У Мачухах успішно запровадили роздільний збір сміття

31 травня представники ЗМІ та влади відвідали прес-тур “Сортування відходів у Мачухівський ОТГ та екскурсію на виробництво сортувального обладнання”. Організатором виступила ГО “Еколтава”

Минулого року три сільські ради Полтавщини виграли обласний конкурс та отримали грант на проект “Налагодження системи поводження з твердими побутовими відходами” на території Мачухівської, Судіївської та Плосківської сільських рад Решитилівського району.  Завдяки фінансуванню обласного та міського бюджету на суму 613 тисяч гривень, закупили 4 комплекта баків по роздільному збору і 45 баків по змішаному.

Голова Мачухівської об’єднаної територіальної громади, Білокінь Валерій Васильович, розповідає, що коли з’явилася можливість придбати техніку, ресурси направили на створення комунального підприємства. Автомобіль збирав змішане сміття під дворами, а зараз почали процес роздільного сміттєзбору.

До цього часу викидали хто де міг, хто де бачив. Після створення комунального підприємства, територія почистішала. Населення приємно здивувало те, що вони дійсно пластик кидають у “пластик”, папір у “папір”, а скло до “скла”.

Мачухи На фото зліва направо: Валерій Марченко, Валерій Білокінь.

Встановили баки по роздільному збору в Мачухах в місцях найбільшого скупчення людей, а для змішаного сміття – по всій Мачухівській ОТГ, яка включає в себе 5 сільських рад. Випущено буклети, з інструкцією щодо сортування сміття. Також цю інформацію можна знайти на сторінці у Facebook. 

В рамках співробітництва Комунальне Підприємство “Дружба” придбали 8-тонний прес на суму 35 тисяч гривень,  для пресування пет-пляшок та макулатури.

Валерій МарченкоНа фото: Валерій Марченко

З прийняттям тарифів на вивіз сміття заключаються договори з жителями ОТГ. Вивіз змішаного сміття обходився населенню безкоштовно, але з червня послуга стане платною – 15,25 грн з людини. Тариф діє для жителів і для всієї об’єднаної громади.

Директор КП “Дружба”, Марченко Валерій Григорович зазначив, що змішане сміття відвозиться на  на міське сміттєзвалище:

– Щомісяця ми платимо близько 15 тисяч на захоронення відходів по всій об’єднаній громаді.

Виконавчий директор ТОВ “Система Модернізації Складів”, Алла Костенко, розповідає, що в галузь по сортуванню сміття пішли лише рік тому та розпочали розробку. Почавши робити окремі елементи Обухов нічого не замовив у ТОВ “СМС”, але завдяки йому відбулося багато проектувань, обговорень та “мозкових штурмів”:

– Конвеєри – наш профіль, але ми не знали, що можемо робити лінії для сміття.  Якесь обладнання для нас було експериментальним. Його менше робили та більше випробовували, а потім зробили першу сортувальну лінію. 

Алла КостенкоНа фото: Алла Костенко

У Дунаєвці та Запоріжжі сортувальні лінії було встановлено минулого тижня. Зараз підприємство виробляє лінії для Дніпропетровська і Гадяча.

Комерційний директор ТОВ “СМС”, Вячеслав Сороківський, повідомляє, що вартість сортувальних ліній – від 600 тисяч до 3 мільйонів гривень. Найбільша лінія займає територію 76 метрів по довжині і по ширині десь 18 м. Лінії для ОТГ, невеличких міст – 35 метрів по довжині і 4 метра в ширину:

– У нас більше 50ти запитів, які почались з 2017-го року. Але через проблеми з коштами та виділенням землі, “всі вони тянуться”.

ОТГ уклала договір з полтавською фірмою “Екоресурси”, які вивозять пластик і макулатуру. Скло вивозиться трактором від КП “Дружба” на точку прийому в Супруновці. Здають сортоване сміття за такими цінами: макулатура 3,5 грн за кг,  скло 0,8 грн за кг, і пет-пляшка 6 грн за кг. З початку року зібрали близько 3,5 тисяч гривень.

Валентина Камінська

20.02.2020
Уперше за всю історію економічного форуму у Давосі визначено, що п’ять найбільших світових ризиків – це екологічні ризики. Кліматичні катастрофи, втрати біорізноманіття та руйнування наземних і водних екосистем –…
У понеділок в офісі ГО «Нова Полтава», що на вулиці Котляревського, 6, гостинно відкрив двері молодіжний воркшоп «Активуй!». Цей освітній проєкт став…
24.09.2019
21 вересня, у Всесвітній день чистоти, полтавці не лише прибирали, а й займалися екологічною просвітою. Адже після прибирання двох парків – Прирічкового та «Перемога» й ставків у мікрорайоні Огнівка, ГО «Нова…
  Полтава цілком може стати одним із чотирьох пілотних міст, де буде внесено зміни до Статуту міста та містобудівної документації. З такою ініціативою до міської влади та всіх…
06.06.2019
У четвер, 30 травня, наша громадська організація  “Нова Полтава” в рамках  фестивалю “Майстерня міста” провела майстер-клас із розпису екоторб та нагородження учасників конкурсу “Еко візія”. Захід пройшов на площі біля театру…
Східноєвропейський центр багатопартійної демократії (СЦБД) оголошує конкурс на набір учасників в школи демократії у Львові, Одесі, Полтаві, Дніпрі та Києві на новий навчальний 2019-2020 рік.  Це вже другий…
запис на прийом
Підписатись на новини