У Полтаві відкрили локальну школу програми “Молодь змінить Україну”

Вихідними у Полтаві пройшов другий навчальний модуль для учасників програми “Молодь змінить Україну” Фонду родини Богдана Гаврилишина.

Учасниками програми стала активна молодь у віці від 20 до 35 років, яка бажає змін в місті.  Урочисте відкриття та перший навчальний модуль уже відбулися 2 червня у місті Києві для більш ніж 170 учасників-переможців конкурсного відбору.

Відкриття регіональної школи та другий навчальний модуль провели одночасно у шести містах України – Полтаві, Вінниці, Запоріжжі, Тернополі, Черкасах та Чернігові. Тематика проведення навчання однакова. Спікерами школи є запрошені експерти національного рівня, регіональні експерти/лідери думок, ментори асоціації «Молодь змінить Україну».

Розгляд стратегії розвитку міста

Менторами полтавської регіональної школи стали випускники програми “МЗУ” – Анатолій Безпалюк та Юлія Городчаніна.У Полтаві навчання проходять 30 учасників  з нашого міста та сусідніх областей, Протягом двох днів дізнавалися про стратегію розвитку міста, креативні індустрії та місцевий розвиток, медіа, ефективні комунікації, фандрейзинг та місцеві інноваційні стартапи.
Що таке креативні та культурні індустрії, як це працює ефективно в Україні та світі, ділився власним досвідом засновник та дизайн-директор у SuperGraphica Ярослав Белінський.

– Група доволі активна  і питань було багато, тобто фактично у нас окрема дискусія виникла.

Ярослав Белінський

29-30 червня пройде третій модуль та захист проектів місцевого розвитку. Вже в наступні два місяці, проекти мають бути реалізовані. Найкращі з проектів фінансово підтримають через надання мікрогрантів.  

Маріанна Єлейко, менеджер з комунікацій Фонду родини Богдана Гаврилишина розповідає, що раніше команди подавали заявку на участь у програму і змагання проводили між ними. Цього року учасники подавали заявки індивідуально.

– Проект може не бути реалізований за один місяць, але певний етап проекту має бути зроблений і представлений у формі результатів.

Маріанна Єлейко

Валерія Будаква, учасниця регіональної школи програми “МЗУ”, розповідає, що зацікавилась можливістю самостійно втілювати ідеї та покращувати свій регіон:

– Після другого модуля з’явилися більш конкретні ідеї та цілі, краще зрозуміла у якому напрямі працювати.

Восени шість випускників, які найкраще реалізують проекти та володіють англійською мовою зможуть протягом тижня вивчати європейський досвід, відвідавши одну із шести країн – Австрії, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швеції або Швейцарії.

 ''Молодь змінить Україну''

 Валентина Камінська

10.11.2021
Цінуємо нашу постійну і різноманітну співпрацю з Полтавською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Олеся Гончара. Цього разу це була “Антикорупційна мафія: місто проти корупції” з десятикласниками з 38 школи. У Києві за цією грою влаштовують турніри,…
Цієї неділі говоримо з активною молоддю Полтави і Полтавщини, випускниками МЗУ про роль молоді в змінах у своїх громадах та країні, про можливості, виклики та потреби. День молоді зі змістом! Пул спікерів постійно доповнюється, але вже точно з нами дискутуватимуть: Олена Бекреньова…
Днями на сайті Полтавської міської ради з’явилися дві наші петиції. Вони насамперед покликані змінити підхід до молодіжної політики у місті. Адже йдеться про створення Молодіжної ради як повноцінного дорадчого органу, що дозволить молоді брати активну участь у вирішенні…
Днями Фонд родини Богдана Гаврилишина обрав свого амбасадора на Полтавщині. Подвійна приємність, бо цією людиною стала наша невтомна голова Юлія Городчаніна. І сама колишня випускниця програми Фонду відтепер Юля допомагатиме таким же молодим, активним, креативним і натхненним землякам, спраглим…
Напередодні Міжнародного дня боротьби за права жінок пропонуємо поговорити про гендер та жінку в українській мові. Мова – це не лише засіб спілкування, а й спосіб вираження нашого світосприйняття. Українська мова в останні…
Місто критично потребує нової якості політики! Школа депутата – це підготовка політичних лідерів на нових принципах, відповідно до сучасних викликів. За три місяці навчань слухачі Школи отримають необхідні знання та навички,…
запис на прийом
Підписатись на новини