У Полтаві пройшла зустріч із довіреними особами кандидатів у Президенти

Напередодні президентських виборів,  Східноєвропейський центр багатопартійної демократії (СЄЦБД) провів у Полтаві відкриту Зустріч із довіреними особами кандидатів у на пост Президента України  по 144, 145 округам.

Подія відбулася 13 березня на офісі СЄЦБД (вул. Котляревського, 6) за участю довірених осіб кандидатів у президенти Петра Порошенка, Анатолія Гриценка, Олега Ляшка, Руслана Кошулинського, Сергія Капліна, Юрія Дерев’янка, випускників Школи демократії,  регіональних ЗМІ, представників громади. Дискусія організована з метою аналізу бачень та перспектив розвитку країни в розрізі програм кандидатів, широкого ознайомлення полтавців з підсумками дискусії та налагодження громадсько-політичного діалогу.

Довірені особи кандидатів на пост Президента, які взяли участь у дискусії: Микола Кульчинський (довірена особа Петра Порошенка, 144-й округ), Віталій Микитенко та Михайло Красницький (144-й і 145-й округ, Анатолій Гриценко),  Валерій Шупта й Юрій Рябенко (144-й і 145-й округ, Юрій Дерев’янко), Юліан Матвійчук й Ігор Скляр (144-й і 145-й округ, Руслан Кошулинський), Анна Соколова (Сергій Каплін).

DSC_2288

Під час зустрічі пройшлися по ключовим реформам та програмам кандидатів у президенти: 

 

  1. Модель державного устрою і склад команди. Адміністративна реформа.
  2. Президент і судова влада.
  3. Геополітичний вибір.
  4. Роль Президента в реалізації стратегії безпекової та оборонної політики України.
  5. Стратегія економічного розвитку України.
  6. Роль Президента в зміцненні національної консолідації України.
  7. Підвищення участі жінок у політичному житті.
  8. Які сили  мають скласти коаліцію щоб в країні активізувати реформи.

 

Юліан Матвійчук (кандидат Кошулинський) – вважає, що повноваження глави держави при існуючій системі – обмежені. «Свободівці» виступають за президентську модель правління: наприклад, керманич держави має призначати склад Кабміну, а Президент повинен нести персональну відповідальність за роботу міністрів. Також Матвійчук виступає за прийняття закону про імпічмент Президента. Окрім того, в майбутньому Крим має стати областю, без розширених повноважень.

Матвійчук переконаний, що Україні потрібно членство в НАТО й асоціація з ЄС. Окрім того зазначив, що Україна має перейти від Мінського до Будапештського формату в рамках врегулювання конфлікту на Донбасі. До того націоналіст вважає доцільним стратегічно й економічно ізолювати окуповані регіони – повна блокада. 

Так на думку «свободівців», для забезпечення розвитку держави та правильного стратегічного планування, допоки частина територій все ще залишаються окупованими, Україна повинна відрізати водо- та електропостачання на території Луганщини, Донеччини та Криму. При цьому Матвійчук зазначив, що на цих територіях є «наше» населення. Проте його менше, ніж сепаратистів, тому ми змушені відрізати їх разом з окупантами від комунікацій та економіки. Єдиний шлях — повна блокада територій.

DSC_2311

Ігор Скляр (кандидат Кошулинський) розповів, що в «Програмі захисту Українців» (партійна програма «Свободи»), передбачено обираність суддів. Наприклад, громада сама може обирати місцевих суддів на 5 років. Також вважає, що потрібно створити «Балто-Чорноморську вісь» із центром в Україні.

“Свободівці” пропонують встановлення тарифів на енергоресурси по собівартості самих ресурсів. Основа програми – знищення приватної монополії постачальників. Щодо оподаткування, представники кандидата декламують впровадження різних відсоткових ставок податків залежно від розмірів підприємств.

Що ж до ринку землі, на думку представників Кошулинського, ринок землі має право на існування, але землі сільськогосподарського призначення можна продавати тільки до державного банку землі. Також Скляр додав, що треба прив’язати пенсійний вік до тривалості життя, а також, на його думку, різниця між мінімальною та максимальною пенсією не може бути більшою, ніж у п’ять разів.

Ігор Скляр

Микола Кульчинський (кандидат Порошенко) виступає за існуючу парламентсько-президентську форму правління. На переконання Кульчинського, така модель «відповідає духу українського суспільства». Також він вважає, що обласні адміністрації все ж таки потрібно зберегти – для чіткої вертикалі влади. На його думку, це доцільне рішення в умовах війни. Влада повинна продовжити курс на інтеграцію в НАТО і Європейський Союз.

Щодо оборонної політики, то Микола Кульчинський вважає, який би формат переговорів не був, все залежатиме від того, наскільки Росія ослабне від санкцій та міжнародного тиску.

Кульчицький виступив категорично проти введення блокади окупованих територій, оскільки населення цих регіонів необхідно поступово інтегрувати в український культурно-соціальний та економічний простір, якщо ми хочемо повернути втрачені землі та ресурси.

Також заявив, що прийняття закону про ринок землі є проблемним питанням, оскільки наразі вся земля наразі вже викуплена через різноманітні «схеми» і ряд осіб не готовий повертати землі у законну власність. За його словами, вільний ринок землі дасть Україні поштовх до розвитку економіки та залучення інвестицій.

