13.09.2017 13:02
СОРТУВАТИ СМІТТЯ – ЛЕГКО!??

З 1 січня 2018 року Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне.

Система поводження з відходами в Україні дуже недосконала, кількість відходів збільшується, а сама система регресує. Державні органи у цій галузі є недостатньо компетентними, а, відтак, до європейських країн нам ще далеко. Але все починається з малого, з наступного року Україна має шанс опинитись на крок ближче до прогресивних та розвинутих країн.

На сьогоднішній день наша країна стикнулась з глобальною проблемою засмічення вулиць та переповнення без того нелегальних полігонів та сміттєзвалищ, замість того щоб розумно змусити «сміття» працювати на благо країни. Саме тому актуальною є розробка комплексної програми роздільного збору сміття у м. Полтава та в Україні в цілому.

З точки зору екології відходи є важливим місцевим фактором забруднення та основним джерелом довготривалої негативної дії на довкілля. Низький рівень використання відходів для переробки призводить до накопичення їх у навколишньому природному середовищі і спричиняє його забруднення. Найбільшої гостроти набула проблема твердих побутових відходів, пов’язана, насамперед, з їх збиранням, сортуванням і знешкодженням чи утилізацією. Зорієнтованість винятково на вивезення та захоронення відходів ніколи не забезпечувала і не може забезпечувати необхідну нейтралізацію їх шкідливого впливу на навколишнє середовище.

1469795675-5310

Якість поділу сміття залежить від активності і свідомості учасників процесу на всіх етапах. Поділ сміття знаходиться під відповідальністю кожного окремо взятого громадянина країни. Справді, щоб система вибіркового збору сміття приносила очікувані результати, необхідна активна участь кожного, хто викидає сміття. Без цього застосування системи місцевими органами влади буде неефективно. Поділ сміття також вимагає певного часу і докладання зусиль для навчання жителів. Сортування сміття передбачає наявність відповідних контейнерів для кожного виду сміття на спеціально виділеному майданчику-стоянці і такий розподіл побутових відходів.

Відповідно до Наказу N 133 Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Про затвердження Методики роздільного збирання побутових відходів зазначено порядок та правила сортування, інформацію про технологічні схеми роздільного збирання ТПВ, організацію проведення агітаційної роботи щодо безпечного в санітарно-епідемічному та екологічному відношенні поводження з ТПВ. Положення   цієї   Методики   застосовуються   під   час розроблення схем санітарного очищення населених пунктів,  місцевих програм   поводження    з    побутовими    відходами,    виконання техніко-економічних  обґрунтувань впровадження сучасних технологій поводження з побутовими відходами.Кожен мешканець нашої країни протягом року, згідно з даними Національної комісії з регулювання у сфері енергетики й комунпослуг (НКРЕКП), продукує в середньому близько 400 кілограмів сміття та побутових відходів. Таким чином в Україні вже накопичилося близько 36 мільярдів тонн непотребу, з яких 1,6 мільярда тонн – токсичні й небезпечні відходи (батарейки, люмінесцентні лампи, акумулятори тощо). Відтак проблема утилізації сміття є однією з найгостріших проблем міст і практично всіх сільських населених пунктів. Не надто втішний стан сміттєзвалищ та полігонів твердих побутових відходів і на Полтавщині.

Загалом у нашій області функціонує близько 700 легальних сміттєзвалищ і полігонів твердих побутових відходів (ТПВ). А ще маємо тисячі несанкціонованих сміттєзвалищ попід лісами й лісосмугами, у заплавах річок, поблизу ставків…

Урвище для сміття у Макухівці створили одразу після війни – у 1945 році. Туди скидали все: від побутових відходів, до ртуті. Наразі звалище розрослося з передбачених під нього 17 гектарів до 25. В окремих місцях смітник сягає до 60 метрів заввишки. Дані статистики вражають, тому постає питання «майже примусового» запровадження інформаційної політики роздільного збору сміття.

3-0.dfghfh

Тому «Нова Полтава» разом із дружніми громадськими організаціями проводить щороку екологічно орієнтовані заходи задля розвитку екологічно безпечного міста.

Нагадуємо, що протягом квітня проходив конкурс зі збору відсортованого сміття серед шкіл м. Полтави, який вчергове відбувся у рамках проекту «ЧистоТак!». Спільними зусиллями активістів Відкритої громадської платформи «Нова Полтава» та ГО «Еколтава» було проведено 16 роз’яснювальних лекцій для школярів з метою популяризації екологічно безпечного способу життя та необхідності сортування сміття.На екологічному фестивалі «Чистоfest «Сади» переможці – ЗОШ № 35  були нагороджені сертифікатом на встановлення контейнерів для вторинної сировини (сортованого сміття) в приміщенні та  на території школи, і вже 7 вересня 2017 року школярі та дирекція Крутого берегу отримала 12 професійних контейнерів для збору паперу та пластику. 

20841822_2015542318668407_6100570929721658647_n
21432711_2015542242001748_6154319017024855079_n

Ольга Макеєва

08.02.2022
Наявність газонів у містах асоціювалися із безпекою, чистотою та благополуччям. Такий штучно створений трав’яний покрив красивий та підкреслює архітектурні композиції. Проте мало хто задавався питанням, чи корисний він? Як виявляється, для сучасного міста – ні. Що таке газони та звідки…
17.12.2021
З 10 грудня вступив в дію Закон про обмеження обігу пластикових пакетів. На першому етапі заборона стосується тонких і надтонких та оксорозкладних пластикових пакетів – тих, в які зазвичай покупці складають товар. Тепер надавати їх безоплатно в…
10.11.2021
Цінуємо нашу постійну і різноманітну співпрацю з Полтавською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Олеся Гончара. Цього разу це була “Антикорупційна мафія: місто проти корупції” з десятикласниками з 38 школи. У Києві за цією грою влаштовують турніри,…
23.10.2021
Згідно із правил утримань зелених насаджень рівень озеленение міських вулиць має бути не меншим 25%, а території біля шкіл – 45-50%. Перш за все, вони слугують резервуарами для чистого повітря.
05.08.2021
Останні роки у Полтаві та інших містах України активно обговорюється нерозбірлива обрізка дерев, коли на вулицях міст замість зелених красенів залишаються лише страхітливі обрубки, які за пару років так-сяк жевріють, а потім тихо помирають. Через це у багатьох містах…
20.07.2021
Прийом документів до участі в установчих зборах Молодіжної Ради Полтавської міської територіальної громади триватиме до 26 липня включно. Раніше ж зазначені терміни були до 12-го липня. Подовжили терміни для того, щоб всі охочі встигли зібрати необхідний кейс для участі…
запис на прийом
Підписатись на новини