25.01.2018 20:26
Відкритий лист-вимога до прем’єр-міністра В.Б. Гройсмана від Координаційної ради голів ОСББ та ЖБК м. Полтави

Останні дні ОСББ країни лихоманить від безпідставних вимог УПСЗН та фінустанов щодо відкриття ОСББ казначейських рахунків як підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг. 
Що є не правомірно!
Сьогодні в ГО “Нова Полтава” відбулися збори Координаційної ради голів ОСББ та ЖБК м. Полтави, щоб висунути вимоги ініціювати внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку фінансування видатків  місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету» щодо порядку та процедури отримання ОСББ коштів державної субвенції із місцевого бюджету у якості компенсації співвласникам будинку оплати внесків на утримання ОСББ та ЖБК.

Прем’єр – міністру України

Гройсману В.Б.

Віце-прем’єр-міністру України, міністру регіонального розвитку,
будівництва та житлово – комунального господарства

Зубку Г.Г.

Координаційної ради голів ОСББ та ЖБК
м. Полтави

вул. Котляревського,6

Відкритий лист

У зв’язку із внесенням змін до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку фінансування видатків  місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету» щодо початку І етапу монетизації субсидії на рівні підприємств – постачальників житлово – комунальних послуг, на місцевому рівні взаємодії між управліннями ПСЗН та ОСББ почали виникати конфліктні ситуації та непорозуміння щодо необхідності відкриття казначейських рахунків ОСББ для отримання субсидії.

Постановою КМУ №951 від 08.11.2017 р. внесені зміни до порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання держаних програм соцзахисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого Постановою КМУ №256 від 04.03.2002 р. Відповідно до якої підприємства надавачі послуг відкривають поточні казначейські рахунки із спеціальним режимом використання в органах Казначейства, крім енергопостачальників.

Згідно п. 8.1. Постанови КМУ №256 від 04.03.2002 р Підприємствами, що надають послуги з утримання будинків, споруд і прибудинкових територій, вивезення побутового сміття і рідких нечистот, отримані кошти спрямовуються на оплату послуг з тепло-, водопостачання та водовідведення, послуг з транспортування, розподілу та постачання природного газу, електричної енергії, сплату грошових зобов’язань з податків, зборів і платежів до державного бюджету та виплату заробітної плати з нарахуваннями на неї за умови відсутності зобов’язань із сплати енергоносіїв і податкових зобов’язань.

ОСББ як особлива форма організації та взаємодії співвласників та має статус неприбуткової юридичної особи.

Згідно ст.1 ЗУ «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» – об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі – об’єднання) – юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна».

Основна діяльність об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов’язань, пов’язаних з діяльністю об’єднання (Закон України «Про ОСББ», ст.4).

До повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить визначення виконавця житлово-комунальних послуг (крім послуг з централізованого опалення, послуг з централізованого постачання холодної води, послуг з централізованого постачання гарячої води, послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем).

Жодне ОСББ міста Полтави не визначене виконавцем або надавачем житлово – комунальних послуг рішенням Полтавської міської ради.

Відповідно до Закону України «Про ОСББ» Об’єднання співвласників не є ні виконавцем, ні виробником комунальних послуг. Оскільки ОСББ не вчиняє ні підприємницької діяльності, ні господарської діяльності з метою одержання прибутку застосування терміну «Підприємство» не може бути застосоване до нього, а чітко визначене як “Об’єднання”.

Відповідно до ст.22 ЗУ «Про ОСББ»  – з метою надання населенню, що проживає в багатоквартирних будинках, у яких створено об’єднання, пільг та субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг визначається розмір внесків (платежів) на відповідні потреби, затверджений загальними зборами об’єднання, але не більше найвищого у відповідному населеному пункті тарифу на відповідні комунальні послуги, встановленого відповідним державним органом або органом місцевого самоврядування для суб’єктів господарювання.

Таким чином, можна стверджувати, що ОСББ не є підприємством – надавачем послуг, та не здійснює діяльність по утриманню будинку, і відповідно не отримує плату за управління будинком, так як господарська діяльність передбачає за ціль отримання прибутку, що протирічить природі ОСББ.

ОСББ з метою утримання будинку збирає внески із співвласників, які за своєю природою відрізняються від оплати за управління житловим будинком, так як вказані внески носять компенсаційний характер, і до їх складу не входить прибуток ОСББ.

У зв’язку із вищевикладеним, просимо Вас ініціювати внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку фінансування видатків  місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету» щодо порядку та процедури отримання ОСББ коштів державної субвенції із місцевого бюджету у якості компенсації співвласникам будинку оплати внесків на утримання ОСББ, а саме:

  1. дати доручення Міністерству фінансів України, Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово – комунального господарства, Міністерству соціальної політики України забезпечити відшкодування ОСББ  за надані у 2017 році громадянам пільги й субсидії на поточні  рахунки об’єднань на умовах 2017 року, тобто на поточні рахунки об’єднань, без відкриття нових казначейських рахунків та без подання нових “реєстрів”;
  2. дати доручення Міністерству фінансів України, Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово – комунального господарства, Міністерству соціальної політики України підготувати пропозиції щодо необхідних змін у нормативно-правові акти і забезпечити негайне запровадження монетизації пільг і субсидій на управління багатоквартирним будинком.

Голови ОСББ

Скани підписаних листів тут:

Звернення до Голови ОДА

Колективний лист на Гройсмана, Зубко

Можемо трішки похвалитися наше місто вийшло на третє місце в Україні по підтримці ОСББ з енергоефективних заходів. На програму було виділено 5 млн. грн. Рейтинг українських міст щодо програм співфінансування презентували на XII Всеукраїнському Форумі ОСББ у Львові, який…
23.11.2021
Одна з задач нашої організацій – різними інструментами підвищувати активність населення та залучення його до прийняття рішень. Цим ми займаємось понад 5 років. Проте для ефективних результатів співпраці населення та активістів замало. Тут потрібна взаємодія влади і громади. Саме про…
У Полтаві створено понад 250 ОСББ і щороку їх кількість збільшується. Є будинки, мешканці яких бояться йти на кардинальні зміни, а є ті, які мають успішну практику в реалізації заходів з енергоефективності, безпеки, облаштування прибудинкової території тощо. Минулого тижня…
5 багатоповерхівок у Полтаві отримали компенсацію коштів за програмою підтримки ОСББ. Частину грошей, із 5 мільйонів грн закладених на цей рік,  депутати виділили на минулій сесії міської ради. Хто може долучитися до програми та на яких умовах, розповіла депутатка…
19.04.2021
До кінця  2021 року у Полтаві планують ліквідувати КП «ЖЕО №2», а будинки, які обслуговувало комунальне підприємство, передати управлінським компаніям. Це потягне за собою збільшення вартості послуг. Призначення управлінських компаній здійснює міська рада без участі мешканців. ОСББ ж самостійно обирають…
06.02.2020
Увага! Ми оголошуємо сьомий набір на навчання майбутніх керівників ОСББ.  Чому це важливо і на часі? Тому що 1 травня 2020  року вступають у дію зміни до закону “Про житлово-комунальні послуги”; Тому що ринку житлово-комунальних…
запис на прийом
Підписатись на новини