24.09.2019 13:36
У місті уперше відбувся «Poltava Eco Family Day»

21 вересня, у Всесвітній день чистоти, полтавці не лише прибирали, а й займалися екологічною просвітою. Адже після прибирання двох парків – Прирічкового та «Перемога» й ставків у мікрорайоні Огнівка, ГО «Нова Полтава» влаштувала у центрі міста «Poltava Eco Family Day». Захід відбувся на «Твоєму просторі», що поблизу Полтавського музичного коледжу імені Миколи Лисенка.

Власне, проект «Poltava Eco Family Day» отримав співфінансування в рамках конкурсу проектів спільних заходів управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради та дитячих, молодіжних громадських організацій, їх спілок, Студентської ради м. Полтава, органів студентського самоврядування закладів вищої освіти I-ІV рівня акредитації м. Полтава. Перед початком заходу начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому Олена Бабенко подякувала «Новій Полтаві» за вдало реалізований проект. Відверто зауважила, що її порадували масштаби заходу.

«Екологія на разі турбує кожного мешканця не лише нашого міста, маленьких містечок чи сіл, а взагалі всієї планети. І ми відповідаємо за те, яку  планету ми передаємо нашим дітям, що ми після себе залишаємо – чи розруху та спиляні дерева, пустелю, чи красиву зелену й квітучу планету», – додала Олена Бабенко.

DSC_3681

Голова ГО «Нова Полтава» Юлія Городчаніна зауважила, що такий захід для громадської організації не перший.  Він був покликаний насамперед популяризувати здоровий спосіб життя, допомогти формувати екологічні звички у містян. І, звісно ж, сприяти поширенню інформації в інтерактивній формі про вплив людини на навколишнє середовище й зміни клімату.

Допомагали у еко-просвіті полтавців цього дня мали чотири локації, що працювали на «Твоєму просторі». Перша – це лекторій. Експертка з безпечного харчування Олена Горячова допомагала слухачам зробити вибір між смачними та корисними продуктами. А енергоаудитор Ігор Кіянчук давав практичні поради щодо заходів енергоефективності у побуті. Окрім того, учні Комунального закладу Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 ім. Панаса Мирного за участі волонтерки Корпусу миру США в Україні Фелісії Гаммон презентували проект «Зелена школа».

На другій локації для найменших відвідувачів «Poltava Eco Family Day» організатори влаштували майстер-класи. Діти та підлітки виготовляли дрібнички для побуту із крафтових матеріалів, відвідали майстер-клас із апсайклінгу. Чи не найбільший інтерес викликав розпис еко-торбинок. Їх розмальовували не лише дітлахи – дорослі теж долучалися, аби допомогти малечі. Тим більше, що цими торбинками родини юних художників зможуть скористатися під час походів за закупами замість шкідливих та небезпечних для довкілля пластикових пакетів.

DSC_4042

Ярмарок, що тривав під час усього заходу, теж був екологічним. Тут можна було придбати крафтову продукцію місцевих виробників – від органічного і смачного шоколаду та приправ до безпечних і натуральних миючих засобів та елементів декору з дерева.

На четвертій – інтерактивній локації – діяла Велошкола, де можна було пройти тест на знання правил дорожнього руху та отримати велоправа. На цій локації також тестували знання з екології, а волонтери на імпровізованій сортувальній станції пояснювали, як правильно сортувати вторсировину.

DSC_3928

На сцені «Poltava Eco Family Day» виступили волонтерські екологічні загони 5 навчальних закладів міста. Було також підбито підсумки екомарафону «Полтава сортує» й конкурсу сортування вторсировини, що проводився серед шкіл міста. Як зауважила керівник екологічного напрямку ГО «Нова Полтава» Ольга Макеєва, напередодні у 35 школах міста було проведено 46 роз’яснювальних лекцій. «Участь у екомарафоні взяли  1380 учнів від 3 до 10 класу. Після того ми оголосили конкурс на сортування сміття, щоб закріпити всі знання на практиці. І кожна школа сортувала вторинну сировину, здавала її, а кошти використовувала на власні потреби. Школа, котра назбирала найбільше сировини, корисної для переробки, в розрахунку на одного учня, отримає від нас диплом і подарунок – smart-бак. Він спілкується з вами і дякує за збережене довкілля», – прокоментувала Ольга Макеєва.

Переможцем конкурсу став комунальний заклад «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 імені Панаса Мирного. На території саме цього навчального закладу і буде встановлено розумний сортувальний бак.

                                                                                                                                                                                 Надія Діденко

23.10.2021
Згідно із правил утримань зелених насаджень рівень озеленение міських вулиць має бути не меншим 25%, а території біля шкіл – 45-50%. Перш за все, вони слугують резервуарами для чистого повітря.
У Полтаві створено понад 250 ОСББ і щороку їх кількість збільшується. Є будинки, мешканці яких бояться йти на кардинальні зміни, а є ті, які мають успішну практику в реалізації заходів з енергоефективності, безпеки, облаштування прибудинкової території тощо. Минулого тижня…
05.08.2021
Останні роки у Полтаві та інших містах України активно обговорюється нерозбірлива обрізка дерев, коли на вулицях міст замість зелених красенів залишаються лише страхітливі обрубки, які за пару років так-сяк жевріють, а потім тихо помирають. Через це у багатьох містах…
20.07.2021
Прийом документів до участі в установчих зборах Молодіжної Ради Полтавської міської територіальної громади триватиме до 26 липня включно. Раніше ж зазначені терміни були до 12-го липня. Подовжили терміни для того, щоб всі охочі встигли зібрати необхідний кейс для участі…
5 багатоповерхівок у Полтаві отримали компенсацію коштів за програмою підтримки ОСББ. Частину грошей, із 5 мільйонів грн закладених на цей рік,  депутати виділили на минулій сесії міської ради. Хто може долучитися до програми та на яких умовах, розповіла депутатка…
14.05.2021
У Полтавській громаді часто зустрічаються відпрацьовані автомобільні шини на прибудинкових територіях, клумбах та дитячих майданчиках. Також їх нерідко використовують, як відбійники для автівок. Проте мало хто задумувався, чому такого дворового «мистецтва» неможливо знайти у європейських країнах. Заборона на використання автопокришок…
запис на прийом
Підписатись на новини