28.02.2019 17:06
У Полтаві вручили сертифікати випускникам першої Школи демократії

22 лютого відбувся випуск першої Школи демократії у Полтаві. Наша громадська організація “Нова Полтава” виступила партнером пятимісячної освітньої програми, яка на наш погляд є важливою і дуже на часі для  розвитку міста  та країни вцілому.

Випуск першої полтавської Школи відбувся за участі виконавчого директора Східноєвропейського центру багатопартійної демократії (СЄЦБД) у Грузії Левана Цуцкірідзе, регіонального координатора СЄЦБД в Україні Кирила Третяка та заступниці посла Нідерландів в Україні Маайке ван Колдам. 

Школа демократії  –  навчальний проект, який організовує Східноєвропейський центр багатопартійної демократії (EECMD), працює у 5 країнах світу і передбачає п’ятимісячну програму неформального навчання, яка спрямована на поглиблення знань студентів з питань демократичної політики та врядування. Східноєвропейський центр багатопартійної демократії (СЄЦБД) створили влітку 2017 року на основі регіонального офісу Нідерландського інституту багатопартійної демократії (НІБД), який працює в Україні з 2016 року. Метою НІБД є надання підтримки політичним партіям в умовах молодих демократій. Він сприяє підтримці багатопартійної політичної системи та зміцненню інституційного потенціалу політичних партій та угруповань для утвердження стабільних, плюралістичних демократій. На сьогодні робота НІБД розгорнулась у 28 країнах світу, а Школи демократії існують у 5 країнах світу: Вірменії, Азербайджані, Киргизстані та Молдові. Зараз розглядається східноєвропейський регіон та середній схід.

На відміну, від Львова та Одеси, у Полтаві – це перший курс. Тут його пройшли члени політичних партій Полтавщини, громадські активісти, журналісти, державні службовці та науковці.

Кирило Третяк, регіональний координатор СЄЦБД в Україні, розповів, що Школи відрізняються одна від одної: різний склад, якась є специфіка. Не зважаючи на те, що однакові курси та однаковий підхід. Звичайно, всі Школи дуже індивідуальні і це дуже приємно. Мені дуже приємно, що тут в Полтаві в нас особливість така – це представників багато місцевих органів самоврядування, велика кількість представників політичних партій. Це дуже приємно. Ми сподіваємося, що ці навички, які ви здобули тут, вони будуть використані безпосередньо у вашій роботі.

 Він побажав випускникам продовжити зміцнення громадського суспільства і підтримувати зв’язок зі Школою демократії та один з одним.

Кирило Третяк

На фото: Кирило Третяк

–  Мій висновок – варто починати з маленьких питань, робити їх якісно та професійно, рухатися далі і тим самим впливати на розвиток країни, – розповідає студентка Школи Ірина Різник.

Цього року в Україні відкриють ще дві демократичні школи, одна з яких буде в Києві.

– Ми ще не впевнені щодо іншого міста, проте думаємо про Ужгород або Харків. Я розказую цю історію всім школам на цьому тижні і вам розкажу. Мені здається, що зараз відбуваються дуже дивні процеси із демократією.

Наразі існують два взаємовиключні і конкуруючні між собою процеси починаючи з 2008  року.

Леван Цуцкірідзе

На фото: Леван Цуцкірідзе

 Перше це те, що ми дещо відхиляємося від класичної демократії. На сьогодні це є в Сполучених Штатах, в Європейському Союзі та навіть в Україні. Ви можете бачити це в усіх процесах, які торкаються демократії в економічних, соціальних, політичних. Люди втрачають довіру до демократичних політичних інституцій і це ми бачимо через втрати впливу, в першу чергу, в парламентах та політичних партіях.

Дуже яскравим прикладом є дослідження у Польщі. Вони запитали у своїх громадян чи ви вірите у життя на Марсі або у чесних політиків. І більшість схильна вірити, що є життя на Марсі, ніж у чесних політиків.

У нас в Грузії ми провели маленьке опитування і спитали у наших дітей чи хочуть вони бути політиками. І більшість відповіла, ні в якому разі. І це найбільша проблема, оскільки без політичної волі і політичної активності ми не зможемо змінити суспільство, – ділиться Леван Цуцкірідзе.

Заступниця посла Нідерландів Маайке ван Колдам розповідає, що для них важливий момент – вручення сертифікатів, адже це підсумок нелегкої ситемної праці  – студенти Школи займалися протягом п’яти місяців двічі на тиждень: “Дуже вразило, що всі з різних політичних партій, ГО, журналісти та активісти. І я подумала, що це будуть дуже цікаві бесіди, – ділиться Маайке ван Колдам”

Бойко Юлія

На фото (зліва направо): Бойко Юлія та Маайке ван Колдам

Бойко Юлія, випускниця, яка два рази на тиждень 5 місяців поспіль долала по 100 км, щоб навчатися, каже: Живу за 100 км від Полтави, але я настільки отримала задоволення від навчання, що відстань і зайнятість не стали перепоною. Тепер можемо всім нашим колективом, всім різнобарв’ям своїх політичних поглядів та співпраці з громадянським суспільством, показати приклад нашим політикам.
Учасниця курсу розповіла, що не дивлячись на гострі теми, які підіймалися, завжди було цікаво.

