09.10.2018 13:44
У Полтаві розпочалася Школа демократії

5 жовтня в офісі ГО “Нова Полтава” відкрили Школу демократії у Полтаві.  Організатори – Східноєвропейський центр багатопартійної демократії (СЄЦБД).

Школа демократії — це освітньо-тренінговий центр, в якому 5 місяців проходитимуть навчання члени політичних партій Полтавщини, громадські активісти, журналісти, державні службовці й науковці. Всі ті, хто хотів би присвятити своє життя розвитку демократичного суспільства в Полтаві й Україні. Мета проекту: підготувати нову генерацію українських політиків. Більш ефективних, освічених та фахових.

– Це третя Школа демократії в Україні. Перед нами навчання провели Львів та Одеса. Ми раді, що отримали таку можливість: інституційно розвивати демократію та наші особисті компетенції, щоб змінити місто. Усім бажаю цікавого та плідного навчання з чудовими тренерами. Вибудуємо ефективну мережу лідерів змін, — зазначає Юлія Городчаніна, координаторка Школи демократії у Полтаві.

DSC_1583

Школа демократії активно розвивається на території Грузії, Киргизстану, Молдови та в Україні. Леван Цуцківідзе, виконавчий директор СЄЦБД, каже, що Школа має стати майданчиком для спілкування різних політичних партій. Таким чином сподіваються поліпшити загальну політичну атмосферу в країні:

 – Головна мета та місія цієї школи — нарощувати можливості громадянського суспільства більш ефективно працювати та боротися з корупцією. І краще розуміти практичну і моральну частину демократичної політичної системи, яку будує Україна.

DSC_1671

Регіональний координатор СЄЦБД в Україні Кирило Третяк розповів про очікування від Школи у нашому місті:

– Ми сподіваємося, що наступного року відкриємо ще одну школу, можливо, у Києві. В цьому є потреба. Бажаю усім студентам протягом цих 5 місяців отримати цікаві та корисні знання. Нам це важливо. Адже ви маєте своєрідний майданчик для діалогу.

Навчальний процес поділений на чотири модулі. Від теоретичних знань в області демократії та історії становлення, базові документи в цій галузі та конкретні предмети, курси, які для членів політичних партій – молодим політикам, громадським активістам. Як краще залучати людей в партії, як краще вести передвиборчу кампанію. Питання фандрайзингу, як залучати кошти до розвитку політичних партій. DSC_1586Лекції у Школі читатимуть відомі політологи, експерти, громадські активісти, які ділитимуться власним досвідом щодо розвитку демократії в Україні.

– Серед пріоритетів голландсько-грузинсько-української команди – гендерна рівність у політиці, підтримка соціально активної молоді, формування політичної культури, налагоджування діалогу між громадянським суспільством, політичними партіями та урядом тощо, — розповідає Леван Цуцкірідзе, директор Східноєвропейського центру багатопартійної демократії.

По завершенню навчання учасники отримають дипломи про успішне завершення курсу.

DSC_1616Довідка. Східноєвропейський центр багатопартійної демократії (СЄЦБД) створили влітку 2017 року на основі регіонального офісу Нідерландського інституту багатопартійної демократії, який запрацює в Україні з 2016 року. На сьогодні Школи демократії існують у 8 країнах світу.

10.11.2021
Цінуємо нашу постійну і різноманітну співпрацю з Полтавською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Олеся Гончара. Цього разу це була “Антикорупційна мафія: місто проти корупції” з десятикласниками з 38 школи. У Києві за цією грою влаштовують турніри,…
Днями Фонд родини Богдана Гаврилишина обрав свого амбасадора на Полтавщині. Подвійна приємність, бо цією людиною стала наша невтомна голова Юлія Городчаніна. І сама колишня випускниця програми Фонду відтепер Юля допомагатиме таким же молодим, активним, креативним і натхненним землякам, спраглим…
Напередодні Міжнародного дня боротьби за права жінок пропонуємо поговорити про гендер та жінку в українській мові. Мова – це не лише засіб спілкування, а й спосіб вираження нашого світосприйняття. Українська мова в останні…
Місто критично потребує нової якості політики! Школа депутата – це підготовка політичних лідерів на нових принципах, відповідно до сучасних викликів. За три місяці навчань слухачі Школи отримають необхідні знання та навички,…
06.02.2020
Увага! Ми оголошуємо сьомий набір на навчання майбутніх керівників ОСББ.  Чому це важливо і на часі? Тому що 1 травня 2020  року вступають у дію зміни до закону “Про житлово-комунальні послуги”; Тому що ринку житлово-комунальних…
НАБІР НА ПРОГРАМУ “МОЛОДЬ ЗМІНИТЬ УКРАЇНУ – ПОЛТАВЩИНА” ФОНДУ РОДИНИ БОГДАНА ГАВРИЛИШИНА! Програма для молодих патріотичних мешканців та мешканок Полтавщини, які бажають бути активними у громадському житті краю та України та готові бути рушійною…
запис на прийом
Підписатись на новини