30.03.2018 16:41
СУЧАСНЕ СЕЛИЩЕ – ПРИКЛАД ДЛЯ МІСТ-МІЛЬЙОННИКІВ

Чи може бути селище комфортніше та прогресивніше за місто?! Відповідь так! Це своїм прикладом довів голова селища Немішаєве. Сергій Замідра, учасник програми Молодь Змінить Україну Фонду Богдана Гаврилишина, очолив селищну раду Немішаєве в 2015 році. 

У вересні 2017 року селище Немішаєве відсвяткувало свою 117 річницю від дня заснування. За цей час воно пройшло довгий шлях від невеликого поселення працівників залізниці до чудового селища площею 4,84 кв.км. Розвиток йде надзвичайно швидкими темпами – з року в рік з’являються нові багатоквартирні будинки, створюються алеї для відпочинку мешканців, відкриваються магазини, спортивні зали, гуртки для дітей.

На сьогодні маємо інформацію, що загальна кількість осіб, проживаючих на території Немішаєвого, складає близько 10 000.
Діти отримують дошкільну освіту у 4х садочках: «Півник», «Дзвіночок», «Лісова казка» та «Срібний Дзвіночок». Загальна середня освіта набувається у двох загальноосвітніх школах. Станом на 1 вересня 2016 року обидві школи прийняли до своїх стін 1072 дитини. З них близько 500 складають учні 1-4 класів.

Випускники шкіл можуть далі навчатися не виїжджаючи з селища: на території Немішаєвого діє відокремлений підрозділ Національного Університету Біоресурсів та природокористування «Немішаївський агротехнічний коледж» І-ІІ рівня акредитації. На базі коледжу також працює навчально-методичний центр Міністерства аграрної політики України.

yRFI8YR2Про знайомство з цим селом та його новим головою розповідає Марина Дудулакова з села Плесецьке: «Хочу поділитися з вами тим, що я почула та зрозуміла. За очами Сергія Замідру часто називають «Вундеркінгом». А його сторінка в Фейсбуці починається словами: «Все, що я зробив в житті, я починав з мрії». Також він стоїть на першому місці по кількості інновацій, запроваджених в своїй громаді.

Що вдалося за цей час Сергію:

