15.11.2017 15:42
Що сказав Обама на саміті в Чикаго

Це фрагмент дискусії з Бараком Обамою на одному з практичних занять, що проходили на саміті в Чикаго

Обама вступав у такі дискусії лише кілька разів. Намагаючись не шуміти, без ажіотажу, охоронців і свити він переходив з аудиторії в аудиторію, сідав на найближчий вільний стілець і активно знайомився з людьми, що сиділи поруч. Правда, тихо – виходило не завжди. Іноді модератори робили «гальорці» зауваження. Обама вибачався, замовкав, але в підсумку дискусія все одно переривалася, і він змушений був висловлюватися по темі панелі.

«Хтось із вас помітив одну думку, з якою я згоден – робота в уряді допомагає розширити горизонти. Наприклад, якщо ви займаєтеся якимось крутим проектом в сфері освіти, науки або технології ваш проект дійсно потрібен! І замість того, щоб витрачати час на побудову бренду, просто знайдіть фінансування, щоб залучити до участі в проекті 2000 дітей. Всього одна зміна в акті Конгресу може різко збільшити кількість таких діток до 10 або навіть 15 мільйонів! Щоб ви розуміли, масштаби – це вартість всього одного або двох винищувачів С-16. Тому, політика – це важливо, і це має значення.

Але виникають два запитання. Перше: як зробити так, щоб люди не відверталися від політики, а навпаки, хотіли б в ній брати участь? І другий – як зробити так, щоб розумні, найрозумніші хлопці й дівчата, в якийсь момент вирішили: це те, чим я хотів би займатися!».

Якщо чесно, у мене немає відповідей на ці запитання. Але я вірю, що політика стає більш привабливою, коли люди беруть участь в ній. Такі, як я або Ренці (прем’єр-міністр Італії) – нам вдалося залучити молоде покоління в свої виборчі кампанії. І коли вони стали частиною команди, вони зрозуміли, що це насправді цікаво і захоплююче.

Молоде покоління ставиться до політики цинічно. Вони не голосують.

І я щиро вважаю, що кампанії, які спочатку звернені до молодих людей і ставлять собі за мету дати їм реальну владу, можуть і здатні змусити їх задуматися про те, що політика може стати їх майбутньою кар’єрою.

Другий аргумент приходу молоді в політику – це перемога. Громадська діяльність дає молодому поколінню розуміння важливості голосування на виборах. А це, в свою чергу, призводить до перемог тих, хто дійсно хоче робити все по-новому – вони відчують, що є якась основа – виборці, готові їх підтримати. А  надалі у вас буде можливість залучати до держслужби прекрасних фахівців на різні посади.

Але проблема в тому, що зараз ми знаходимося в негативному циклі – молоде покоління ставиться до політики цинічно. Вони не голосують. В результаті молоді та активні кандидати не перемагають, а представники старої гвардії й корумповані авторитарні структури захоплюють все більше і більше влади в безлічі країн. Це робить людей ще більш цинічними, довіра падає, і погана політика перемагає знову і знову.

І питання не в протистоянні громадського або комерційного сектора з політикою. А в тому, що ви, так чи інакше, вже знаходитеся в політиці і несете відповідальність за громадську культуру, яку прищеплюєте. Ваша діяльність не повинна збільшувати рівень цинізму, недовіри, що підсилюють погану політику. Політику необхідно наповнювати метою і реальним бажанням залучити до неї ще більше молодих людей.

Рано чи пізно це призведе до того, що купка молоді навколо вас задумається: «Адже якщо я туди піду і впораюся з усім цим божевіллям, що відбувається в політиці, за мною стоятиме ціла армія, якій це потрібно, їм не все одно, що я роблю”.

І останнє. Я зараз звертаюся до тих з вас, хто працюють в ЗМІ і медіа – не варто нав’язувати ідею, що політика неефективна і не може принести результат. Наприклад, коли я, Матео або будь-який інший політик, робимо якісь правильні або навіть приголомшливі речі, про це не пишуть. У ЗМІ потрапляє половина або навіть тільки третина з того, що ми робимо. При цьому люди дуже люблять повторювати: «Це жахливо. Який провал. У вас не вийшло. Ми так розчаровані».

В результаті ми не отримуємо публічної підтримки навіть у хорошому. Можливо, ми отримаємо її пізніше. Але прямо зараз таке ставлення живить цинізм і скептицизм.

У нас в Білому домі всюди висіли стікери «Fight cynicism» і «Guard against cynicism». Я думаю, що наш власний цинізм – це те, що заважає нам залучати молодих людей. І справа не в тому, що вони не хочуть брати на себе відповідальність, вони просто відчувають себе самотніми, незахищеними і без будь-якої підтримки. І тоді з’являються кілька людей з манією величі, як я, які хочуть добитися свого і всупереч усьому».

матеріали журналу «Новое время»

10.11.2021
Цінуємо нашу постійну і різноманітну співпрацю з Полтавською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Олеся Гончара. Цього разу це була “Антикорупційна мафія: місто проти корупції” з десятикласниками з 38 школи. У Києві за цією грою влаштовують турніри,…
Днями Фонд родини Богдана Гаврилишина обрав свого амбасадора на Полтавщині. Подвійна приємність, бо цією людиною стала наша невтомна голова Юлія Городчаніна. І сама колишня випускниця програми Фонду відтепер Юля допомагатиме таким же молодим, активним, креативним і натхненним землякам, спраглим…
Напередодні Міжнародного дня боротьби за права жінок пропонуємо поговорити про гендер та жінку в українській мові. Мова – це не лише засіб спілкування, а й спосіб вираження нашого світосприйняття. Українська мова в останні…
Місто критично потребує нової якості політики! Школа депутата – це підготовка політичних лідерів на нових принципах, відповідно до сучасних викликів. За три місяці навчань слухачі Школи отримають необхідні знання та навички,…
06.02.2020
Увага! Ми оголошуємо сьомий набір на навчання майбутніх керівників ОСББ.  Чому це важливо і на часі? Тому що 1 травня 2020  року вступають у дію зміни до закону “Про житлово-комунальні послуги”; Тому що ринку житлово-комунальних…
НАБІР НА ПРОГРАМУ “МОЛОДЬ ЗМІНИТЬ УКРАЇНУ – ПОЛТАВЩИНА” ФОНДУ РОДИНИ БОГДАНА ГАВРИЛИШИНА! Програма для молодих патріотичних мешканців та мешканок Полтавщини, які бажають бути активними у громадському житті краю та України та готові бути рушійною…
запис на прийом
Підписатись на новини