Кульчинський наполягає на зниженні оподаткування, що повинно позитивно вплинути на бізнес та економіку за рахунок залучення нових інвесторів. Щодо тарифів, то їх може знизити лише конкуренція, як це відбувається на заході.

DSC_2286

Віталій Микитенко (кандидат Гриценко) вважає, що Конституцію міняти не потрібно. Щодо обласних адміністрацій, на думку Микитенка, їх можна залишити, але потрібно зменшити кількість чиновників у них. Він переконаний, що потрібно активніше займатися люстрацією. На посаду прокурора його лідер запропонував кандидатуру Давіда Сакварелідзе (екс-заступник Генпрокурора України).

З приводу безпеки та оборони, він переконаний, що переговорний процес має бути, але точно не в форматі Мінських домовленостей. На думку Микитенка, до переговорів треба залучити США і, можливо, Великобританію. Також можна перекрити кордон і створити тимчасові адміністрації на окупованих територіях – і це все без «особливих» статусів.

Віталій Микитенко виступає за тимчасовий мораторій на продаж землі до впровадження земельної реформи. З приводу пенсійної реформи, він переконаний, що спочатку влада має провести новий перепис населення, а тоді й вирішувати, яку пенсійну систему впроваджувати.

довірені особи Гриценка

Михайло Красницький (кандидат Гриценко) вважає, що Україні потрібно тримати курс на НАТО, а також модернізувати власну армію й зменшити кількість «паркетних» генералів. Також він виступає за вступ до Європейського Союзу.

«Гриценківці» говорять, що запровадження чесного ринку землі правила повинні бути однаковими для всіх учасників.

Михайло Красницький

Юрій Рябенко (кандидат Дерев’янко) пропонує альтернативу об’єднаній Європі – створення так званого «Балто-Чорноморського союзу», куди увійдуть держави, географічно розташовані від Чорного до Балтійського моря.

Щодо безпекової та оборонної політики, то представник Дерев’янка вважає, що на Донбас має увійти миротворча місія країн ЄС. І через 3-4 роки, після розбудови звільнених територій, там можна провести місцеві вибори.

На переконання Юрія Рябенка, потрібно створити майданчик для вільного продажу землі, а також впровадити добровільне пенсійне страхування з елементами солідарної системи.

Представник Дерев’янко також підтримує ринок землі, але з поправкою на захист права власності майна, а землі повинні бути закріплені за певними ОТГ. Кандидат виступає за проведення політики підтримки фермерських господарств.

Юрій Рябенко виступає проти процесу субсидування. На думку кандидата, реформування енергосфери допоможе знизити тиск на економіку та знизити тарифи на ресурси. Відповідно потреба у субсидіюванні зникне взагалі. Загальне оподаткування для підприємств повинно знизитись до 35%.

Представники Порошенка та Дерев’янка підтримують позицію впровадження гендерної рівності та проєвропейської гендерної політики. 

Юрій Рябенко

Анна Соколова (кандидат Каплін) висловилась лише на теми соціальної, податкової та пенсійної реформи. За її словами, Україна повинна провести глобальну соціальну реформу, підвищити пенсії та зарплати та змінити оподаткування, як це було у «деяких країнах Європи». Проте вона не може назвати, модель оподаткування якої країни ми повинні перейняти — чи то високе оподаткування, чи то низьке. За її словами, відповідну програму слід пропрацювати з огляду на стан економічного розвитку держави, і вже потім визначити необхідний рівень оподаткування.

DSC_2293

Нагадаємо, вибори Президента України відбудуться 31 березня.

 

Цієї неділі говоримо з активною молоддю Полтави і Полтавщини, випускниками МЗУ про роль молоді в змінах у своїх громадах та країні, про можливості, виклики та потреби. День молоді зі змістом! Пул спікерів постійно доповнюється, але вже точно з нами дискутуватимуть: Олена Бекреньова…
Днями на сайті Полтавської міської ради з’явилися дві наші петиції. Вони насамперед покликані змінити підхід до молодіжної політики у місті. Адже йдеться про створення Молодіжної ради як повноцінного дорадчого органу, що дозволить молоді брати активну участь у вирішенні…
  У понеділок в офісі ГО «Нова Полтава», що на вулиці Котляревського, 6, гостинно відкрив двері молодіжний воркшоп «Активуй!». Цей освітній проєкт став можливим завдяки перемозі «Нової Полтави» у конкурсі проєктів…
  Полтава цілком може стати одним із чотирьох пілотних міст, де буде внесено зміни до Статуту міста та містобудівної документації. З такою ініціативою до міської влади та всіх зацікавлених партнерів вийшла громадська організація «Нова Полтава». А поштовхом до…
Східноєвропейський центр багатопартійної демократії (СЦБД) оголошує конкурс на набір учасників в школи демократії у Львові, Одесі, Полтаві, Дніпрі та Києві на новий навчальний 2019-2020 рік.  Це вже другий набір слухачів у Полтаві, партнером якого виступає ГО…
Ми занепокоєні величезною шкодою, яку приносять повітряні кульки, та пропонуємо дошкільним та середнім навчальним закладам, зокрема випускним класам, директорам закладів освіти і батькам відмовитись від традиційних запусків у небо повітряних кульок на святкових заходах, зокрема під час…
запис на прийом
Підписатись на новини