Порада давніх греків сучасним полтавцям

Фото: 900igr.net

Давні греки твердо знали, що без твоєї прямої участі у житті полісу, – тобто, міста-держави, нічого не буде вирішено на твою користь. Таке розуміння обумовило демократичний устрій більшості грецьких міст. А громадянина, який уникав участі у житті полісу, називали «ідіот», що спершу не означало нерозумну, а просто байдужу людину. Еліни знали, що особистий внесок кожної людини у життя міста є запорукою позитивних змін. І, як показує досвід, античні ідеї не втратили актуальності сьогодні.

Цієї весни Толока об’єднала велику кількість людей, і що це дало? Недалекоглядно оцінювати проект лише з позиції виконаної фізичної роботи – лавки були облуплені, а стали пофарбовані. Така інтерпретація створює підстави для майбутньої розрухи. Таке ставлення до краси розбещує людину, навчає її тому, що всі їй щось зобов’язані.

Іноді, процес і розуміння важливіші за результат. Не треба бути наївними – природа фарби у тому, що вона рано чи пізно облущиться з поверхні. Природа процесу фарбування у тому, що людина виховує в собі особисту відповідальність за навколишній простір, і на власні очі бачить, що може змінити його на краще. Якщо наша мета – пофарбована лавка, ми отримаємо лише пофарбовану лавку. Якщо наша ж мета – змінити свідомість, ми отримаємо скільки завгодно пофарбованих лавок, і це лише дрібна частина того комплексу змін, які ми здійснимо у світі. Тому «Нова Полтава» ставить собі за мету змінювати не благоустрій, а свідомість.

Яке ж розуміння найнеобхідніше для змін у Полтаві? По-перше, це усвідомлення Полтави як цінності. Це не просто відносно невеликий населений пункт, у якому, на відміну від великих міст, легше дійти спільного рішення і бачення реформ. Це місто, яким хочеться пишатись. А по-друге, це бажання власної самореалізації через покращення Полтави. Критична маса людей, об’єднаних таким баченням, здатна без майданів і розмахування прапорами здійснити безкровну, але глибинну революцію, наслідки якої стануть взірцем для інших міст. Для цього потрібен лідер, який задає напрямок, і команда тактиків, які реалізують задачі у найкращий спосіб. Тут ідеалізм першого і прагматизм других гармонійно доповнюють одне одного. Це створює простір для самовираження, бо хто ж краще за кожну окрему людину знає місцеві проблеми? Прийди і зміни свій район!

Старого пса новим трюкам не навчити, кажуть в Україні. Але хіба ж старий пес не кинеться до нової їжі, якщо вона смачно пахне? І, залишаючись абсолютно вірним господарю, хіба він не здатен завести нових друзів? Насправді, не буває страху реформ, але буває брак розуміння необхідності і переваг змін. Перетворення Полтави – справа кожного.

15.07.2020
Напередодні Дня молоді Амбасадорка Фонду родини Богдана Гаврилишина у Полтавській області Юлія Городчаніна озвучила ідею створити у місті унікальні стінописи із пунктами Декларації відповідальності людини, що її написав Богдан Гаврилишин. Ініціативу підтримала ще одна випускниця Фонду – заступниця директора…
Цієї неділі говоримо з активною молоддю Полтави і Полтавщини, випускниками МЗУ про роль молоді в змінах у своїх громадах та країні, про можливості, виклики та потреби. День молоді зі змістом! Пул спікерів постійно доповнюється, але вже точно з нами дискутуватимуть: Олена Бекреньова…
Днями на сайті Полтавської міської ради з’явилися дві наші петиції. Вони насамперед покликані змінити підхід до молодіжної політики у місті. Адже йдеться про створення Молодіжної ради як повноцінного дорадчого органу, що дозволить молоді брати активну участь у вирішенні…
18.06.2020
Чудова новина – Полтавською областю починає курсувати екобус для збору небезпених відходів! Вчора еколог нашої ГО Ольга Макеєва взяла участь у семінарі-презентації «Екобус для громад Полтавщини» (у продовження співпраці з Полтавською обласною радою в проєкті «Екологічні ініціативи Полтавської області»).
До Дня молоді стартував конкурс на кращий дизайн стінопису пунктів Декларації відповідальності людини, укладеної всесвітньо відомим українцем Богданом Гаврилишиним. Стінопис буде нанесено на 3 стіни будинку управління фонтаном у центрі Парку культури та відпочинку «Перемога».
Днями Фонд родини Богдана Гаврилишина обрав свого амбасадора на Полтавщині. Подвійна приємність, бо цією людиною стала наша невтомна голова Юлія Городчаніна. І сама колишня випускниця програми Фонду відтепер Юля допомагатиме таким же молодим, активним, креативним і натхненним землякам, спраглим…
запис на прийом
Підписатись на новини