Волонтери впровадження онлайн-послуг iGov не бачать підтримки Полтавського міськвиконкому

В лютому 2016 року в Полтавській області розпочала свою роботу волонтерська група по переведенню державних адміністративних послуг в електронний формат з допомогою порталу iGov.

Після підписання меморандумів між Полтавською ОДА та ГУ Національної Поліції в Полтавській області з представниками ініціативи наприкінці лютого вже 1 березня цього року була запущена перша регіональна послуга «Надання довідки про відсутність /наявність судимості». Вона стала доступною одразу для жителів всієї області. За менш ніж 3 місяці лише цією послугою в електронному форматі скористувалися 59 осіб.

4 квітня 2016 року вийшло розпорядження голови Полтавської ОДА про використання порталу державних послуг iGov.org.ua. Загалом, протягом місяця волонтери отримали 21 заявку на створення персональних кабінетів для структурних підрозділів РДА та районних державних адміністрацій.

Волонтер ініціативи Юлія Городчаніна відзначає Чорнухинську РДА, яка замовила для свого району рекордні 28 послуг в електронному форматі:

Ми приємно вражені таких підходом керівництва району, адже, незважаючи на поки що невисокий попит на подібні сервіси серед сільського населення, є чітке бажання впровадження передових ініціатив.

Найпершим же «електронним» районом Полтавської області став Лохвицький. Відтепер його жителі можуть звертатися до голови РДА, робити запити на отримання публічної інформації та записуватись до посадовців лише з допомогою мережі інтернет. Перелік доступних послуг буде постійно розширюватись.

Інший волонтер ініціативи впровадження державних послуг онлайн Альона Гончаренко говорить, що підтримка керівництва області значно розширила географію впровадження та прискорили хід його виконання в межах Полтавщини:

На жаль, в Полтаві ми поки що не знаходимо підтримки від органів виконавчої влади. Не дивлячись на те, що наша петиція набрала необхідну кількість голосів , та отримала підтримку на двох депутатських комісіях (регламентній та земельній), вже другу сесію Полтавської міськради поспіль не виноситься на голосування рішення про впровадження державних послуг в електронному форматі.

Гончаренко зазначає, що значний попит серед населення нашого міста на подібні послуги підтверджують і нещодавні дослідження проведені Інститутом аналітики та адвокації. За їхніми даними, більше 65% опитаних відвідувачів Полтавського ЦНАПу виявили своє бажання отримувати державні послуги в електронному форматі

— Позиція керівництва Полтавського ЦНАПу та заступника міського голови Ольги Борисенко з цього питання, чесно кажучи, викликає подив. Ми зі свого боку гарантували безкоштовний технічний та організаційний супровід електронізації адміністративних послуг міста, але на жаль, підтримка з боку влади нульова, – констатує Альона Гончаренко.

Прес-служба ініціативи iGov у Полтавській області

15.07.2020
Напередодні Дня молоді Амбасадорка Фонду родини Богдана Гаврилишина у Полтавській області Юлія Городчаніна озвучила ідею створити у місті унікальні стінописи із пунктами Декларації відповідальності людини, що її написав Богдан Гаврилишин. Ініціативу підтримала ще одна випускниця Фонду – заступниця директора…
Цієї неділі говоримо з активною молоддю Полтави і Полтавщини, випускниками МЗУ про роль молоді в змінах у своїх громадах та країні, про можливості, виклики та потреби. День молоді зі змістом! Пул спікерів постійно доповнюється, але вже точно з нами дискутуватимуть: Олена Бекреньова…
Днями на сайті Полтавської міської ради з’явилися дві наші петиції. Вони насамперед покликані змінити підхід до молодіжної політики у місті. Адже йдеться про створення Молодіжної ради як повноцінного дорадчого органу, що дозволить молоді брати активну участь у вирішенні…
18.06.2020
Чудова новина – Полтавською областю починає курсувати екобус для збору небезпених відходів! Вчора еколог нашої ГО Ольга Макеєва взяла участь у семінарі-презентації «Екобус для громад Полтавщини» (у продовження співпраці з Полтавською обласною радою в проєкті «Екологічні ініціативи Полтавської області»).
До Дня молоді стартував конкурс на кращий дизайн стінопису пунктів Декларації відповідальності людини, укладеної всесвітньо відомим українцем Богданом Гаврилишиним. Стінопис буде нанесено на 3 стіни будинку управління фонтаном у центрі Парку культури та відпочинку «Перемога».
Днями Фонд родини Богдана Гаврилишина обрав свого амбасадора на Полтавщині. Подвійна приємність, бо цією людиною стала наша невтомна голова Юлія Городчаніна. І сама колишня випускниця програми Фонду відтепер Юля допомагатиме таким же молодим, активним, креативним і натхненним землякам, спраглим…
запис на прийом
Підписатись на новини