04.03.2016 13:11
Як отримати довідку, субсидію чи дозвіл, не виходячи з дому?

Хочемо поділитися з Вами корисною інформацією, як портал igov.org.ua дозволяє зробити процес отримання необхідних Вам довідок значно простішим.

У червні 2015 року було запущено всеукраїнський проект з надання державних електронних послуг – портал іGov. Ресурс створено для боротьби з корупцією в сфері надання державних послуг населенню та бізнесу, а також задля забезпечення зручності надання послуг громадянам. Крім того, це сприяє економії коштів на утриманні державних службовців, що обслуговували громадян.

За 7 місяців з 24 областей України до порталу приєдналися 20. Серед лідерів Дніпропетровська область (вона ж стала «пілотною») — 115 доступних послуг, Вінницька область — 49, Київська — 35.
Враховуючи той факт, що Полтавщина, на жаль, входить до тих 4-ох областей, які на сьогодні не підключені до порталу iGov, ми з командою вирішили не чекати, а взяти ініціативу до своїх рук. Адже неприпустимо сидіти «склавши руки», коли 20 з 24 областей України вже мають зручні сервіси, а ми досі витрачаємо час в чергах – говорить волонтерка ініціативної групи з впровадження порталу iGov Альона Гончаренко.

Усі знають, скільки клопоту додає, наприклад, реєстрація або зняття з реєстрації місця проживання (так звана «прописка»).
Зараз для того, щоб зареєструватися або знятися з реєстрації, ви повинні прийти до відділення міграційної служби (ДМС), дізнатися, які документи потрібні, подивитися графік роботи, отримати реквізити для оплати держмита в 0,85 коп. (при реєстрації) і піти готувати пакет документів. Другий раз Ви приходите вже з документами, а якщо реєструєтеся до когось – то разом з власником житла. Стоїте в черзі, щоб потрапити до начальника, який дозволить вам зареєструватися або відправить за якимись додатковими паперами. Потім стоїте в іншій черзі на отримання заповітного штампу у своєму паспорті. Щоб не нудьгувати, вам потрібно заповнити від 2 до 4 різних бланків, частина з яких має формат А6. Придбати їх пропонують на ксероксі у ДП «Документ» за окрему плату. На всю процедуру може піти від 20 хвилин до години, в залежності від дня тижня, району, в якому ви реєструєтесь і довжини черги.

Що пропонує портал igov.org.ua? Від особистого відвідування державної інстанції  він не позбавить, але приходити доведеться тільки один раз і в обраний Вами зручний час.

Для замовлення вищезгаданої послуги через портал обираєте «Реєстрація місця проживання особи (із опцією одночасного Зняття з реєстрації з попередня місця)» або «Зняття з реєстрації місця проживання». Вибираєте свою область і місто. Обираєте дату і час, коли вам зручно буде прийти до ДМС для отримання штампу. Після заповнення заявки вам необхідно буде прикріпити копію документа, за яким Ви плануєте реєструватися (для зняття досить заяви). Після цього залишиться тільки натиснути кнопку «Замовити послугу» і чекати на електронну пошту підтвердження можливості візиту.
Ви приходите до відділення ДМС у обраний Вами час. Усі форми, які Ви заповнювали б вручну, будуть роздруковані і вам потрібно буде тільки їх підписати. Ви отримуєте штамп у паспорті і йдете по своїх справах. У відділенні ДМС Вам доведеться провести усього від 5 до 20 хвилин.

Оформлення субсидії – актуальна для багатьох зараз тема. Лише за один місяць у розділі «Отримання субсидій на оплату послуг ЖКГ» відвідування порталу іGov склало більше 75 тисяч користувачів. І це враховуючи той факт, що саме до цієї послуги на даний час підключені лише Дніпропетровська та Київська області – розвовідає волонтер iGov Сергій Пустовіт.

Дорогі читачі, звертаючись за необхідними довідками, запитуйте: чи можна їх отримати в електронному вигляді? Чи можна їх отримати, не виходячи з дому? Чим більше буде таких звернень, тим швидше місцева влада зрозуміє потреби громадськості і підключить до порталу igov.org.ua більше послуг для Вашої зручності.

Координатор волонтерської групи в м. Полтава
Юлія Городчаніна

Днями на сайті Полтавської міської ради з’явилися дві наші петиції. Вони насамперед покликані змінити підхід до молодіжної політики у місті. Адже йдеться про створення Молодіжної ради як повноцінного дорадчого органу, що дозволить молоді брати активну участь у вирішенні…
06.02.2020
Увага! Ми оголошуємо сьомий набір на навчання майбутніх керівників ОСББ.  Чому це важливо і на часі? Тому що 1 травня 2020  року вступають у дію зміни до закону “Про житлово-комунальні послуги”; Тому що ринку житлово-комунальних…
Вирішили не чекати доки міська влада вирішить усі проблеми Вашого мікрорайону? Вважаєте, що громада мікрорайону повинна бути активною, та сама створювати та змінювати простір навколо себе? Не знаєте з чого розпочати свою діяльність? Ми…
11.07.2018
            Закон України «Про житлово-комунальні послуги» уже є чинним трошки більше півроку, однак до сих пір зостається terra incognita для більшості споживачів комунальних послуг.             У цій статті ми спробуємо розібратись разом із Вами із основними…
Чи можна сидячи вдома за комп’ютером спровокувати соціальні зміни в місті чи в країні? З 2014 року українцям відкрилися широкі можливості е-участі, якими скористалися більше мільйона активних громадян. Однак досі ця…
Постреволюційна Україна суттєво просунулась в аспекті відкритості даних. Cтворено абсолютно нові та оновлено кілька десятків електронних реєстрів. Збільшується кількість онлайн-сервісів, які значно спрощують доступ до публічної інформації та адміністративних послуг.  Довідки,…
запис на прийом
Підписатись на новини