25.07.2016 16:43
Управління багатоквартирними будинками може і має бути прозорим!

Зараз модно говорити про відкритість влади, про відкритість доступу до інформації тощо. Але є люди й організації, які реалізують принципи відкритості та прозорості управління не на папері, а в повсякденному житті.

З цього приводу ми поспілкувалися з головою ОСББ «Фрунзе-124А» Людмилою Михайлівною Колінько. Мешканці цього багатоквартирного будинку №124А по вул. Європейській (колишня Фрунзе) цілком заслуговано стали одними з переможців Весняної Толоки-2016.

– Коли і як було створено Ваше ОСББ?

Наше ОСББ існує вже сьомий рік. Його було створено у 2009 році. До створення об’єднання ми йшли довгим шляхом, починаючи з введення в експлуатацію будинку у 2007 році. Але цей шлях ми подолали своїми силами, своїми можливостями, своїм бажанням.

– Чули позитивні відгуки про прозорість управління у Вашому ОСББ. Яким чином це досягається?

На сьогоднішній момент ми працюємо з людьми повністю відкрито. Відкритість у нас проявляється у всьому, починаючи з квитанції на оплату. У квитанціях людина може ознайомитися з повним переліком послуг, які надає ОСББ. Крім того, відкритість наша і в щомісячному звіті, який ми вивішуємо на дошку оголошень, що знаходиться в кожному під’їзді на першому поверсі (Примітка: дошки оголошень з’явилися в будинку за підтримки Лева Жиденка).

– Отже, будь-хто з мешканців у будь-який час може ознайомитися з тим, як витрачаються кошти співвласників?

Так, звичайно. Кожна людина може кожного дня звернутися до мене, як до голови правління, з проханням надати якісь певні документи для ознайомлення. Якщо хтось, наприклад, не встиг на загальні збори, він може почитати протокол зборів або ознайомитися з тим, про що йшла мова на них та все ін. Крім щомісячного звіту, крім квитанцій, ми ще кожного року проводимо загальні збори, на яких обговорюємо, що ми зробили за попередній рік, скільки коштів було витрачено, що нам ще важливо зробити на майбутнє і куди ще спрямувати кошти.
3

– Як контролюється Ваша діяльність?

Наша ревізійна комісія перед річними звітами (а також за своїм бажанням у будь-який інший момент) має можливість ознайомитися з бухгалтерською роботою, з роботою голови правління. Якщо є якісь певні недоліки, зауваження (але поки що їх не було) – обговорюємо, знаходимо шляхи вирішення. Ніхто нічого ні від кого не приховує, це все відкрито для людей.

– А якщо не в членів ревізійної комісії, а просто в мешканців будинку виникнуть питання, вони також можуть переглянути фінансово-господарські документи?

Це ж не заборонена документація. Кожна людина може прийти і ознайомитися з певним якимось чеком, з певними витратами. Вона ж сплачує ці кошти ОСББ – вона має право ознайомитися.
2

– Чи багато у Вас людей, які не бажають платити за послуги?

На сьогоднішній день тільки одна людина, і то вона просто знаходиться зараз не в Україні.

– А як Ви взагалі боретеся з боржниками чи всі люди такі свідомі у Вашому будинку?

Взагалі, всі мешканці, які проживають у житлових приміщеннях, свідомо сплачують. Але в нас є нежитлові приміщення і їх власники перші 2-3 роки обдумували, що таке ОСББ і чи варто їм платити. Але потім ми з ними все обговорили, вирішили в судовому порядку й тепер вони також свідомо сплачують. Це ж все – для нас самих і нашого спільного будинку!

Вікторія Родічева,
прес-секретар ВГП «Нова Полтава»

Можемо трішки похвалитися наше місто вийшло на третє місце в Україні по підтримці ОСББ з енергоефективних заходів. На програму було виділено 5 млн. грн. Рейтинг українських міст щодо програм співфінансування презентували на XII Всеукраїнському Форумі ОСББ у Львові, який…
23.11.2021
Одна з задач нашої організацій – різними інструментами підвищувати активність населення та залучення його до прийняття рішень. Цим ми займаємось понад 5 років. Проте для ефективних результатів співпраці населення та активістів замало. Тут потрібна взаємодія влади і громади. Саме про…
У Полтаві створено понад 250 ОСББ і щороку їх кількість збільшується. Є будинки, мешканці яких бояться йти на кардинальні зміни, а є ті, які мають успішну практику в реалізації заходів з енергоефективності, безпеки, облаштування прибудинкової території тощо. Минулого тижня…
5 багатоповерхівок у Полтаві отримали компенсацію коштів за програмою підтримки ОСББ. Частину грошей, із 5 мільйонів грн закладених на цей рік,  депутати виділили на минулій сесії міської ради. Хто може долучитися до програми та на яких умовах, розповіла депутатка…
19.04.2021
До кінця  2021 року у Полтаві планують ліквідувати КП «ЖЕО №2», а будинки, які обслуговувало комунальне підприємство, передати управлінським компаніям. Це потягне за собою збільшення вартості послуг. Призначення управлінських компаній здійснює міська рада без участі мешканців. ОСББ ж самостійно обирають…
06.02.2020
Увага! Ми оголошуємо сьомий набір на навчання майбутніх керівників ОСББ.  Чому це важливо і на часі? Тому що 1 травня 2020  року вступають у дію зміни до закону “Про житлово-комунальні послуги”; Тому що ринку житлово-комунальних…
запис на прийом
Підписатись на новини