15.06.2015 10:59
Учасник Толоки: майже у кожному дворі Полтави – аварійні дерева

У  Толоці, яка пройшла цієї весни у Полтаві, взяли участь чимало талановитих та успішних людей. Інтернет-виданння «Нова Полтава. Нові люди» вже писало про Юрія Гонтового – засновника полтавського картодрому, видатного гонщика і батька двох синів-чемпіонів. Також у Толоці взяв участь Руслан Орьховський – 12-кратний чемпіон Полтавської області з гри в шашки-64 та міжнародні шашки, а також співавтор українських шашок. Він поділився секретом організації яскравої толоки.

Пане Руслане, розкажіть про ваші останні спортивні досягнення та історію створення українських шашок.

В основі ідеї українських шашок – шашки скіфів, які кочували територією нинішньої  України 2-3 тисячі років до нашої ери. З наукових розвідок 30-40 років ХХ століття відомо, що їх варіант гри був не схожий на сучасні – грали не на дошках, а на шкурах тварин, а шашки були не чорні та білі, а зелені, жовті і червоні. Далі, на основі цих досліджень мною та Евгенієм Кадніковим  (АР Крим) були створені українські шашки. До того, як півострів було анексовано, у Криму навіть пройшли кілька турнірів з цього варіанту шашок. Сьогодні Євгенія Каднікова вже немає з нами.

Проект дошки, на якій можна грати в українські шашки, був представлений на творчому конкурсі гуртка Полтавського палацу дитячої та юнацької творчості «Диво-шашки». До речі, його вихованкою свого часу була Валерія Кришталь – нинішня 14-кратна чемпіонка України, її тренер – Іван Кузьмінський.

Я останнім часом брав участь у змаганнях з англо-американських шашок Checkers, де займав призові місця.

Чи був у вас досвід наведення благоустрою до участі у Толоці?

У нашого будинку на Алмазній 11/39 – житлово-будівельного кооперативу «Перемога», вже був певний досвід проведення подібних заходів, зокрема, кілька років тому ми виграли дитячий майданчик від ради Октябрського району міста за хороший стан благоустрою у дворі. Та мені, як голові ЖБК, довелося вирішувати деякі проблеми, зокрема, з місцевими автовласниками. Вони паркувалися прямо під вікнами, на газонах. Мій попередник на посаді голови кооперативу вже зміг встановити стовпчики, які не пускають  машини у двір, і мені залишилося лише боронити їх від демонтажу. Але я знайшов спосіб ще далі відсунути місце стоянки автомобілів від будинку.

За будинком автомобілісти паркувалися прямо під вікнами, що не подобалося деяким мешканцям. На відповідній відстані від вікон я викопав рівчак і насипав поруч вал, на якому висадив квіти. Люди через цей рівчак можуть перескочити, але якщо машина його переїде, то вал не пустить її здати назад. Майже без додаткових ресурсів я змусив водіїв ставити машини подалі від вікон.

Толока у вашому дворі стала однією з найяскравіших у Полтаві. Розкажіть – як це вдалося?

Оскільки я є головою ЖБК, представники «Нової Полтави» одразу звернули увагу на мене – їм потрібні були активні люди. Тому ще на початку березня я отримав пакет заявки на участь у Толоці. Мені потрібні були однодумці, але вони знайшлися не одразу. Зі свого боку, я закінчив факультет фізичного виховання, і мав досвід написання сценаріїв масових заходів, зокрема, спортивних. Ці знання допомогли в організації.

Я завжди підтримую зв’язок і з постійними мешканцями мого будинку, і з квартирантами, і навіть з людьми, які просто приходять з дітьми гуляти на наш дитячий майданчик. Усіх їх я запрошував і агітував взяти участь у Толоці, хоч дехто з них живуть зараз в зовсім інших районах міста. Можна сказати, на нашій Толоці працювала збірна Полтави.

Один з жителів будинку – Олег, запропонував  додати Толоці національного колориту, зокрема, сплести і встановити тин. Ми розвинули цю ідею, і працювали в українському національному одязі, у нас виступав народний хор «Полтавські піснярі». Не всі мешканці сусідніх дворів бачили нашу роботу, але більшість з них чули пісні у виконанні запрошеного хору. Наступною особливістю нашої Толоки стала участь великої кількості дітей.

Після завершення робіт я підбив підсумки того, як все було організовано, і в мене виникло кілька ідей, які можуть зробити наступну, осінню Толоку, ще цікавішою і масштабнішою.

Враховуючи ваш організаторський досвід, скажіть – що потрібно Полтаві, щоб стати кращим містом України?

Майже у кожному дворі Полтави знаходяться аварійні дерева, які висаджували ще у 1960-их роках минулого століття. Якби створити бригаду, яка б виправила цю проблему, це був би крок вперед.

Загалом, треба позбутися байдужості і надій, що хтось згори прийде і зробить нам добре. Замість цього треба формувати команди однодумців, знаходити місцевих лідерів, налагоджувати контакти з якомога більшою кількістю людей. Починаючи, не треба лякати людей глобальними планами, а об’єднати для виконання конкретної і невеликої справи.

Можемо трішки похвалитися наше місто вийшло на третє місце в Україні по підтримці ОСББ з енергоефективних заходів. На програму було виділено 5 млн. грн. Рейтинг українських міст щодо програм співфінансування презентували на XII Всеукраїнському Форумі ОСББ у Львові, який…
23.11.2021
Одна з задач нашої організацій – різними інструментами підвищувати активність населення та залучення його до прийняття рішень. Цим ми займаємось понад 5 років. Проте для ефективних результатів співпраці населення та активістів замало. Тут потрібна взаємодія влади і громади. Саме про…
У Полтаві створено понад 250 ОСББ і щороку їх кількість збільшується. Є будинки, мешканці яких бояться йти на кардинальні зміни, а є ті, які мають успішну практику в реалізації заходів з енергоефективності, безпеки, облаштування прибудинкової території тощо. Минулого тижня…
5 багатоповерхівок у Полтаві отримали компенсацію коштів за програмою підтримки ОСББ. Частину грошей, із 5 мільйонів грн закладених на цей рік,  депутати виділили на минулій сесії міської ради. Хто може долучитися до програми та на яких умовах, розповіла депутатка…
19.04.2021
До кінця  2021 року у Полтаві планують ліквідувати КП «ЖЕО №2», а будинки, які обслуговувало комунальне підприємство, передати управлінським компаніям. Це потягне за собою збільшення вартості послуг. Призначення управлінських компаній здійснює міська рада без участі мешканців. ОСББ ж самостійно обирають…
06.02.2020
Увага! Ми оголошуємо сьомий набір на навчання майбутніх керівників ОСББ.  Чому це важливо і на часі? Тому що 1 травня 2020  року вступають у дію зміни до закону “Про житлово-комунальні послуги”; Тому що ринку житлово-комунальних…
запис на прийом
Підписатись на новини