15.06.2015 10:59
Учасник Толоки: майже у кожному дворі Полтави – аварійні дерева

У  Толоці, яка пройшла цієї весни у Полтаві, взяли участь чимало талановитих та успішних людей. Інтернет-виданння «Нова Полтава. Нові люди» вже писало про Юрія Гонтового – засновника полтавського картодрому, видатного гонщика і батька двох синів-чемпіонів. Також у Толоці взяв участь Руслан Орьховський – 12-кратний чемпіон Полтавської області з гри в шашки-64 та міжнародні шашки, а також співавтор українських шашок. Він поділився секретом організації яскравої толоки.

Пане Руслане, розкажіть про ваші останні спортивні досягнення та історію створення українських шашок.

В основі ідеї українських шашок – шашки скіфів, які кочували територією нинішньої  України 2-3 тисячі років до нашої ери. З наукових розвідок 30-40 років ХХ століття відомо, що їх варіант гри був не схожий на сучасні – грали не на дошках, а на шкурах тварин, а шашки були не чорні та білі, а зелені, жовті і червоні. Далі, на основі цих досліджень мною та Евгенієм Кадніковим  (АР Крим) були створені українські шашки. До того, як півострів було анексовано, у Криму навіть пройшли кілька турнірів з цього варіанту шашок. Сьогодні Євгенія Каднікова вже немає з нами.

Проект дошки, на якій можна грати в українські шашки, був представлений на творчому конкурсі гуртка Полтавського палацу дитячої та юнацької творчості «Диво-шашки». До речі, його вихованкою свого часу була Валерія Кришталь – нинішня 14-кратна чемпіонка України, її тренер – Іван Кузьмінський.

Я останнім часом брав участь у змаганнях з англо-американських шашок Checkers, де займав призові місця.

Чи був у вас досвід наведення благоустрою до участі у Толоці?

У нашого будинку на Алмазній 11/39 – житлово-будівельного кооперативу «Перемога», вже був певний досвід проведення подібних заходів, зокрема, кілька років тому ми виграли дитячий майданчик від ради Октябрського району міста за хороший стан благоустрою у дворі. Та мені, як голові ЖБК, довелося вирішувати деякі проблеми, зокрема, з місцевими автовласниками. Вони паркувалися прямо під вікнами, на газонах. Мій попередник на посаді голови кооперативу вже зміг встановити стовпчики, які не пускають  машини у двір, і мені залишилося лише боронити їх від демонтажу. Але я знайшов спосіб ще далі відсунути місце стоянки автомобілів від будинку.

За будинком автомобілісти паркувалися прямо під вікнами, що не подобалося деяким мешканцям. На відповідній відстані від вікон я викопав рівчак і насипав поруч вал, на якому висадив квіти. Люди через цей рівчак можуть перескочити, але якщо машина його переїде, то вал не пустить її здати назад. Майже без додаткових ресурсів я змусив водіїв ставити машини подалі від вікон.

Толока у вашому дворі стала однією з найяскравіших у Полтаві. Розкажіть – як це вдалося?

Оскільки я є головою ЖБК, представники «Нової Полтави» одразу звернули увагу на мене – їм потрібні були активні люди. Тому ще на початку березня я отримав пакет заявки на участь у Толоці. Мені потрібні були однодумці, але вони знайшлися не одразу. Зі свого боку, я закінчив факультет фізичного виховання, і мав досвід написання сценаріїв масових заходів, зокрема, спортивних. Ці знання допомогли в організації.

Я завжди підтримую зв’язок і з постійними мешканцями мого будинку, і з квартирантами, і навіть з людьми, які просто приходять з дітьми гуляти на наш дитячий майданчик. Усіх їх я запрошував і агітував взяти участь у Толоці, хоч дехто з них живуть зараз в зовсім інших районах міста. Можна сказати, на нашій Толоці працювала збірна Полтави.

Один з жителів будинку – Олег, запропонував  додати Толоці національного колориту, зокрема, сплести і встановити тин. Ми розвинули цю ідею, і працювали в українському національному одязі, у нас виступав народний хор «Полтавські піснярі». Не всі мешканці сусідніх дворів бачили нашу роботу, але більшість з них чули пісні у виконанні запрошеного хору. Наступною особливістю нашої Толоки стала участь великої кількості дітей.

Після завершення робіт я підбив підсумки того, як все було організовано, і в мене виникло кілька ідей, які можуть зробити наступну, осінню Толоку, ще цікавішою і масштабнішою.

Враховуючи ваш організаторський досвід, скажіть – що потрібно Полтаві, щоб стати кращим містом України?

Майже у кожному дворі Полтави знаходяться аварійні дерева, які висаджували ще у 1960-их роках минулого століття. Якби створити бригаду, яка б виправила цю проблему, це був би крок вперед.

Загалом, треба позбутися байдужості і надій, що хтось згори прийде і зробить нам добре. Замість цього треба формувати команди однодумців, знаходити місцевих лідерів, налагоджувати контакти з якомога більшою кількістю людей. Починаючи, не треба лякати людей глобальними планами, а об’єднати для виконання конкретної і невеликої справи.

19.04.2021
До кінця  2021 року у Полтаві планують ліквідувати КП «ЖЕО №2», а будинки, які обслуговувало комунальне підприємство, передати управлінським компаніям. Це потягне за собою збільшення вартості послуг. Призначення управлінських компаній здійснює міська рада без участі мешканців. ОСББ ж самостійно обирають…
06.02.2020
Увага! Ми оголошуємо сьомий набір на навчання майбутніх керівників ОСББ.  Чому це важливо і на часі? Тому що 1 травня 2020  року вступають у дію зміни до закону “Про житлово-комунальні послуги”; Тому що ринку житлово-комунальних…
3 вересня Фонд енергоефективності розпочинає прийом заявок від ОСББ за Програмою “Енергодім” на отримання часткової компенсації витрат на термореновацію багатоквартирних будинків. Заявки подаються через усі відділення банка-партнера: http://bit.ly/2zmee6j.  Що відшкодовує грант?  ✅ проведення енергетичного аудиту;✅ розробку проектної документації та її…
Вчора, 21 березня, на форумі «Цілі сталого розвитку: полтавський вимір» було нагороджено переможців конкурс «Кращі практики реалізації енергоефективних технологій серед ОСББ та ЖБК Полтавської області».  До трійки призерів ввійшли одразу два ОСББ з Горішніх Плавень: І…
13.03.2019
Запрошуємо взяти участь  в конкурсі на кращі практики реалізації енергоефективних технологій серед ОСББ та ЖБК Полтавської області. Головна мета – популяризувати ідеї та практики енергозаощаджувальних проектів, активізувати зусилля співвласників багатоквартирних будинків задля енергомодернізації житлового фонду. Згідно експертних висновків, житловий сектор України…
14.02.2019
Європейський Союз та Програма розвитку ООН (ПРООН) запустили дворічний проект «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» Проект тісно співпрацюватиме з Фондом енергоефективності та іншими програмами та донорами, які підтримують ОСББ, впровадження заходів енергозбереження. Це дворічний…
запис на прийом
Підписатись на новини