Саакашвілі вже змінює Одещину. Хто змінить Полтавщину?

Фото: zn.ua

Призначення Міхеїла Саакашвілі на посаду голови Одеської ОДА – це, мабуть, один із найбільших експериментів президента України у 2015 році. До цього Міхеїл Саакашвілі  – один з лідерів «революції троянд» і колишній президент Грузії, встиг зарекомендувати себе як один з найвідоміших реформаторів сучасності. І його прихильники, і противники визнають – він зміг за президентський термін змінити свою країну.

В Україні Саакашвілі розпочав свій шлях з посади голови Дорадчої міжнародної ради реформ. 29 травня 2015 року він прийняв українське громадянство, а наступного дня Президент України призначив його головою Одеської ОДА.

З перших днів Саакашвілі заявив про себе як про яскравого лідера. Він одразу розпочав реальне оновлення влади, оголосивши відкритий конкурс на посади 24 з 27(!) голів РДА області, які будуть звільнені. Для попередження «кумівства» пообіцяв звільняти в першу чергу тих, за кого будуть просити. На зміну їм він запросив кандидатів не тільки з Одещини, а й з усієї України.

Він дав справжнього прочухана прокуратурі області, не оминувши критикою навіть Тетяну Горностаєву – родичку нинішнього генпрокурора Віктора Шокіна.

– Це рекет, дорогенькі, – сказав Саакашвілі про тиск прокуратури й інших силових і контролюючих органів на бізнес. – Я бачив таких прокурорів, в тюрмі. З інвестора, з бізнесмена треба пилинки здувати.

То й не дивно, що вже колишній голова СБУ Валентин Наливайченко направив на Одещину додаткові сили для боротьби з корупцією. Водночас, за неповний місяць перебування на посаді вже представив триетапну програму реформ – 50 днів, 100 днів та півроку, базовими пріоритетами якої став ремонт доріг обласного значення і боротьба з корупцією на митниці. Він зробив це вже 9 червня – на 10 день перебування на посаді.

Наразі ще складно оцінити результати цієї роботи, але очевидно, що новий голова Одеської ОДА прийшов, щоб змінити правила гри. Це дуже важливо у нових політичних, економічних і соціальних умовах, зокрема в контексті майбутньої децентралізації влади в Україні. Тепер не тільки Україна буде конкурувати з іншими державами на міжнародній арені, але і кожен окремий регіон конкуруватиме з іншими. Що ж зуміє протиставити Полтавська ОДА бурхливому розвитку Одещини?

Як показує аналіз ЗМІ області, здебільшого робота виконавчої влади Полтавщини зосереджена на проблемах, пов’язаних із проведенням АТО – проведення мобілізації, допомога переселенцям, побудова оборонних споруд у зоні бойових дій, проведення церемоній нагородження та озвучення заяв. Почитати про новітні підходи в економіці Полтавської ОДА, ми на жаль, ніде не зможемо. Це і не дивно, бо нинішня влада, як і її попередники, залишається прихильниками застарілого підходу активного державного втручання в економіку. Власне, їм просто немає що сказати нового, на відміну від команди Саакашвілі в Одесі.

Головні виклики, які стають зараз перед керівником будь-якої області України – це створення умов для притоку інвестицій та розвитку малого та середнього бізнесу. Це забезпечить стабільні надходження для бюджету, створить робочі місця та забезпечить добробут краю. Але старими, радянськими методами, нових цілей не досягнути. Зараз потрібні люди нового типу мислення, зі свіжим поглядом на актуальні проблеми. Нам потрібні свої «саакашвілі» у владі!

15.07.2020
Напередодні Дня молоді Амбасадорка Фонду родини Богдана Гаврилишина у Полтавській області Юлія Городчаніна озвучила ідею створити у місті унікальні стінописи із пунктами Декларації відповідальності людини, що її написав Богдан Гаврилишин. Ініціативу підтримала ще одна випускниця Фонду – заступниця директора…
Цієї неділі говоримо з активною молоддю Полтави і Полтавщини, випускниками МЗУ про роль молоді в змінах у своїх громадах та країні, про можливості, виклики та потреби. День молоді зі змістом! Пул спікерів постійно доповнюється, але вже точно з нами дискутуватимуть: Олена Бекреньова…
Днями на сайті Полтавської міської ради з’явилися дві наші петиції. Вони насамперед покликані змінити підхід до молодіжної політики у місті. Адже йдеться про створення Молодіжної ради як повноцінного дорадчого органу, що дозволить молоді брати активну участь у вирішенні…
18.06.2020
Чудова новина – Полтавською областю починає курсувати екобус для збору небезпених відходів! Вчора еколог нашої ГО Ольга Макеєва взяла участь у семінарі-презентації «Екобус для громад Полтавщини» (у продовження співпраці з Полтавською обласною радою в проєкті «Екологічні ініціативи Полтавської області»).
До Дня молоді стартував конкурс на кращий дизайн стінопису пунктів Декларації відповідальності людини, укладеної всесвітньо відомим українцем Богданом Гаврилишиним. Стінопис буде нанесено на 3 стіни будинку управління фонтаном у центрі Парку культури та відпочинку «Перемога».
Днями Фонд родини Богдана Гаврилишина обрав свого амбасадора на Полтавщині. Подвійна приємність, бо цією людиною стала наша невтомна голова Юлія Городчаніна. І сама колишня випускниця програми Фонду відтепер Юля допомагатиме таким же молодим, активним, креативним і натхненним землякам, спраглим…
запис на прийом
Підписатись на новини