02.07.2018 17:50
Стратегія пластмас у Європейському Союзі

Після встановлення Китаєм обмеження на імпорт твердих побутових відходів, в тому числі змішаних пластмас, 16 січня цього року Комісія прийняла першу в Європі стратегію пластмас.

Ben Messenger

Боротьба з одноразовою тарою є ключовою в стратегії, адже вона складає близько половини всіх пластмас, які використовують у ЄС. За рік європейці утворюють 25 мільйонів тонн пластикових відходів, але менше 30% переробляється. У світі пластмаса складає 85% пляжного сміття. За даними Комісії мікропластика, виявлена ​​в повітрі, воді та їжі, має невідомий вплив на здоров’я. Слід сподіватися, що Стратегія пластмас змінить спосіб розробки, виробництва, використання та переробки продукції.

 

Де використовується пластик у Єропі:

Де використовується пластик у Європі

Предмети, які знаходяться на пляжах ЄС:

Предмети на пляжах ЄС

 

«З нашої пластмасової стратегії ми закладемо основи для нової кругової економіки пластмас і залучимо до неї інвестиції», – пояснює віце-президент Jyrki Katainen, відповідальний за робочі місця, зростання, інвестиції та конкурентоспроможність. – «Це допоможе зменшити кількість пластикових відходів на суші, в повітрі та на морі, а також передбачає нові можливості для інновацій, конкурентоспроможності та високої якості робочих місць. Відмінна можливість для європейської промисловості розвивати глобальне лідерство в нових технологіях та матеріалах. Споживачі мають можливість зробити усвідомленний вибір».

 

Комісія заявляє, що в рамках свого підходу прийняла Структуру моніторингу, яка складається з набору по десяти ключовим показникам, що охоплюють кожний етап циклу, і вимірюватиме прогрес у напрямку переходу до кругової економіки на рівні ЄС та на національному рівні. Відповідно до нової стратегії Європейський союз буде:

– Розроблювати нові правила упаковки для поліпшення переробки пластмас, що використовуються на ринку, та збільшити попит на перероблений пластичний матеріал. Комісія також заявляє, що працюватиме з виробниками упаковки, щоб допомогти їм бути більш стійкими та циклічними (наприклад, методологія оцінки життєвого циклу), а також стимулювати інновації та інтелектуальні варіанти дизайну (наприклад, за допомогою узгоджених та ефективних схем розширеної відповідальності).

– Стримувати пластикові відходи: на додаток до існуючих заборон і зборів для одноразових пластикових пакетів нові плани підтримують національні кампанії з підвищення екологічної обізнаності. Комісія також приймає заходи щодо обмеження використання мікропластиків та фіксації міток для біорозкладаних та компостувальних пластиків.

– Припинити забруднювати море: нові правила приїзду суден на причалі будуть стосуватися морського сміття, щоб зібрані відходи не залишалися у водах.

– Залучення інвестицій та інновацій: Комісія заявляє, що надасть інструкцію національним органам влади та європейським підприємствам щодо мінімізування пластикові відходи у джерела. Підтримка інновацій буде збільшена, а додаткові 100 млн. євро фінансуватимуться за рахунок переробки пластмас.

– Зміни у світі: Європейський Союз буде працювати з партнерами з різних країн світу, щоб розробляти глобальні рішення та розробляти міжнародні стандарти.

 

«Ми, європейські виробники пластмас, прагнемо забезпечити високі темпи повторного використання і переробки з метою досягнення 60% для пластикової упаковки до 2030 року. Це допоможе досягти нашої мети 100% повторного використання, переробки та відновлення всієї пластмасової упаковки на Європейського рівня до 2040 року».

Karl-H. Foerster
виконавчий директор PlasticsEurope

 

«Європейська комісія демонструє готовність боротися з кризою пластичного забруднення. Але зараз необхідно створити законодавство, щоб різко скоротити споживання одноразових пластикових виробів та упаковки протягом терміну дії цієї комісії».

Delphine Lévi Alvarès
координатор Rethink

 

«Наші моря задихаються від пластику. Ми близькі до точки повернення, а це означає, що урядам і підприємствам прийшов час зіткнутися з реальністю».

Carsten Wachholz

of the European Environmental Bureau

 

НАСТУПНІ КРОКИ

Пропонована нова Директива про портові прийомних пристроях тепер буде передана до Європейського Парламенту та Ради для прийняття.

