Хто реально відремонтує маленькі вулиці у Полтаві?

Запровадження партиципаторного бюджету допоможе вирішити ряд проблем, які не були вирішені упродовж останніх десятиліть

Лідер ВГП «Нова Полтава» Лев Жиденко зустрівся з учасниками Толоки на Залізній, 15. Зустріч відбулась у рамках серії зустрічей з полтавцями – «толочанами» для визначеннями призів для кожного будинку. Цікаво те, що велика частина мешканців є слабозрячими, проте вони долучились до наведення порядку у власному дворі. Серед основних скарг – величезні ями на дорозі біля будинку, які створюють велику небезпеку для пішоходів. Крім цього, там живуть люди з обмеженими можливостями, які пересуваються на візках. Але біля їх під’їздів немає пандусів, тому вихід по сходах для таких людей стає справжнім випробуванням. Та і сходи знаходяться у вкрай аварійному стані.

В якості призу за участь у Толоці місцеві мешканці просили надати матеріали для ремонту козирків над входом до під’їздів та пандус для людей з обмеженими можливостями. Будемо сподіватись, що це допоможе місцевим жителям, які цього потребують.

Але проблема аварійного стану прибудинкових доріжок не менш серйозна, і потребує більших грошових вливань. Цю проблему могло б вирішити впровадження партиципаторного бюджету, який вже успішно реалізується у багатьох країнах світу. Ця форма розподілу бюджету міста рекомендована навіть ООН.

Партиципаторний, або народний бюджет – це коли щорічно з міського бюджету виділяються кошти на розвиток кожного мікрорайону пропорційно до кількості жителів. Спочатку це 1% від загальної суми бюджету, потім 2%. Ці кошти можна витратити на ремонт маленьких вуличок, покрівель дахів будинків, обладнання дитячих майданчиків чи місця для паркування, тощо. Сота частина бюджету – це не так мало, як може здатися, бо бюджет Полтави – це 1 мільярд 300 мільйонів гривень, 1% – 1,3 мільйона. Ці гроші будуть пропорційно розділені між районами для вирішення нагальних потреб. Набагато краще витратити ці гроші на благоустрій свого двору, аніж дозволити їм осісти у кишенях нечистих на руку чиновників.

На жаль, всі сподівання на прийдешнього керівника міста, який власноруч наведе порядок, марні. Єдиною запорукою справедливого розподілу коштів міського бюджету була і залишається пряма участь громадян у розподілі. Сусід, який живе з вами на одній вулиці і щодня дивиться вам в очі, не стане дерибанити кошти, які ви довірите йому для спільної справи – доведено Толокою.

15.07.2020
Напередодні Дня молоді Амбасадорка Фонду родини Богдана Гаврилишина у Полтавській області Юлія Городчаніна озвучила ідею створити у місті унікальні стінописи із пунктами Декларації відповідальності людини, що її написав Богдан Гаврилишин. Ініціативу підтримала ще одна випускниця Фонду – заступниця директора…
Цієї неділі говоримо з активною молоддю Полтави і Полтавщини, випускниками МЗУ про роль молоді в змінах у своїх громадах та країні, про можливості, виклики та потреби. День молоді зі змістом! Пул спікерів постійно доповнюється, але вже точно з нами дискутуватимуть: Олена Бекреньова…
Днями на сайті Полтавської міської ради з’явилися дві наші петиції. Вони насамперед покликані змінити підхід до молодіжної політики у місті. Адже йдеться про створення Молодіжної ради як повноцінного дорадчого органу, що дозволить молоді брати активну участь у вирішенні…
18.06.2020
Чудова новина – Полтавською областю починає курсувати екобус для збору небезпених відходів! Вчора еколог нашої ГО Ольга Макеєва взяла участь у семінарі-презентації «Екобус для громад Полтавщини» (у продовження співпраці з Полтавською обласною радою в проєкті «Екологічні ініціативи Полтавської області»).
До Дня молоді стартував конкурс на кращий дизайн стінопису пунктів Декларації відповідальності людини, укладеної всесвітньо відомим українцем Богданом Гаврилишиним. Стінопис буде нанесено на 3 стіни будинку управління фонтаном у центрі Парку культури та відпочинку «Перемога».
Днями Фонд родини Богдана Гаврилишина обрав свого амбасадора на Полтавщині. Подвійна приємність, бо цією людиною стала наша невтомна голова Юлія Городчаніна. І сама колишня випускниця програми Фонду відтепер Юля допомагатиме таким же молодим, активним, креативним і натхненним землякам, спраглим…
запис на прийом
Підписатись на новини