06.08.2018 17:03
Полтавський двір, який сортує!

«Перший крок  – завжди найтяжчий, але завдяки ініціативним полтавцям, не втомлюємося йти маленькими кроками до великої мети разом» – таким меседжем розпочався продуктивний вечір Нової Полтави разом з мешканцями будинку № 10 по вулиці Полюсній.

Як відомо, в рамках проекту «Толока» навесні 2018 року будинок виграв ГРАН-ПРІ, та отримав сертифікат на набір оцинкованих баків євростандарту для роздільного збору ТПВ (твердих побутових відходів) від ГО “Нова Полтава”. Й цього вечора зібралися мешканці будинку та сусіди Полюсної, 10, а також представники нашої організації, щоб обговорити нові правила поводження з відходами у дворі, які віднині є вторсировиною, та як і навіщо сортувати.

DSC_6414

За підрахунками Міністерства екології, на одного українця щороку припадає 10 тонн відходів.  Це вдвічі більше ніж у Європі. Ми переробляємо лише 6% сміття. Тоді як країни ЄС в середньому – 34%. Підписавши Угоду про Асоціацію з Європейським союзом, Україна зобов’язалася привести вітчизняні стандарти поводження зі сміттям до Європейських, щоб зменшити відсоток відходів, які просто гниють на полігонах.

«Такий далекий січень 2018 року, коли було оприлюднено зобов’язання України сортувати сміття, такий же далекий і результат виконання поправки до статті. Відповідно до  статті 30  та 33 Закону  України “Про  місцеве самоврядування  в   Україні”  та  статті 21  Закону  України “Про  відходи”  практично  всі  функції  щодо  регулювання  відносин  у  сфері  поводження  із  відходами, у  тому  числі з  небезпечними,  відноситься  до  компетенції  органів  місцевого  самоврядування. Але, на жаль, наша місцева влада не поспішає цим питанням займатися й ігнорує всі петиції та звернення еко-активістів. Тому ми прийняли рішення працювати з невеликими організованими групами людей, як, наприклад, мешканці ОСББ/ЖБК, колективи шкіл, соціально-відповідальних бізнесів, для створення позитивних кейсів по поводженню з відходами та організації екологічного руху» – розпочинає презентацію голова ГО «Нова Полтава» Юлія Городчаніна.

DSC_6366

Тому раді вітати «європейських друзів», що з’явились у дворі Полтавського ОСББ. На перший погляд вони, як інопланетяни: різнокольорові, на колесах та ще й із незрозумілими отворами. Але після детального знайомства з мешканцями нам вдалось дійти взаєморозуміння, і навіть, коли вже стемніло, підходити до нових мешканців двору стало не так вже і страшно, бо як кажуть «проінформований – значить озброєний». Тому пропонуємо і Вам познайомитись з, як виявилось для нашого міста, такими дивними складовими елементами європейського та безпечного життя.

DSC_6326

Оцинкований контейнер для роздільного збору сміття (скло) має зелений колір кришки або всього корпусу, зверху два круглі отвори, які унеможливлюють потрапляння будь-якого іншого сміття. Як правило, туди потрапляють пляшки з-під напоїв будь-якого кольору та склобій, але ні в якому разі не дзеркала та фарфор, який не здатний переплавлятись. Головне правило – весь ресурсоцінний матеріал повинен бути чистим: це підвищує вартість прийому сировини, яку виставляє підприємець якого ви обираєте для збуту відсортованого сміття.

ТПВ-Скло

Оцинкований контейнер для роздільного збору сміття (пластик) має жовтий колір кришки або всього корпусу, зверху спеціальний отвір прямокутної форми середнього розміру. Чому не великий отвір, щоб помістилась, наприклад, двох літрова ПЕТ-пляшка? Тому що з цим ресурсом трішки складніше: якщо скло повинно бути тільки чисте, то пластикові пляшки повинні бути ще і спресовані, наскільки вистачає сили у господаря. Знову ж таки, така собі ранкова чи вечірня зарядка неспроста, тому що таким чином ми зменшуємо об’єм заповнення контейнеру, і в результаті маємо більше вигоди від ваги пластику. До ПЕТ-пляшок додаємо пакети та плівки, але виключаємо ТЕТРА-пак (соки, вершки). Увага! До переробки приймаються тільки прозорі пляшки. Тому контролюйте попадання пляшок зеленого, білого та коричневого кольору в залишкове сміття (в світі вони потрапляють під утилізацію (спалювання), а НЕ на полігон).

ТПВ-пластик

Оцинкований контейнер для роздільного збору сміття (папір) має синій колір кришки або всього корпусу, зверху повздовжній отвір зосереджує на тому, що будь-яка картонна упаковка повинна бути максимально складена в об’ємі. Є також свої нюанси, тому разом з відпрацьованим офісним папером, газетами, журналами, упаковками з-під чаю, піци, засобів гігієни, ніколи не повинні зустрічатись магазинні чеки, паперові серветки, одноразовий посуд, упаковки від яєць та, звичайно, туалетний папір.

ТПВ-папір

Маємо надію, що таких «мешканців» в Полтавських дворах побільшає та, з часом, ми складемо залік перейшовши на наступний щабель –  сортуючи метал, тетра-паки та небезпечні відходи.

Від сьогодні на кожному під’їзді будинку Полтавського ОСББ можна ознайомитись з пам’яткою по сортуванню, тому вітаємо мешканців Полюсної, 10 з першим кроком в нове екологічно-свідоме життя і чекаємо нових  ідей та проектів!

Еколог, Ольга Макеєва

5 багатоповерхівок у Полтаві отримали компенсацію коштів за програмою підтримки ОСББ. Частину грошей, із 5 мільйонів грн закладених на цей рік,  депутати виділили на минулій сесії міської ради. Хто може долучитися до програми та на яких умовах, розповіла депутатка…
19.04.2021
До кінця  2021 року у Полтаві планують ліквідувати КП «ЖЕО №2», а будинки, які обслуговувало комунальне підприємство, передати управлінським компаніям. Це потягне за собою збільшення вартості послуг. Призначення управлінських компаній здійснює міська рада без участі мешканців. ОСББ ж самостійно обирають…
06.02.2020
Увага! Ми оголошуємо сьомий набір на навчання майбутніх керівників ОСББ.  Чому це важливо і на часі? Тому що 1 травня 2020  року вступають у дію зміни до закону “Про житлово-комунальні послуги”; Тому що ринку житлово-комунальних…
3 вересня Фонд енергоефективності розпочинає прийом заявок від ОСББ за Програмою “Енергодім” на отримання часткової компенсації витрат на термореновацію багатоквартирних будинків. Заявки подаються через усі відділення банка-партнера: http://bit.ly/2zmee6j.  Що відшкодовує грант?  ✅ проведення енергетичного аудиту;✅ розробку проектної документації та її…
Вчора, 21 березня, на форумі «Цілі сталого розвитку: полтавський вимір» було нагороджено переможців конкурс «Кращі практики реалізації енергоефективних технологій серед ОСББ та ЖБК Полтавської області».  До трійки призерів ввійшли одразу два ОСББ з Горішніх Плавень: І…
13.03.2019
Запрошуємо взяти участь  в конкурсі на кращі практики реалізації енергоефективних технологій серед ОСББ та ЖБК Полтавської області. Головна мета – популяризувати ідеї та практики енергозаощаджувальних проектів, активізувати зусилля співвласників багатоквартирних будинків задля енергомодернізації житлового фонду. Згідно експертних висновків, житловий сектор України…
запис на прийом
Підписатись на новини