Що приховує Лев Жиденко?

Журналісти нашої газети зустрілися з відомим полтавцем та ідейним натхненником Відкритої громадської платформи «Нова Полтава» Левом Жиденко. Ми поставили йому питання, які надходять в редакцію від наших читачів. 

– Полтавців дуже цікавить питання, з яких джерел йде фінансування Відкритої громадської платформи «Нова Полтава»? 

– Я дотримуюсь думки, що звичайні люди завжди повинні знати, за які кошти фінансується той, чи інший громадський проект. Адже не рідко за певним політиком, чи громадським діячем, може стояти зовсім інша людина, яка переслідує якісь власні меркантильні інтереси. Тому обома руками за повну відкритість в нашій діяльності.

Добре, що люди цікавляться, звідки кошти на оренду офісу, інформаційну кампанію, залучення професіоналів до нашої роботи. Це гарний знак після «гречаної» історії Полтави. Скажу відверто, на сьогоднішній день, враховуючи не дуже великі витрати, все фінансування я взяв на себе. Втім, зараз ми намагаємося залучити до нашої діяльності соціально активних та відповідальних полтавських підприємців, які також візьмуть на себе частину фінансування нашого проекту. Вже понад 20 полтавських підприємців звернули ся до нас з пропозиціями підтримки. Інформація про кожного «донора» проекту буде обов’язково опублікована. Але зазначаю, що з тими, хто хоче отримати певні преференції в майбутньому, ми не співпрацюємо. А з тими, хто хоче змінити систему влади в місті на краще, нам по дорозі.

– Це правда, що Ви співвласник мережі магазинів АТБ? 

– Вже декілька років я є одним з керівників енергетичної компанії з великим колективом. А стосовно АТБ скажу наступне: коли я, наприкінці 90-х років, навчався в університеті в Дніпропетровську, тоді створювалась мережа АТБ. Декілька моїх знайомих там працювали і тому я знаю, як була побудована найбільша мережа продуктових магазинів з найнижчими цінами. Але я не співвласник АТБ – це вже перебільшення.

Насправді я один з інвесторів мережі соціальних магазинів «Аврора». 4 роки тому, замість того, щоб купити собі квартиру, вклав гроші в, на той час, новий проект «Аврора». Враховуючи, що тоді, при владі злочинців Януковича, я був опозиційним депутатом і за словом в карман не ліз, на мій бізнес здійснювався тиск. Тому, відверто скажу, що «вкладувався» я в цей проект формально, через своїх друзів. По-іншому тоді було ніяк.

Інакше сотні людей, що працюють в магазинах, втратили б роботу, а я – свої заощадження. В результаті, виграли всі: люди мають роботу, а покупці мають можливість купувати товари за значно дешевшими цінами ніж в інших магазинах.

– А не тому так дешево, що торгуєте контрабандою чи конфіскатом?

– «Аврора» не завозить товар, а купує його у понад 240 постачальників. А ціни нижчі ніж скрізь, лише тому, що це соціальні магазини з мінімальною націнкою. До речі, вітчизняному бізнесу час зрозуміти, що заробляти потрібно на об’ємах продажів, а не на накрутці ціни.

– Гроші на «Нову Полтаву» не краще було б віддати на потреби АТО?

– Про допомогу АТО я ніколи не забував і не забуду, але в ніякому разі не буду цього афішувати. Я не хочу, щоб це виглядало, як робота на публіку. Допомога АТО має бути як у церкві – ти, совість та Бог. Я прекрасно розумію, що в країні йде війна і намагаюся допомагати по мірі своїх сил нашим військовим. Але в той же час я впевнений, що перемогти у цій війні ми зможемо тільки тоді, коли побудуємо сильну і заможну країну.

Наші воїни хочуть повернутися у комфортне місто, хочуть щоб їх родини жили в достатку, їздили по рівним та безпечним дорогам. Ми, по суті, відкриваємо тут другий фронт: фронт боротьби за комфортну та європейську Полтаву.

– Відкрита громадська платформа «Нова Полтава» створена під вибори мера міста?

– Так вже склалося в нашій країні, що люди, ошукані недобросовісними політиками, навчені не довіряти подібним ініціативам. Втім, хочу запевнити, що ми створили відкриту громадську платформу, яка залучає до роботи простих полтавців та професіоналів, що бажають змінювати і змінюватися. Мета нашої роботи – не тільки підготувати місто до змін, але і підготувати нові кадри, які втілюватимуть в життя ці зміни. Тому, можливо, хтось з нашої команди ініціативних полтавців все ж таки виявить бажання балотуватися на посаду міського голови Полтави. Не виключаю можливості, що команда «Нової Полтави» запропонує і мою кандидатуру на виборах мера міста. Втім, це питання на перспективу. Ми не збираємося чекати виборів, а вже сьогодні своїми силами працюємо над реалізацією наших проектів, які повинні змінити наше місто вже зараз. Не будучи в авангарді влади теж можна розвивати Полтаву.

Цієї неділі говоримо з активною молоддю Полтави і Полтавщини, випускниками МЗУ про роль молоді в змінах у своїх громадах та країні, про можливості, виклики та потреби. День молоді зі змістом! Пул спікерів постійно доповнюється, але вже точно з нами дискутуватимуть: Олена Бекреньова…
Днями на сайті Полтавської міської ради з’явилися дві наші петиції. Вони насамперед покликані змінити підхід до молодіжної політики у місті. Адже йдеться про створення Молодіжної ради як повноцінного дорадчого органу, що дозволить молоді брати активну участь у вирішенні…
  У понеділок в офісі ГО «Нова Полтава», що на вулиці Котляревського, 6, гостинно відкрив двері молодіжний воркшоп «Активуй!». Цей освітній проєкт став можливим завдяки перемозі «Нової Полтави» у конкурсі проєктів…
  Полтава цілком може стати одним із чотирьох пілотних міст, де буде внесено зміни до Статуту міста та містобудівної документації. З такою ініціативою до міської влади та всіх зацікавлених партнерів вийшла громадська організація «Нова Полтава». А поштовхом до…
Східноєвропейський центр багатопартійної демократії (СЦБД) оголошує конкурс на набір учасників в школи демократії у Львові, Одесі, Полтаві, Дніпрі та Києві на новий навчальний 2019-2020 рік.  Це вже другий набір слухачів у Полтаві, партнером якого виступає ГО…
Ми занепокоєні величезною шкодою, яку приносять повітряні кульки, та пропонуємо дошкільним та середнім навчальним закладам, зокрема випускним класам, директорам закладів освіти і батькам відмовитись від традиційних запусків у небо повітряних кульок на святкових заходах, зокрема під час…
запис на прийом
Підписатись на новини