23.10.2021 09:55
Що не так з озелененням у Полтаві та що з цим робити

Згідно із правил утримань зелених насаджень рівень озеленение міських вулиць має бути не меншим 25%, а території біля шкіл – 45-50%. Перш за все, вони слугують резервуарами для чистого повітря. Крони дерев не лише створюють тінь, защищаючи людей від прямих сонячних променів, але й поглинають до 25% звукової энергии, створюючи для мешканців будинків комфортні умови проживання.

Полтава є одним из наиболее часто используемых зелени в Украине, может быть использована ситуація зі станом озеленення, починаючи від утримання паркових до вчасного видалення дерев і плановые заміни старих насаджень. Особливо це стосується исторического центру.

Щороку на висадження и догляд за подсказками у Полтаві витрачають близько 6 мільйонів гривень . На клумби здебільшого сезонно висаджують однорічні квіти. Утримання квадратного метра клумби кошту місту 3 200 гривень на рік. Для того, чтобы зменшити суму витрат на це, прошлое предыдущее признание багаторічних рослинах, пояснює ландшафтна дизайнерка Ольга Иващенко. 

«Це 100 евро на утримання однотипных квартир в усіх клумбах міста. Ці квіти вирощують в теплицях щороку, витрачають на це купу грошей. Якби ці роботи робив підрядник за ринковою ціною це було б в чотири рази дешевше. Перейти к версиям (місто и универсалітет у Франції) ростуть багаторічні рослини ».

Востанн проктування висадки дерев и кущів в Полтаві було щонайменше в 70-х роках минулого століття. Тобто більшість дерев є старими та років із 20 як потребую заміну. Нині ці рослини доживають свого віку, а также починаю гнити та ламатися.

Одразу вирізать все старі та засадить новые не вийде, для этого необх. Відповідна програма. А щоб не залишились вулиці міст без зелених насаджень влітку почали просувати инніціативу з напрацювань команди ГО «Нова Полтава» – деревторій на топінг . Проте це не панацея – необхідна програма озеленения міста та поводження с насадженнями.

Саме тому було створено Робочу групу з розробки комплексной програми озеленення міста. Перше засідання якої відбулось на початку жовтня. Депутати Полтавської міськради ради разом із фахівцями розглянули чималу кількість питань, які роками висіли у повітрі:

  • паспортизація паркових зон;
  • інвентаризація зелених насаджень;
  • виявлення вільних площ під озеленення в т.ч. кущами, багаторічними травами по мікрорайонах міста;
  • зміни до проктурирования по мораторию на топінг дерев;
  • приїзд арбориста та збір пропозицій по обстеженню вікових дерев у місті, як, наприклад, пам’ятку природи дуб Шевченка.

Під час засідання робоча група зіштовалась із багатьма питаннями, які вирішуватимуться не один місяць.

« На жаль, у місті відсутній профільний департамент чи управления, яке б займалося системно питаннями озеленення вісті. Крім того, раніше в місті був ландшафтний дизайнер. Наразі, эта посада скорочена и відповідно, эти питаннями не займаться », – говорит член Ландшафтно-архітектурної ради Юлія Городчаніна. 

Також зазнача, важен є синхронізувати роботу Ландшафтно-архітектурної ради міста и Робочої групи (нині Голова РГ не входить в Ландшафтную раду, а голова Ландшафтної ради не входить в РГ) и закапывать відповідальностные для конкретных. Это предназначено для точного позитивного снижения питательных веществ в мире.

 

 

08.02.2022
Наявність газонів у містах асоціювалися із безпекою, чистотою та благополуччям. Такий штучно створений трав’яний покрив красивий та підкреслює архітектурні композиції. Проте мало хто задавався питанням, чи корисний він? Як виявляється, для сучасного міста – ні. Що таке газони та звідки…
17.12.2021
З 10 грудня вступив в дію Закон про обмеження обігу пластикових пакетів. На першому етапі заборона стосується тонких і надтонких та оксорозкладних пластикових пакетів – тих, в які зазвичай покупці складають товар. Тепер надавати їх безоплатно в…
05.08.2021
Останні роки у Полтаві та інших містах України активно обговорюється нерозбірлива обрізка дерев, коли на вулицях міст замість зелених красенів залишаються лише страхітливі обрубки, які за пару років так-сяк жевріють, а потім тихо помирають. Через це у багатьох містах…
20.07.2021
Прийом документів до участі в установчих зборах Молодіжної Ради Полтавської міської територіальної громади триватиме до 26 липня включно. Раніше ж зазначені терміни були до 12-го липня. Подовжили терміни для того, щоб всі охочі встигли зібрати необхідний кейс для участі…
14.05.2021
У Полтавській громаді часто зустрічаються відпрацьовані автомобільні шини на прибудинкових територіях, клумбах та дитячих майданчиках. Також їх нерідко використовують, як відбійники для автівок. Проте мало хто задумувався, чому такого дворового «мистецтва» неможливо знайти у європейських країнах. Заборона на використання автопокришок…
26.04.2021
В Європі та багатьох країнах світу давно відмовились від пластику на кладовищах. Альтернативою стали живі квіти та охайна територія довкола могили. Багато громад в Україні та Полтавщині теж приєднались до цієї екологічної практики. Проте в самому обласному центрі питання…
запис на прийом
Підписатись на новини