Зараз модно говорити про відкритість влади, про відкритість доступу до інформації тощо. Але є люди й організації, які реалізують принципи відкритості та прозорості управління не на папері, а в повсякденному житті.
З цього приводу ми поспілкувалися з головою ОСББ «Фрунзе-124А» Людмилою Михайлівною Колінько. Мешканці цього багатоквартирного будинку №124А по вул. Європейській (колишня Фрунзе) цілком заслуговано стали одними з переможців Весняної Толоки-2016.
– Коли і як було створено Ваше ОСББ?
Наше ОСББ існує вже сьомий рік. Його було створено у 2009 році. До створення об’єднання ми йшли довгим шляхом, починаючи з введення в експлуатацію будинку у 2007 році. Але цей шлях ми подолали своїми силами, своїми можливостями, своїм бажанням.
– Чули позитивні відгуки про прозорість управління у Вашому ОСББ. Яким чином це досягається?
На сьогоднішній момент ми працюємо з людьми повністю відкрито. Відкритість у нас проявляється у всьому, починаючи з квитанції на оплату. У квитанціях людина може ознайомитися з повним переліком послуг, які надає ОСББ. Крім того, відкритість наша і в щомісячному звіті, який ми вивішуємо на дошку оголошень, що знаходиться в кожному під’їзді на першому поверсі (Примітка: дошки оголошень з’явилися в будинку за підтримки Лева Жиденка).
– Отже, будь-хто з мешканців у будь-який час може ознайомитися з тим, як витрачаються кошти співвласників?
Так, звичайно. Кожна людина може кожного дня звернутися до мене, як до голови правління, з проханням надати якісь певні документи для ознайомлення. Якщо хтось, наприклад, не встиг на загальні збори, він може почитати протокол зборів або ознайомитися з тим, про що йшла мова на них та все ін. Крім щомісячного звіту, крім квитанцій, ми ще кожного року проводимо загальні збори, на яких обговорюємо, що ми зробили за попередній рік, скільки коштів було витрачено, що нам ще важливо зробити на майбутнє і куди ще спрямувати кошти.
– Як контролюється Ваша діяльність?
Наша ревізійна комісія перед річними звітами (а також за своїм бажанням у будь-який інший момент) має можливість ознайомитися з бухгалтерською роботою, з роботою голови правління. Якщо є якісь певні недоліки, зауваження (але поки що їх не було) – обговорюємо, знаходимо шляхи вирішення. Ніхто нічого ні від кого не приховує, це все відкрито для людей.
– А якщо не в членів ревізійної комісії, а просто в мешканців будинку виникнуть питання, вони також можуть переглянути фінансово-господарські документи?
Це ж не заборонена документація. Кожна людина може прийти і ознайомитися з певним якимось чеком, з певними витратами. Вона ж сплачує ці кошти ОСББ – вона має право ознайомитися.
– Чи багато у Вас людей, які не бажають платити за послуги?
На сьогоднішній день тільки одна людина, і то вона просто знаходиться зараз не в Україні.
– А як Ви взагалі боретеся з боржниками чи всі люди такі свідомі у Вашому будинку?
Взагалі, всі мешканці, які проживають у житлових приміщеннях, свідомо сплачують. Але в нас є нежитлові приміщення і їх власники перші 2-3 роки обдумували, що таке ОСББ і чи варто їм платити. Але потім ми з ними все обговорили, вирішили в судовому порядку й тепер вони також свідомо сплачують. Це ж все – для нас самих і нашого спільного будинку!
Вікторія Родічева,
прес-секретар ВГП «Нова Полтава»