Полтаві потрібні не тільки робочі руки, а й комп’ютерні генії

Заробити на хліб з маслом стає все важче. Що з роботою у полтавців та на яких професіоналів на ринку праці найбільший попит?

Молодий і безробітний
Статистика вказує на те, що найважче влаштуватись на роботу молоді. Практично всі керівники хочуть мати досвідченого працівника. Професіоналів-початківців на роботу беруть одиниці. Втім, як показує досвід, за таку довіру вчорашні студенти платять золотою монетою. «Три роки тому я шукала місце для проходження переддипломної практики в Полтаві. Але нічого не вийшло. Тоді була змушена переїхати до столиці і там ледь вмовила начальника відділу одного з банків, аби він взяв мене на роботу. Тепер там працюю старшим касиром. Дуже вдячна керівникові, що тоді повірив у студентку, дав мені шанс», – розповідає 24-річна Олена Ковтуненко з Полтави.

Спеціалісти з підбору кадрів запевняють: проблема безробіття серед молоді полягає у тому, що студенти обирають професії так званих «білих комірців» (економісти, юристи, фінансисти). Натомість такими працівниками місцевий ринок перенасичений. Ніхто не хоче опановувати робітничий фах. Втім, даремно! Насправді Полтаві дуже потрібні люди, які вміють вправлятись з інструментом, робити ремонти, знають технологічне устаткування та розуміються у нафтогазовій галузі.

У Полтавському регіональному центрі зайнятості розповідають, що на Полтавщині близько ста підприємств, які пов’язані з нафтогазовою галуззю. А з працівниками – біда. Спеціалістів у цій справі дуже мало.

Проблема ще й у тому, що таких спеціалістів не вчать так, як вимагає сучасний ринок. У місцевому навчальному закладі техніка й технології застарілі, підручники також. Полтаві потрібен заклад, який буде навчати нафтогазовій справі за сучасними стандартами.

Нове навчання
У Відкритій громадській платформі «Нова Полтава» добре знають про нестачу робочих рук для нафтогазової галузі. Тому взялися вирішувати це питання одним з перших. Вже йде робота над серйозним проектом – створення у Полтаві найсучаснішого закладу освіти в Україні, який буде випускати спеціалістів нафтогазової галузі. У розробці програми та викладанні братимуть участь досвідчені експерти галузі. В навчальній програмі будуть запроваджені найсучасніші закордонні технології.

Експерти Відкритої громадської платформи розуміють, що мало хто може дозволити собі навчання за кордоном. Тому вважають створення закладу європейського рівня у Полтаві дуже важливою справою для того, щоб наша молодь мала змогу отримати освіту найвищого рівня і гарну роботу.

Підприємці та айтішники
Досвід успішних міст України та європейських містечок доводить: малий і середній бізнес – запорука фінансового добробуту. Чим більше полтавців будуть розвивати власну справу, тим більше земляків будуть мати роботу, а місцевий бюджет стане багатшим. Тому так важливо саме зараз підтримати всіх ініціативних полтавців, які прагнуть діяти, розвиватися, працювати. Тільки спільними зусиллями ми досягнемо спільної мети – зробити Полтаву найкращим містом України. Аномальною зоною, яка зможе сама заробляти на своє утримання та розвиток. Місцем, звідки не захочеться їхати.

Інформаційні технології – ось та ніша, в якій полтавці також можуть зайняти гідне місце. У цій справі гарним прикладом стане досвід Львова. Місто більше п’яти років вважається лідером в галузі розробки комп’ютерних програм. Тобто компанія-замовник може розташовуватись в США чи Польщі, а обслуговувати її будуть в Полтаві. Це значить, що податки будуть надходити до місцевого бюджету, а зароблені гроші будуть витрачатися в Полтаві.

novapoltava_infog3

Зоя Єфимович

Цієї неділі говоримо з активною молоддю Полтави і Полтавщини, випускниками МЗУ про роль молоді в змінах у своїх громадах та країні, про можливості, виклики та потреби. День молоді зі змістом! Пул спікерів постійно доповнюється, але вже точно з нами дискутуватимуть: Олена Бекреньова…
Днями на сайті Полтавської міської ради з’явилися дві наші петиції. Вони насамперед покликані змінити підхід до молодіжної політики у місті. Адже йдеться про створення Молодіжної ради як повноцінного дорадчого органу, що дозволить молоді брати активну участь у вирішенні…
  У понеділок в офісі ГО «Нова Полтава», що на вулиці Котляревського, 6, гостинно відкрив двері молодіжний воркшоп «Активуй!». Цей освітній проєкт став можливим завдяки перемозі «Нової Полтави» у конкурсі проєктів…
  Полтава цілком може стати одним із чотирьох пілотних міст, де буде внесено зміни до Статуту міста та містобудівної документації. З такою ініціативою до міської влади та всіх зацікавлених партнерів вийшла громадська організація «Нова Полтава». А поштовхом до…
Східноєвропейський центр багатопартійної демократії (СЦБД) оголошує конкурс на набір учасників в школи демократії у Львові, Одесі, Полтаві, Дніпрі та Києві на новий навчальний 2019-2020 рік.  Це вже другий набір слухачів у Полтаві, партнером якого виступає ГО…
Ми занепокоєні величезною шкодою, яку приносять повітряні кульки, та пропонуємо дошкільним та середнім навчальним закладам, зокрема випускним класам, директорам закладів освіти і батькам відмовитись від традиційних запусків у небо повітряних кульок на святкових заходах, зокрема під час…
запис на прийом
Підписатись на новини