Відкрито прийом заявок на участь у Весняній Толоці, яка цьогоріч пройде 23 квітня. Саме час навести порядок у наших дворах та будинках перед Великодніми святами. Весь березень чекаємо на Вас у нашому офісі (вул. Котляревського, 6), де з понеділка по п’ятницю, з 9:00 до 18:00 год. Ви можете отримати бланк заявки на участь.
Головними задачами Толоки є:
– згуртування мешканців будинку;
– сприяння самоорганізації населення;
– допомога у створенні ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку),
ОСН (орган самоорганізації населення);
– благоустрій прибудинкової території.
Вже з 1 липня ЖЕДи перестануть функціонувати і до того часу кожен будинок має визначитися з власним управлінням та обслуговуванням. Залишити це на розсуд долі чи ще гірше – управляючій компанії, яку призначать в примусовому порядку? Чи все ж таки взяти все у власні руки?
Розуміючи складність ситуації, ми всі свої сили орієнтуємо для допомоги мешканцям будинків: по-перше, у наведенні ладу у своїх будинках, дворах, по-друге, в організації ОСББ, ОСН. Для цього наші спеціалісти нададуть безкоштовно будь-яку організаційну допомогу, юридичні та практичні консультації.
Нові умови участі у Весняній Толоці:
Незмінними залишаються призи найактивнішим учасникам Толоки!
Останній термін прийому заявок – 4 квітня.
Наведемо порядок разом! Разом нам все під силу!
Карпляк Р. Г., засновник Інституту управителів Полтавщини
ОСББ – ЩО ЦЕ ТАКЕ?
Або навіщо брати на себе відповідальність?
Житловий фонд з роками та недбалим ставленням до нього погіршується. Це змушує раціонально дивитись на речі: держава чи місцева влада не можуть забезпечити належне утримання майна, яке перебуває у спільній власності мешканців багатоквартирних будинків, та у повному обсязі капітально його ремонтувати за кошти бюджету.
Сьогодні держава, скасовуючи ЖЕДи, не залишає нам вибору. Ми маємо брати на себе відповідальність за свої будинки.
Найкращий вихід з даної ситуації – це створення ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку).
Форма правління ОСББ дуже близька по своїй суті до кооперативу. Згадайте, як колись Ви приватизували свою квартиру, тепер Вам необхідно взяти в свою власність весь будинок та прибудинкову територію. Звідси виходить, що власники, тобто ті, хто має право голосу, самостійно через ініціативну групу людей розпоряджаються цим майном. Ініціативна група та голова ОСББ обираються з мешканців Вашого будинку – це мають бути ті люди, яким Ви довіряєте.
Важливі питання, такі як розмір квартплати, хто буде обслуговувати будинок (двірник, сантехнік, електрик) і за які кошти, вирішують всі мешканці будинку на загальних зборах.
Уникаючи термінологій, можна сказати, що на сьогодні ОСББ – це єдина організаційно-правова форма, яка дозволяє мешканцям дійсно управляти будинком так, як вони вважають за потрібне.
Органи самоорганізації населення – представницькі органи, що створюються жителями, які проживають на законних підставах на території села, селища, міста або їх частин, для вирішення окремих питань місцевого значення. Це будинкові, вуличні, квартальні комітети, комітети мікрорайонів, районів у містах, сільські, селищні комітети.
Отже, якщо Ви не візьмете ініціативу в свої руки і не створите ОСББ, то з 1 липня цього року Вашому будинку міська влада призначить управляючого на власний розсуд.
Наслідки таких дій:
1) продовження надання неякісних послуг;
2) зростання квартплати без Вашого узгодження;
3) неконтрольована робота управляючого.
За фаховою консультацією звертайтеся за тел. (050) 557-60-33 (Роман Григорович Карпляк), або до нашого офісу за адресою вул. Котляревського, 6., тел. для зв’язку (050) 80-90-100