 1. Запровадив систему «Електронний квиток» для пільговиків. Що це таке? Немішаєве повинне було щорічно сплачувати в районну казну близько 270 тис. грн компенсації за проїзд пільговиків один раз на тиждень в громадському транспорті з Немішаєве до Бородянки. Однак можливості контролювати цю послугу не було. Тоді і зародилася ідея створення «Електронної картки Немішаївця». Тепер всі пенсіонери мають електронний квиток, який дає право безкоштовного проїзду по середах та п’ятницях. До речі, на створення електронних квитків та закупку обладнання селище витратило 10 тис. грн. Вигода очевидна. По-перше, побачили скільки пенсіонерів реально користується даною послугою, по-друге, сплачують перевізнику за реально виконану роботу. Витрати на рік на цю послугу тепер складають приблизно 40 тис. грн. https://www.youtube.com/watch…
 2. Забрали лікарню з району в комунальну власність селища.
 3. Коли Сергій прийшов до влади бюджет складав 3.7 млн. грн., тепер 10 млн. 
 4. «До бізнеса не ходимо, гроші не просимо.» 
 5. «Головне, як влада працює з активістами. Бізнесмени – це теж активісти, які вміють заробляти гроші.»
 6. «Не вірю в депутатів та виконком. Вірю в робочі групи активістів, якщо в них є людина, яка готова брати відповідальність.»
 7. «Система сьогодні приводить до глобальної пасивності.» Люди старше 18 років показують нульову активність в суспільстві. Тому працювати потрібно з дітьми та підлітками ще в школі. 
 8. Перед прийняттям бюджету проводять зустрічі в клубі, куди запрошуються діти, молодь, дорослі та незалежні фасилітатори (людина, яка забезпечує успішну групову комунікацію). Для чого? Щоб від всіх вікових категорій почути проблеми селища, які турбують їх. І тільки після цього приймається бюджет на наступний рік. 
 9. 25% річного бюджету виділяється на спец. проекти: 15% освіта, 5% – культура, 3% спорт. Але депутати не приймають рішення куди саме ці гроші будуть витрачені. Наприклад, 3% на спорт. А це у них біля 250 тис. грн на рік. При раді створена Громадська рада, в яку входять всі представники спорту і вони вже між собою приймають рішення на що саме ці гроші будуть витрачені. І так само по культурі, освіті. 
 10. Спорт. Один раз на рік проводять заходи всеукраїнського рівня, 1 раз на місяць – масовий селищний захід. Ціль: підняти загальну фізичну активність населення та популяризація Немішаєва. 
 11. Відмовилися безкоштовно харчувати дітей 1-4 класів. Чому? Коли Сергій прийшов до влади, бюджет селища складав 3.7 млн. грн., половина з них 1.6 млн. йшло на харчування. З батьків школа за рік збирала – 80 тис. грн. Грошей на розвиток громади не залишалося взагалі. Тому вони прийняли рішення відмовитися від безкоштовного харчування. Але в той рік вклали 2.2 млн. грн. на розвиток шкіл. 
 12. Створили молодіжний парламент. Дали їм приміщення та гроші на проекти. http://nem-rada.gov.ua/v-selyshchi-obraly-prezydenta/. Разом з Державним інститутом сімейної та молодіжної політики молодіжний парламент зробив мапування селища (аналіз ресурсів громади та створення образу громади, який би демонстрував її здатність та потенціал). 
 13. Постійно шукають залучення міжнародних проектів.
 14. Мають волонтера з корпусу миру, який є також радником голови селища. Волонтер займається розвитком громади, освітою та викладанням англійської мови для дітей та дорослих.
 15. Зробили call-центр в сільській раді.
 16. Мають громадський бюджет. Тобто певний відсоток з бюджету виділяється на фінансування громадських проектів. Наприклад, виділили 30 тис. грн. на проект побудови футзалу. Активісти зібрали своїми силами ще 60 тис. грн. і зробили зал, який має дуже велику популярність та активно використовується громадою. Мета громадських бюджетів: побороти пасивність громади. 
 17. Для старшого покоління постійно проводять лекції, дискусії, куди запрошують різних спікерів та лекторів. Теми для обговорення: медицина, пенсійна реформа, відомі люди і т.п. Мета: збільшити активність населення. 
 18. Найбільша інновація за минулий рік: запуск пілотного проекту «Smart City». В цьому проекті приймають участь партнери з України, Данії, Франції та Ізраїлю. Мета проекту: об’єднання представників громадськості, влади та бізнесу для забезпечення розвитку та процвітання населеного пункту. http://glagol-info.com/…/197011-smart-city-vid-rozumnogo-mi…».

Тож бажаємо кожній громаді мати такого керманича й розвиватися!

За матеріалами:
http://nem-rada.gov.ua/village/village_today/
https://www.facebook.com/renesanscity/posts/820910494762174

 

10.11.2021
Цінуємо нашу постійну і різноманітну співпрацю з Полтавською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Олеся Гончара. Цього разу це була “Антикорупційна мафія: місто проти корупції” з десятикласниками з 38 школи. У Києві за цією грою влаштовують турніри,…
Днями Фонд родини Богдана Гаврилишина обрав свого амбасадора на Полтавщині. Подвійна приємність, бо цією людиною стала наша невтомна голова Юлія Городчаніна. І сама колишня випускниця програми Фонду відтепер Юля допомагатиме таким же молодим, активним, креативним і натхненним землякам, спраглим…
Напередодні Міжнародного дня боротьби за права жінок пропонуємо поговорити про гендер та жінку в українській мові. Мова – це не лише засіб спілкування, а й спосіб вираження нашого світосприйняття. Українська мова в останні…
Місто критично потребує нової якості політики! Школа депутата – це підготовка політичних лідерів на нових принципах, відповідно до сучасних викликів. За три місяці навчань слухачі Школи отримають необхідні знання та навички,…
06.02.2020
Увага! Ми оголошуємо сьомий набір на навчання майбутніх керівників ОСББ.  Чому це важливо і на часі? Тому що 1 травня 2020  року вступають у дію зміни до закону “Про житлово-комунальні послуги”; Тому що ринку житлово-комунальних…
НАБІР НА ПРОГРАМУ “МОЛОДЬ ЗМІНИТЬ УКРАЇНУ – ПОЛТАВЩИНА” ФОНДУ РОДИНИ БОГДАНА ГАВРИЛИШИНА! Програма для молодих патріотичних мешканців та мешканок Полтавщини, які бажають бути активними у громадському житті краю та України та готові бути рушійною…
запис на прийом
Підписатись на новини