У Мачухах успішно запровадили роздільний збір сміття

31 травня представники ЗМІ та влади відвідали прес-тур “Сортування відходів у Мачухівський ОТГ та екскурсію на виробництво сортувального обладнання”. Організатором виступила ГО “Еколтава”

Минулого року три сільські ради Полтавщини виграли обласний конкурс та отримали грант на проект “Налагодження системи поводження з твердими побутовими відходами” на території Мачухівської, Судіївської та Плосківської сільських рад Решитилівського району.  Завдяки фінансуванню обласного та міського бюджету на суму 613 тисяч гривень, закупили 4 комплекта баків по роздільному збору і 45 баків по змішаному.

Голова Мачухівської об’єднаної територіальної громади, Білокінь Валерій Васильович, розповідає, що коли з’явилася можливість придбати техніку, ресурси направили на створення комунального підприємства. Автомобіль збирав змішане сміття під дворами, а зараз почали процес роздільного сміттєзбору.

До цього часу викидали хто де міг, хто де бачив. Після створення комунального підприємства, територія почистішала. Населення приємно здивувало те, що вони дійсно пластик кидають у “пластик”, папір у “папір”, а скло до “скла”.

Мачухи На фото зліва направо: Валерій Марченко, Валерій Білокінь.

Встановили баки по роздільному збору в Мачухах в місцях найбільшого скупчення людей, а для змішаного сміття – по всій Мачухівській ОТГ, яка включає в себе 5 сільських рад. Випущено буклети, з інструкцією щодо сортування сміття. Також цю інформацію можна знайти на сторінці у Facebook. 

В рамках співробітництва Комунальне Підприємство “Дружба” придбали 8-тонний прес на суму 35 тисяч гривень,  для пресування пет-пляшок та макулатури.

Валерій МарченкоНа фото: Валерій Марченко

З прийняттям тарифів на вивіз сміття заключаються договори з жителями ОТГ. Вивіз змішаного сміття обходився населенню безкоштовно, але з червня послуга стане платною – 15,25 грн з людини. Тариф діє для жителів і для всієї об’єднаної громади.

Директор КП “Дружба”, Марченко Валерій Григорович зазначив, що змішане сміття відвозиться на  на міське сміттєзвалище:

– Щомісяця ми платимо близько 15 тисяч на захоронення відходів по всій об’єднаній громаді.

Виконавчий директор ТОВ “Система Модернізації Складів”, Алла Костенко, розповідає, що в галузь по сортуванню сміття пішли лише рік тому та розпочали розробку. Почавши робити окремі елементи Обухов нічого не замовив у ТОВ “СМС”, але завдяки йому відбулося багато проектувань, обговорень та “мозкових штурмів”:

– Конвеєри – наш профіль, але ми не знали, що можемо робити лінії для сміття.  Якесь обладнання для нас було експериментальним. Його менше робили та більше випробовували, а потім зробили першу сортувальну лінію. 

Алла КостенкоНа фото: Алла Костенко

У Дунаєвці та Запоріжжі сортувальні лінії було встановлено минулого тижня. Зараз підприємство виробляє лінії для Дніпропетровська і Гадяча.

Комерційний директор ТОВ “СМС”, Вячеслав Сороківський, повідомляє, що вартість сортувальних ліній – від 600 тисяч до 3 мільйонів гривень. Найбільша лінія займає територію 76 метрів по довжині і по ширині десь 18 м. Лінії для ОТГ, невеличких міст – 35 метрів по довжині і 4 метра в ширину:

– У нас більше 50ти запитів, які почались з 2017-го року. Але через проблеми з коштами та виділенням землі, “всі вони тянуться”.

ОТГ уклала договір з полтавською фірмою “Екоресурси”, які вивозять пластик і макулатуру. Скло вивозиться трактором від КП “Дружба” на точку прийому в Супруновці. Здають сортоване сміття за такими цінами: макулатура 3,5 грн за кг,  скло 0,8 грн за кг, і пет-пляшка 6 грн за кг. З початку року зібрали близько 3,5 тисяч гривень.

Валентина Камінська

08.02.2022
Наявність газонів у містах асоціювалися із безпекою, чистотою та благополуччям. Такий штучно створений трав’яний покрив красивий та підкреслює архітектурні композиції. Проте мало хто задавався питанням, чи корисний він? Як виявляється, для сучасного міста – ні. Що таке газони та звідки…
17.12.2021
З 10 грудня вступив в дію Закон про обмеження обігу пластикових пакетів. На першому етапі заборона стосується тонких і надтонких та оксорозкладних пластикових пакетів – тих, в які зазвичай покупці складають товар. Тепер надавати їх безоплатно в…
23.10.2021
Згідно із правил утримань зелених насаджень рівень озеленение міських вулиць має бути не меншим 25%, а території біля шкіл – 45-50%. Перш за все, вони слугують резервуарами для чистого повітря.
05.08.2021
Останні роки у Полтаві та інших містах України активно обговорюється нерозбірлива обрізка дерев, коли на вулицях міст замість зелених красенів залишаються лише страхітливі обрубки, які за пару років так-сяк жевріють, а потім тихо помирають. Через це у багатьох містах…
20.07.2021
Прийом документів до участі в установчих зборах Молодіжної Ради Полтавської міської територіальної громади триватиме до 26 липня включно. Раніше ж зазначені терміни були до 12-го липня. Подовжили терміни для того, щоб всі охочі встигли зібрати необхідний кейс для участі…
14.05.2021
У Полтавській громаді часто зустрічаються відпрацьовані автомобільні шини на прибудинкових територіях, клумбах та дитячих майданчиках. Також їх нерідко використовують, як відбійники для автівок. Проте мало хто задумувався, чому такого дворового «мистецтва» неможливо знайти у європейських країнах. Заборона на використання автопокришок…
запис на прийом
Підписатись на новини