24.09.2019 13:36
У місті уперше відбувся «Poltava Eco Family Day»

21 вересня, у Всесвітній день чистоти, полтавці не лише прибирали, а й займалися екологічною просвітою. Адже після прибирання двох парків – Прирічкового та «Перемога» й ставків у мікрорайоні Огнівка, ГО «Нова Полтава» влаштувала у центрі міста «Poltava Eco Family Day». Захід відбувся на «Твоєму просторі», що поблизу Полтавського музичного коледжу імені Миколи Лисенка.

Власне, проект «Poltava Eco Family Day» отримав співфінансування в рамках конкурсу проектів спільних заходів управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради та дитячих, молодіжних громадських організацій, їх спілок, Студентської ради м. Полтава, органів студентського самоврядування закладів вищої освіти I-ІV рівня акредитації м. Полтава. Перед початком заходу начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому Олена Бабенко подякувала «Новій Полтаві» за вдало реалізований проект. Відверто зауважила, що її порадували масштаби заходу.

«Екологія на разі турбує кожного мешканця не лише нашого міста, маленьких містечок чи сіл, а взагалі всієї планети. І ми відповідаємо за те, яку  планету ми передаємо нашим дітям, що ми після себе залишаємо – чи розруху та спиляні дерева, пустелю, чи красиву зелену й квітучу планету», – додала Олена Бабенко.

DSC_3681

Голова ГО «Нова Полтава» Юлія Городчаніна зауважила, що такий захід для громадської організації не перший.  Він був покликаний насамперед популяризувати здоровий спосіб життя, допомогти формувати екологічні звички у містян. І, звісно ж, сприяти поширенню інформації в інтерактивній формі про вплив людини на навколишнє середовище й зміни клімату.

Допомагали у еко-просвіті полтавців цього дня мали чотири локації, що працювали на «Твоєму просторі». Перша – це лекторій. Експертка з безпечного харчування Олена Горячова допомагала слухачам зробити вибір між смачними та корисними продуктами. А енергоаудитор Ігор Кіянчук давав практичні поради щодо заходів енергоефективності у побуті. Окрім того, учні Комунального закладу Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 ім. Панаса Мирного за участі волонтерки Корпусу миру США в Україні Фелісії Гаммон презентували проект «Зелена школа».

На другій локації для найменших відвідувачів «Poltava Eco Family Day» організатори влаштували майстер-класи. Діти та підлітки виготовляли дрібнички для побуту із крафтових матеріалів, відвідали майстер-клас із апсайклінгу. Чи не найбільший інтерес викликав розпис еко-торбинок. Їх розмальовували не лише дітлахи – дорослі теж долучалися, аби допомогти малечі. Тим більше, що цими торбинками родини юних художників зможуть скористатися під час походів за закупами замість шкідливих та небезпечних для довкілля пластикових пакетів.

DSC_4042

Ярмарок, що тривав під час усього заходу, теж був екологічним. Тут можна було придбати крафтову продукцію місцевих виробників – від органічного і смачного шоколаду та приправ до безпечних і натуральних миючих засобів та елементів декору з дерева.

На четвертій – інтерактивній локації – діяла Велошкола, де можна було пройти тест на знання правил дорожнього руху та отримати велоправа. На цій локації також тестували знання з екології, а волонтери на імпровізованій сортувальній станції пояснювали, як правильно сортувати вторсировину.

DSC_3928

На сцені «Poltava Eco Family Day» виступили волонтерські екологічні загони 5 навчальних закладів міста. Було також підбито підсумки екомарафону «Полтава сортує» й конкурсу сортування вторсировини, що проводився серед шкіл міста. Як зауважила керівник екологічного напрямку ГО «Нова Полтава» Ольга Макеєва, напередодні у 35 школах міста було проведено 46 роз’яснювальних лекцій. «Участь у екомарафоні взяли  1380 учнів від 3 до 10 класу. Після того ми оголосили конкурс на сортування сміття, щоб закріпити всі знання на практиці. І кожна школа сортувала вторинну сировину, здавала її, а кошти використовувала на власні потреби. Школа, котра назбирала найбільше сировини, корисної для переробки, в розрахунку на одного учня, отримає від нас диплом і подарунок – smart-бак. Він спілкується з вами і дякує за збережене довкілля», – прокоментувала Ольга Макеєва.

Переможцем конкурсу став комунальний заклад «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 імені Панаса Мирного. На території саме цього навчального закладу і буде встановлено розумний сортувальний бак.

                                                                                                                                                                                 Надія Діденко

08.02.2022
Наявність газонів у містах асоціювалися із безпекою, чистотою та благополуччям. Такий штучно створений трав’яний покрив красивий та підкреслює архітектурні композиції. Проте мало хто задавався питанням, чи корисний він? Як виявляється, для сучасного міста – ні. Що таке газони та звідки…
17.12.2021
З 10 грудня вступив в дію Закон про обмеження обігу пластикових пакетів. На першому етапі заборона стосується тонких і надтонких та оксорозкладних пластикових пакетів – тих, в які зазвичай покупці складають товар. Тепер надавати їх безоплатно в…
Можемо трішки похвалитися наше місто вийшло на третє місце в Україні по підтримці ОСББ з енергоефективних заходів. На програму було виділено 5 млн. грн. Рейтинг українських міст щодо програм співфінансування презентували на XII Всеукраїнському Форумі ОСББ у Львові, який…
23.11.2021
Одна з задач нашої організацій – різними інструментами підвищувати активність населення та залучення його до прийняття рішень. Цим ми займаємось понад 5 років. Проте для ефективних результатів співпраці населення та активістів замало. Тут потрібна взаємодія влади і громади. Саме про…
10.11.2021
Цінуємо нашу постійну і різноманітну співпрацю з Полтавською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Олеся Гончара. Цього разу це була “Антикорупційна мафія: місто проти корупції” з десятикласниками з 38 школи. У Києві за цією грою влаштовують турніри,…
23.10.2021
Згідно із правил утримань зелених насаджень рівень озеленение міських вулиць має бути не меншим 25%, а території біля шкіл – 45-50%. Перш за все, вони слугують резервуарами для чистого повітря.
запис на прийом
Підписатись на новини