Лекції у Школі читали відомі політологи, експерти, громадські активісти: 

Олексій Крисенко – кандидат філософських наук, доцент кафедри політології Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, Глава контрольно-ревізійної комісії «Асоціації політологів Слобожанщини».

Сергій Корсунський – директор Дипломатичної Академії імені Геннадія Удовенка при МЗС України, був тимчасовим повіреним у справах України у США та Надзвичайним і Повноважним Послом України в Турецькій Республіці.

 Ірина Работягова – доцент, кандидат політичних наук

Іван Городиський – директором Школи права Українського католицького університету Іваном Городиським в рамках Школи демократії!

Євген Захаров – голова Правління Української Гельсінської спілки з прав людини, директор Харківської правозахисної групи. Учасник дисидентського руху 1970-1980-х років.

Наталія Онищенкоакадемік НАПрН України.

Петро Стецюк – суддя Конституційного Суду України (4 серпня 20065 липня 2016).

Євген Янкевич голова Комітету виборців України у Полтавській області.

Денис Рибачок – аналітик Комітету виборців України Денис Рибачок.

Юрій Ганущак – український політик. Народний депутат України (6 скликання). “Батько” реформи децентралізації в Україні.

Іван Спринь – Голова Ради Української Галицької Асамблеї.

Ольга Неманежина – керівниця громадської організації «Рада жіночих ініціатив», експертка з міжнародної діяльності.

Володимир Стретовичнародний депутат 4 скликань, доцент факультету правничих наук Києво-Могилянської академії; почесний президент Світового конгресу українських юристів.

Лідія Смола – професорка НТУУ “КПІ”, доктор політичних наук, політичний аналітик

Євген Магдаполітолог, виконавчий директор Центру суспільних відносин.

Микола Давидюк – український політичний експерт.

Ольга БудникДиректор Центру політичних студій та аналітики “Ейдос”, керівник Відділу політичної освіти

Іван Омелян – Регіональний координатор у Реанімаційний пакет реформ. Засновник та тренер у ГО Молодіжне об’єднання “Файне місто”. Тренер з комунікацій.

“Демократія не можлива без демократів. Саме тому формування справжніх носіїв демократичних цінностей, відповідальних, свідомих громадян є задачами школи. Особливо це важливо на етапі реформ і становлення громадянського суспільства в Україні. Ми раді, що наше місто отримало таку можливість “прокачати” полтавців. І конкурс на навчання у школі підтвердив відчутний недостаток експертів та установ, які б системно займалися підготовкою якісно нових кадрів для фомуванням місцевих політик.
Школа продовжує свою роботу. Тому слідкуйте за нашими новинами, долучайтеся!” – підсумовує голова ГО “Нова Полтава” та координаторка Школи демократії у Полтаві Юлія Городчаніна. 

10.11.2021
Цінуємо нашу постійну і різноманітну співпрацю з Полтавською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Олеся Гончара. Цього разу це була “Антикорупційна мафія: місто проти корупції” з десятикласниками з 38 школи. У Києві за цією грою влаштовують турніри,…
Днями Фонд родини Богдана Гаврилишина обрав свого амбасадора на Полтавщині. Подвійна приємність, бо цією людиною стала наша невтомна голова Юлія Городчаніна. І сама колишня випускниця програми Фонду відтепер Юля допомагатиме таким же молодим, активним, креативним і натхненним землякам, спраглим…
Напередодні Міжнародного дня боротьби за права жінок пропонуємо поговорити про гендер та жінку в українській мові. Мова – це не лише засіб спілкування, а й спосіб вираження нашого світосприйняття. Українська мова в останні…
Місто критично потребує нової якості політики! Школа депутата – це підготовка політичних лідерів на нових принципах, відповідно до сучасних викликів. За три місяці навчань слухачі Школи отримають необхідні знання та навички,…
06.02.2020
Увага! Ми оголошуємо сьомий набір на навчання майбутніх керівників ОСББ.  Чому це важливо і на часі? Тому що 1 травня 2020  року вступають у дію зміни до закону “Про житлово-комунальні послуги”; Тому що ринку житлово-комунальних…
НАБІР НА ПРОГРАМУ “МОЛОДЬ ЗМІНИТЬ УКРАЇНУ – ПОЛТАВЩИНА” ФОНДУ РОДИНИ БОГДАНА ГАВРИЛИШИНА! Програма для молодих патріотичних мешканців та мешканок Полтавщини, які бажають бути активними у громадському житті краю та України та готові бути рушійною…
запис на прийом
Підписатись на новини