальний 2019-2020 рік.  Це вже другий набір слухачів у Полтаві, партнером якого виступає ГО…
Ми занепокоєні величезною шкодою, яку приносять повітряні кульки, та пропонуємо дошкільним та середнім навчальним закладам, зокрема випускним класам, директорам закладів освіти і батькам відмовитись від традиційних запусків у небо повітряних кульок на святкових заходах, зокрема під час…
запис на прийом
Підписатись на новини