В Полтаві побудують найкрасивішу набережну в Україні

Світовий досвід розвитку інфраструктури міста говорить про те, що люди оцінюють наскільки місто комфортне і гармонійне для життя, по тому, як звичайні мешканці можуть провести в ньому своє дозвілля. Мова йде не стільки про дороги, зручний громадський транспорт та реалізацію соціальних питань, скільки про функціонування так званих відпочинкових зон.

На жаль, сьогодні в Полтаві існує лишень невеличка пішохідна смуга, від Корпусного парку до Білої альтанки, де люди можуть відпочити від міської суєти і прогулятися з дітьми на природі. Але для такого міста, як наше, з власною річкою, яка фактично розсікає

Полтаву, цього замало. Полтавцям, за великим рахунком, просто ніде відпочивати. При чому, із не зрозумілих причин, міські керівники палець об палець не вдарили, щоб хоч якось вирішити цю проблему і зробити життя в Полтаві комфортнішим.

231

Втомившись від такого байдужого ставлення можновладців, ініціативні полтавці з Відкритої громадської платформи «Нова Полтава» взялися раз і назавжди вирішити наболіле питання з облаштування зони відпочинку на узбережжі Ворскли. Вже сьогодні вони розробляють проект нової зручної для всіх набережної.

– Ми вирішили не сидіти склавши руки і намітили умовну територію, де вже в найближчі роки з’явиться красива набережна, – розповідає Лев Жиденко, лідер Відкритої громадської платформи «Нова Полтава». – Зокрема, вона простягатиметься від готелю «Турист», по течії річки, до моста через Ворсклу. Уздовж цієї набережної будуть нанесені велосипедні та бігові доріжки, зведені дитячі ігрові майданчики, невеликі футбольні поля, тенісні корти та міський пляж, альтанки для пікників. Це саме ті вимоги до проектів, які оголосили в «Новій Полтаві» архітекторам. Без врахування всіх цих складових інфраструктури набережної, архітектурні роботи просто не включатимуть у програму конкурсу. Найкращі проекти будуть показані полтавцям, які самі, через голосування, виберуть, якою стане набережна Полтави.

Ну, а поки архітектори працюють над своїми проектами, активісти «Нової Полтави» вже найближчим часом, в рамках «великого прибирання», візьмуться за благоустрій цієї території. З приходом весни, активісти очистять берег річки від зарості, вивезуть сміття, наведуть елементарний порядок. Щоб люди могли відпочивати в чистоті, поки набережну будуть будувати.

Подумали «новополтавці» і про фінансування цього проекту. Гроші на будівництво будуть залучатися не з міського бюджету, а через партнерські програми з підприємцями Полтави. Умовно кажучи, підприємцю, який захоче орендувати землю, чи збудувати торговий центр в місті, буде запропоновано, в якості компенсації орендної плати, проінвестувати частину будівництва нової набережної. Це соціальна відповідальність підприємств.

2345

Така схема добре зарекомендувала себе у Львові. Людина, яка відкривала кафе в історичній частині міс та, повинна була власним коштом відремонтувати фасад будинку і облаштувати пішохідну територію навколо свого закладу. Ця схема прийшлася до душі підприємцям і вже за 3 роки центр Львова просто не впізнати.

Схожий алгоритм співпраці влади та підприємців добре працює і у Вінниці. Такий алгоритм намагається привити в Полтаві і Лев Жиденко. На думку представників «Нової Полтави», ідея сподобається і нашим підприємцям. Так, чи інакше, вони будуть сплачувати податки і орендну плату. Тільки з різницею в тому, що ці кошти не осідатимуть в бюрократичних та корумпованих карманах, а підуть на розвиток і розбудову нашого міста. Це повинно заохотити міських бізнесменів. Адже від того, як ми розвиватимемо Полтаву, залежить не тільки наш з вами комфорт, але і комфорт наших дітей, які повинні успадкувати від нас найкраще для життя місто в Україні.

08.02.2022
Наявність газонів у містах асоціювалися із безпекою, чистотою та благополуччям. Такий штучно створений трав’яний покрив красивий та підкреслює архітектурні композиції. Проте мало хто задавався питанням, чи корисний він? Як виявляється, для сучасного міста – ні. Що таке газони та звідки…
17.12.2021
З 10 грудня вступив в дію Закон про обмеження обігу пластикових пакетів. На першому етапі заборона стосується тонких і надтонких та оксорозкладних пластикових пакетів – тих, в які зазвичай покупці складають товар. Тепер надавати їх безоплатно в…
23.10.2021
Згідно із правил утримань зелених насаджень рівень озеленение міських вулиць має бути не меншим 25%, а території біля шкіл – 45-50%. Перш за все, вони слугують резервуарами для чистого повітря.
05.08.2021
Останні роки у Полтаві та інших містах України активно обговорюється нерозбірлива обрізка дерев, коли на вулицях міст замість зелених красенів залишаються лише страхітливі обрубки, які за пару років так-сяк жевріють, а потім тихо помирають. Через це у багатьох містах…
20.07.2021
Прийом документів до участі в установчих зборах Молодіжної Ради Полтавської міської територіальної громади триватиме до 26 липня включно. Раніше ж зазначені терміни були до 12-го липня. Подовжили терміни для того, щоб всі охочі встигли зібрати необхідний кейс для участі…
14.05.2021
У Полтавській громаді часто зустрічаються відпрацьовані автомобільні шини на прибудинкових територіях, клумбах та дитячих майданчиках. Також їх нерідко використовують, як відбійники для автівок. Проте мало хто задумувався, чому такого дворового «мистецтва» неможливо знайти у європейських країнах. Заборона на використання автопокришок…
запис на прийом
Підписатись на новини