Згідно із правил утримань зелених насаджень рівень озеленение міських вулиць має бути не меншим 25%, а території біля шкіл – 45-50%. Перш за все, вони слугують резервуарами для чистого повітря. Крони дерев не лише створюють тінь, защищаючи людей від прямих сонячних променів, але й поглинають до 25% звукової энергии, створюючи для мешканців будинків комфортні умови проживання.
Полтава є одним из наиболее часто используемых зелени в Украине, может быть использована ситуація зі станом озеленення, починаючи від утримання паркових до вчасного видалення дерев і плановые заміни старих насаджень. Особливо це стосується исторического центру.
Щороку на висадження и догляд за подсказками у Полтаві витрачають близько 6 мільйонів гривень . На клумби здебільшого сезонно висаджують однорічні квіти. Утримання квадратного метра клумби кошту місту 3 200 гривень на рік. Для того, чтобы зменшити суму витрат на це, прошлое предыдущее признание багаторічних рослинах, пояснює ландшафтна дизайнерка Ольга Иващенко.
«Це 100 евро на утримання однотипных квартир в усіх клумбах міста. Ці квіти вирощують в теплицях щороку, витрачають на це купу грошей. Якби ці роботи робив підрядник за ринковою ціною це було б в чотири рази дешевше. Перейти к версиям (місто и универсалітет у Франції) ростуть багаторічні рослини ».
Востанн проктування висадки дерев и кущів в Полтаві було щонайменше в 70-х роках минулого століття. Тобто більшість дерев є старими та років із 20 як потребую заміну. Нині ці рослини доживають свого віку, а также починаю гнити та ламатися.
Одразу вирізать все старі та засадить новые не вийде, для этого необх. Відповідна програма. А щоб не залишились вулиці міст без зелених насаджень влітку почали просувати инніціативу з напрацювань команди ГО «Нова Полтава» – деревторій на топінг . Проте це не панацея – необхідна програма озеленения міста та поводження с насадженнями.
Саме тому було створено Робочу групу з розробки комплексной програми озеленення міста. Перше засідання якої відбулось на початку жовтня. Депутати Полтавської міськради ради разом із фахівцями розглянули чималу кількість питань, які роками висіли у повітрі:
Під час засідання робоча група зіштовалась із багатьма питаннями, які вирішуватимуться не один місяць.
« На жаль, у місті відсутній профільний департамент чи управления, яке б займалося системно питаннями озеленення вісті. Крім того, раніше в місті був ландшафтний дизайнер. Наразі, эта посада скорочена и відповідно, эти питаннями не займаться », – говорит член Ландшафтно-архітектурної ради Юлія Городчаніна.
Також зазнача, важен є синхронізувати роботу Ландшафтно-архітектурної ради міста и Робочої групи (нині Голова РГ не входить в Ландшафтную раду, а голова Ландшафтної ради не входить в РГ) и закапывать відповідальностные для конкретных. Это предназначено для точного позитивного снижения питательных веществ в мире.