14.05.2021 15:18
Шкідливий благоустрій: чи потрібне дворове «мистецтво» з шин та що з цим робити

У Полтавській громаді часто зустрічаються відпрацьовані автомобільні шини на прибудинкових територіях, клумбах та дитячих майданчиках. Також їх нерідко використовують, як відбійники для автівок. Проте мало хто задумувався, чому такого дворового «мистецтва» неможливо знайти у європейських країнах.

Заборона на використання автопокришок на комунальній території та громадських місцях починає набирати популярності і в Україні. Чому – розповімо нижче.

Чим небезпечні відпрацьовані шини

Відпрацьовані автомобільні покришки є відходом четвертого класу небезпеки. До їх складу входить понад 120 шкідливих хімічних речовин, більшість із них є сильними канцерогенами. З часом шини старіють, тріскаються та розпадаються на мікрочастинки, які забруднюють повітря, ґрунт, а канцерогенні речовини потрапляють до ґрунтових вод. Шини досить легко займаються, а при спаленні виділяються у повітря високотоксичні речовини. Розкладається вони у землі понад 100 років.

Окрім того, влітку під спекотним сонцем гума нагрівається й всі канцерогени випаровуються та є небезпечними для тих, хто їх вдихає. Вчені довели, що вони викликають генетичні зміни у наворожених, онкологічні захворювання та органів дихання.

Нерідко відпрацьовані автомобільні покришки можна зустріти на дитячих та спортивних майданчиках, як елементи гойдалок тощо. Проте там є металеві нитки, об які дитина може травмуватись.

Зонування та безпека клумб і відбійники

Нерідко у полтавських дворах можна зустріти огородження прибудинкової території та клумб у вигляді пофарбованих або просто закопаних шин. Здебільшого вони там з’явились через ініціативу окремої людини або групи людей, проте ніхто не питав у всіх мешканців будинку, подобається такий благоустрій їм, чи ні.

Дехто використовує шини для безпеки певної території, проте безпечно не там, де захаращено і наставлено багато камер, а там, де навпаки все прозоро та ходять люди. Чим більше ми дозволятимемо захаращувати двір, тим менш комфортним він буде.

Їх можна замінити невисокою огорожею, зеленими насадженнями, камінням, високим бордюром, тощо.

У Києві та інших українських громадах почали вводити заборону на застосування автомобільних шин на комунальній території. За такий благоустрій передбачені штрафи. Зокрема, в Новоселівській ОТГ Полтавського району за використання шин для облаштування клумб та відбійників порушники отримають припис, а потім на них очікує адміністративний штраф у розмірі 1360 гривень.

 

 

 

 

 

05.08.2021
Останні роки у Полтаві та інших містах України активно обговорюється нерозбірлива обрізка дерев, коли на вулицях міст замість зелених красенів залишаються лише страхітливі обрубки, які за пару років так-сяк жевріють, а потім тихо помирають. Через це у багатьох містах…
20.07.2021
Прийом документів до участі в установчих зборах Молодіжної Ради Полтавської міської територіальної громади триватиме до 26 липня включно. Раніше ж зазначені терміни були до 12-го липня. Подовжили терміни для того, щоб всі охочі встигли зібрати необхідний кейс для участі…
26.04.2021
В Європі та багатьох країнах світу давно відмовились від пластику на кладовищах. Альтернативою стали живі квіти та охайна територія довкола могили. Багато громад в Україні та Полтавщині теж приєднались до цієї екологічної практики. Проте в самому обласному центрі питання…
18.06.2020
Чудова новина – Полтавською областю починає курсувати екобус для збору небезпених відходів! Вчора еколог нашої ГО Ольга Макеєва взяла участь у семінарі-презентації «Екобус для громад Полтавщини» (у продовження співпраці з Полтавською обласною радою в проєкті «Екологічні ініціативи Полтавської області»).
20.02.2020
Уперше за всю історію економічного форуму у Давосі визначено, що п’ять найбільших світових ризиків – це екологічні ризики. Кліматичні катастрофи, втрати біорізноманіття та руйнування наземних і водних екосистем – це лише вершина айсбергу. Актуальним на сьогодні є…
24.09.2019
21 вересня, у Всесвітній день чистоти, полтавці не лише прибирали, а й займалися екологічною просвітою. Адже після прибирання двох парків – Прирічкового та «Перемога» й ставків у мікрорайоні Огнівка, ГО «Нова Полтава» влаштувала у центрі міста «Poltava Eco Family…
запис на прийом
Підписатись на новини