Відповідно до вимог регулювання Комісія представить пропозицію по одноразовим пластиків пізніше в 2018 році. Зацікавлені сторони повинні були до 12 лютого 2018 року внести свій вклад в проведення публічних консультацій.

Комісія також приступить до роботи з перегляду Директиви про упаковку і упаковці відходів і підготує керівні принципи щодо окремих зборів та сортування відходів, які будуть випущені в 2019 році.

 

РЕАКЦІЯ НЕУРЯДОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

Rethink Plastic, союз європейських НУО, який в липні минулого року направив відкритий лист до Комісії, в якому міститься заклик до випуску стратегії, каже, що він вітає намір, щоб вся пластмасова упаковка на ринку ЄС могла бути повторно використана або перероблена до 2030 року. Проте, він попереджає, що відсутність чіткої мети та “рентабельної” рециркуляції, зменшує значення мети.

Комісія також оголосила про заборону на оксопластік. «Це важлива екологічна перемога. У реальному кругової економіці немає місця для оксопластіка», – каже Дельфіна Леві Альварес, координатор Rethink Plastic.

Европейском екологічним бюро, яке є членом Rethink Plastics підтримало ініціативу. «Ми вітаємо ініціативу, – каже Карстен Ваххольц з EEB. – Але Європейська комісія повинна тепер приступити до юридично зобов’язуючим заходам для скорочення доступності конкретних одноразових пластикових виробів, зробити упаковку багаторазовою і легко утилізованою, а також обмежити використання мікропластику».

Zero Waste Europe попереджала про відсутність цілей. «Ця стратегія буде реалізована як початковий крок до підвищення обізнаності про пласмасове забруднення та зміни нашого підходу до пластмаси, – говорить Аріадна Родріго, учасник кампанії з питань політики в області Zero Waste Europe. – Однак, з огляду на актуальність і масштаб проблеми, Комісія не досягнула реальних змін»

 

ПЛАСМАСОВА ПРОМИСЛОВІСТЬ

Торгова асоціація PlasticsEurope також заявляє, що вітає ініціативу і підтримує створення спільного бачення для кругової і ресурсоефективної Європи.

«Це крок у правильному напрямку, оскільки жодного пластику не повинно виявитися в навколишньому середовищі», – зробив висновок Карл-Х. Ферстер, виконавчий директор PlasticsEurope.

«З 2011 року європейська індустрія пластмас закликає до відсутності пластика на полігоні. Тільки юридично обов’язкове обмеження для всіх можуть бути утилізовані та інших видобутих відходів після споживача покладе край захоронення відходів, які можуть бути використані в якості ресурсу», – коментує David Wilson Керуючий директор Vanden Recycling.

 

Джерело: Стратегия пластика Европейского Союза

08.02.2022
Наявність газонів у містах асоціювалися із безпекою, чистотою та благополуччям. Такий штучно створений трав’яний покрив красивий та підкреслює архітектурні композиції. Проте мало хто задавався питанням, чи корисний він? Як виявляється, для сучасного міста – ні. Що таке газони та звідки…
17.12.2021
З 10 грудня вступив в дію Закон про обмеження обігу пластикових пакетів. На першому етапі заборона стосується тонких і надтонких та оксорозкладних пластикових пакетів – тих, в які зазвичай покупці складають товар. Тепер надавати їх безоплатно в…
23.10.2021
Згідно із правил утримань зелених насаджень рівень озеленение міських вулиць має бути не меншим 25%, а території біля шкіл – 45-50%. Перш за все, вони слугують резервуарами для чистого повітря.
05.08.2021
Останні роки у Полтаві та інших містах України активно обговорюється нерозбірлива обрізка дерев, коли на вулицях міст замість зелених красенів залишаються лише страхітливі обрубки, які за пару років так-сяк жевріють, а потім тихо помирають. Через це у багатьох містах…
20.07.2021
Прийом документів до участі в установчих зборах Молодіжної Ради Полтавської міської територіальної громади триватиме до 26 липня включно. Раніше ж зазначені терміни були до 12-го липня. Подовжили терміни для того, щоб всі охочі встигли зібрати необхідний кейс для участі…
14.05.2021
У Полтавській громаді часто зустрічаються відпрацьовані автомобільні шини на прибудинкових територіях, клумбах та дитячих майданчиках. Також їх нерідко використовують, як відбійники для автівок. Проте мало хто задумувався, чому такого дворового «мистецтва» неможливо знайти у європейських країнах. Заборона на використання автопокришок…
запис на прийом
Підписатись на новини